Сторінка
3
6. відносини між Мінфіном і страховиками з приводу контролю за платоспроможністю страховиків щодо виконання їхніх страхових зобов’язань перед страхувальником.
7. відносини між страхувальниками і державою в особі комітету у справах нагляду споживачів за страховою діяльністю з приводу виконання зобов’язань перед страхувальниками при обов’язковому страхуванні в разі неплатоспроможності страховика з цього виду страхування.
8. відносини між страховиком та Мінфіном з приводу прийняття нормативних актів з питань страхової діяльності.
Висновки
При підсумуванні вищевикладеного матеріалу про страхування слід навести кілька прикладів щоб краще усвідомити різницю між обов’язковим і необов’язковим страхуванням, поняття перестрахування, та інше.
Відомо що з 1.04.05р. вступає в дію законопроект „Про обов’язкове цивільне страхування перед третіми особами страхування”. Це можна назвати великим кроком до розвитку страхового ринку України. Даний вид страхування слід віднести до того, в якому страхувальник вільно вибирає страхову компанію, послугами якої слід скористатися. Розробка тарифів враховує дуже багато нюансів. На приклад: стаж керування автомобілем, вік автомобіля, стать водія, місце реєстрації ТЗ та ін.
До інших обов’язкових страховок можна віднести внески по страхуванню від тимчасової непрацездатності, які збирають лише державні виконавчі органи. Користуючись, наприклад, залізницею у вартість квитка входить обов’язкова страховка від нещасного випадку. Однак страховку видає страхова компанія згідно договору з державою. Фактично цей випадок можна розглядати як виняток, оскільки вільний вибір споживачем страховика відсутній, а послуги надає страхова компанія, а не держустанова.
Наведемо приклад медичного страхування: при поїздці за кордон слід зважити на те, що багато країн вимагають, щоб їх гості були застрахованими. Для цього розроблені міжнародні тарифи і , в залежності від того, яка країна залежить розмір страхової суми і відповідно розмір страхової премії. Якщо їдучи в Польщу можна застрахуватись на 5000 доларів США, то для такої країни, як Італія мінімальною страховою сумою буде 30000 Євро.
Як бачимо інститут страхування зачіпає не лише галузь фінансового права, він пов’язаний з цивільним правом безпосередньо а також з міжнародним правом в окремих випадках. Актуальність теми страхування є безперечною, саме тому варто було розкрити поняття страховки, її класифікацію та законодавче „обмундирування”.
Список використаної літератури
1. Алінов Є.О. „Фінансове право” 1998р.
2. Воронова Я.К. „Фінансове право” 1995 р.
3. Науковий журнал ”Економічний часопис”
Олег Соскін 25-01-2005р.
Інші реферати на тему «Страхування»:
Правила та умови страхування, вимоги щодо розробки правил
Законодавча база страхування з тимчасової втрати працездатності, його мета та основні терміни
Особливості обліку відрахувань на соціальні заходи
Роль і завдання страхових організацій в системі екологічного страхування в Україні
Обов'язкове страхування та його принципи