Сторінка
2
Рис. 3. Флюсоапарат Р-895.
Бункер змонтований на легкому візку і зверху закритий герметичною кришкою, на якій встановлено ексгаустер (вентилятор, який створює розрідження). Кришка має циклон і відокремлювач пилу. При вході в бункер, струмінь суміші повітря з флюсом розширюється і, завдяки різкій зміні швидкості руху флюсу, він осідає на дно. Повітря, що містить дрібний пил, рухається догори, проходить через ексгаустер і потрапляє в надставку з фільтром. Тут пил осідає на стінках фільтруючого ковпака, а очищене повітря виходить назовні. Необхідне розрідження в бункері й всмоктувальній трубі створюється багатоступінчастим ексгаустером, що його приводить в дію електричний двигун змінного струму.
Переносний апарат А875 (рис. 4.), призначений для збирання придатного флюсу при роботі зі зварювальними тракторами і шланговими напівавтоматами у важкодоступних місцях і зварюванні швів малої довжини, являє собою зварний резервуар (бункер) 2 циліндричної форми, усередині якого змонтовані ежектор 3 і пиловідокремлюючий пристрій 5. Корисний обєм бункера – близько 15 літрів.
Рис. 4. Переносний флюсовий апарат А-875.
Апарат працює від мережі стиснутого повітря тиском 0.35 - 0.6 МПа. Завдяки розрідженню, створюваному ежектором 3, у бункер по гумовотканинному шлангу 1 всмоктується суміш повітря з флюсом. При вході в бункер струмінь розширюється і, внаслідок цього, флюс відокремлюється від повітря і падає на дно. Після відділення великих часток флюсу повітря, пройшовши через пиловідокремлюючий пристрій, очищається від дрібного пилу і виходить назовні. Унизу бункера є горловина 7, що служить для висипання зібраного флюсу. Під час роботи апарату горловина герметично закривається заслінкою 6. Для зручності перенесення флюсовий апарат оснащений ручкою 4.
ФЛЮСОВІ АПАРАТИ НАГНІТАЛЬНОЇ СИСТЕМИ
Флюсової апарат Об268 розроблений до установки для зварювання поздовжніх швів усередині труби. Призначення апарату – подавати флюс на крайки виробу. Частина флюсу, що нерозплавилася, видаляється апаратом всмоктувальної системи. Схема циркуляції флюсу представлена на рис. 5.
Апарат Об268 складається з наступних основних вузлів (рис. 5.): живильника 5, флюсопроводів 4, прийомного дозатору 1, відводячого трубопроводу 3 і пиловідокремлювача 7.
Рис. 5. Флюсовий апарат Об268.
По флюсопроводу 4 подається повітря зі швидкістю, трохи більшою швидкості переміщення флюсу, що транспортується. Поступаючий з живильника 5 у флюсопровід 4 флюс захоплюється потоком повітря і переноситься до дозатора 1, де, завдяки зміні напряму руху потоку, відбувається поділ: флюс випадає на дно дозатора, а повітря в суміші з пилом направляється до пиловідокремлювача 7. Пройшовши пиловідокремлювач, повітря очищається від пилу, після чого виходить назовні. Дозатор 1 служить ємністю, куди збирається флюс, що подається на крайки виробу. При включенні апарата в дію, необхідно, шляхом регулювання, встановити таку подачу флюсу, щоб вона трохи перевищувала необхідну кількість флюсу на засипання крайок виробу. Тоді в процесі зварювання дозатор 1 буде поступово наповнятися флюсом. З моменту досягнення флюсом рівня нижньої площини заслінки 2 установлюється наступний режим роботи: поступаючий у дозатор 1 флюс не випадає в ньому, а, будучи направлений заслінкою 2, переноситься у відокремлювач 7. Як тільки рівень флюсу в дозаторі трохи знизиться, апарат знову перейде на нормальний режим роботи. Для економії витрат стиснутого повітря, подача його у флюсопровод здійснюється з додатковим підсмоктуванням атмосферного повітря за допомогою ежектора 6.
Апарат Об251-9 (рис. 6.) складається з наступних основних вузлів: живильника 4, ежектора з прийомною камерою 3, соплом 6 і камерою змішування 2, флюсопровода 1 і запобіжного клапана 5.
При роботі апарата стиснуте повітря, що виходить з великою швидкістю з робочого сопла 6, захоплює за собою флюс, що безупинно надходить з живильника 4 у прийомну камеру 3, і передає йому частину кінетичної енергії. Далі суміш повітря з флюсом надходить в камеру змішування 2, де відбувається вирівнювання швидкостей потоку, що рухається, і часткове підвищення тиску. Пройшовши ежектор, суміш надходить у флюсопровід для подальшого транспортування до місця зсипання флюсу на крайки виробу, що зварюється. Пневматична подача флюсу нагнітальним способом при відповідній конструкції апарата і підборі режимів (діаметр сопла ежектора, тиск підводимого в апарат стиснутого повітря й ін.) може бути здійснена досить надійно.
Рис. 6. Флюсовий апарат Об 251-9.
Надійність транспортування флюсу нагнітальним способом погіршується, якщо в момент подачі флюсу періодично закривати отвір флюсопровода (на виході) або труби підведення стиснутого повітря, а потім ці отвори відкривати.