Сторінка
4

Засоби технологічного оснащення транспортних операцій

Рис 23. Підвісний штовхаючий конвейєр:

а – загальна схема; б – вузол зчеплення вантажного візка.

В даний час штовхаючи конвейєри широко застосовують на машинобудівних і інших підприємствах з масовим і серійним випуском виробів.

Підвісний штовхаючий конвейєр з автоматичним розподілом вантажів дозволяє в одній єдиній транспортно-технологічній системі здійснювати без перевантажень наступні операції:

Рис 24. Схеми можливих транспортних операцій на штовхаючих конвейєрах.

а) автоматичний переклад візків з вантажами з основного шляху 1 на допоміжний 2 і назад (рис 24, а,б) за допомогою вхідних 3 і вихідних 4 стрілок, чим досягається можливість забезпечення вантажами різних за тактом технологічних операцій (рис 24, в), розподіл або комплектація різних вантажів у необхідному технологічному порядку, а також організація рухливих проміжних складів (рис 24, г) на підвісках;

б) автоматичне передавання візків з вантажами з одного приводного шляху ДО-1 на інші ДО-2 і ДО-3, що мають інші швидкості руху V1 і V2 і інші відстані T1 і T2 між вантажами (рис 24, д);

в) передавання візків з вантажами на різні відмітки по висоті за допомогою піднімальних і опускних секцій вантажного шляху (рис 24, е,ж);

г) автоматичне зважування вантажів на конвейєрі за допомогою вбудованих у вантажний шлях вагових секцій;

д) механізований облік кількості вантажів, подаваних конвейєром, за допомогою імпульсних лічильників або систем автоматичного адресування.

Типаж штовхаючих конвейєрів передбачає 4 типорозміри конвейєрів з візками вантажопідйомністю 320, 1250, 5000 і 12500 Н. Діапазон швидкостей – 0,8 – 24 м/хв.

На рис 25 показані схеми штовхальників, що забезпечують переміщення візків, запобігання самовільному руху на спусках і відключення візків від ланцюга.

Рис 25. Схемы штовхальників:

а – в – некеровані штовхальники; г, д – поворотні керовані штовхальники; е, ж – висувні керовані штовхальники; РП – робоче положення; НП неробоче положення; КШ – контршин.

Стрілки (стрілочні переводи) бувають зустрічні (вихідні) і побіжні (вхідні).

Рис 26. Зустрічна стрілка штовхаючого конвейєра:

1 – електромагніт; 2 – перо стрілки.

Рис 27. Підвісний вантажотягнучий конвейєр з автоматичним адресуванням.

Підвісні вантажотягнучі конвейєри служать для транспортування вантажу на підлоговому візку, що переміщується по підлозі за допомогою захвату або штовхальника, укріпленого на каретці, що переміщається по підвісному шляху.

Переваги вантажотягнучих конвейєрів: вільне введення і виведення візків зі сфери дії ланцюга, що рухається; можливість транспортування більш важких вантажів (25 кН і більш), ніж на вантажонесучих і штовхаючих конвеєрах; можливість взаємодії з підлогово-візковим транспортом при використанні тари.

Роликові конвейєри являють собою універсальний і конструктивно простий тип конвейєра, що одержав широке застосування в механічних і складальних цехах. Особливо зручні такі конвейєри для транспортування корпусних деталей масою 250 – 1000 Н с плоскою опорною поверхнею, а також для дрібних деталей у тарі. Перевага таких конвейєрів полягає в тому, що вони допускають пробуксовування вантажів і можуть бути як транспортними, так і накопичувальними пристроями.

Рис 28. Неприводні роликовіконвейєри:

а - конвейєри з криволінійними секціями;

б - стрілка та вузли перетинання;

1 – криволінійні дільниці;

2 – поворотне коло;

3 – підйомна секція на проході.

Неприводні роликові конвейєри допускають можливість розгалуження шляхів за допомогою перехідних секцій, що монтуються на поворотному колі (рис 28,а). Застосовують також дискові ролики, змонтовані на поворотних голівках, які встановлюються по ходу вантажів( рис. 28,б вузол 1), і кульові опори, що допускають рух вантажів у будь-яку сторону (рис. 28, б, вузол 1I).

Вертикально-замкнутий візковий конвейєр із візками, що не перекидаються, представлений на рис. 29.

Рис. 3.29. Схема вертикально-замкнутого конвейєра із візками, що не перекидаються.

Вертикально-замкнуті конвейєри досить компактні, займають невелику площу, при використанні неперекидних візків можуть використовуватися обидві робочі галузі конвейєра.

Горизонтально-замкнуті візкові конвейєри (рис.30) дозволяють використовувати всю трасу, але займають велику площу.

Рис. 30 Горизонтально-замкнутий візковий конвейєр.

Вибір типу вызкового конвейєра залежить від характеристики переміщуваного вантажу.

Типаж вызкових конвейєрів передбачає вантажопідйомність візків від 100 Н до 80 кН; ширину візків 200 – 160 мм; швидкість беззупинно діючих конвейєрів визначається тактом складання і кроком робочих місць і складає зазвичай 0,2 – 6 м/хв; швидкість пульсуючих конвейєрів – 6 – 8 м/хв; і транспортних – до 12 м/хв.

Карусельний конвейєр являє собою поворотне коло 1, що обертається на опорних котках 3 по замкнутому рейковому шляху 4. Обертання кола здійснюється приводною станцією 5 через ланцюг 6, або за допомогою цевочного або шестеренчастого зчеплення.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Технічні науки»: