Сторінка
2

Особливості обліку відрахувань на соціальні заходи

Страхування від нещасного випадку.

Закон України від 23.09.99р. № 1105- XIV “Про загальнообов’язкове соціальне втрахування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, з урахуванням змін.

Порядок визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (постанова Кабінету Міністрів України від 13.09.2000р. № 1423).

Внески сплачують страхувальники, а саме роботодавці. Роботодавцем виступає власник підприємства, чи уповноважений ним орган. Таким чином, фактично платником внесків є юредична особа.

Об’єкт нарахування внесків. Об’єкт (база) нарахування внесків – фактичні витрати на оплату праці найманих працівників, що підлягають обкладенню прибутковим податком. До сладу витрат на оплату праці включаються основна і додаткова заробітня плата, інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі. Перелік таких виплат встановлено Інструкцією зі статистики заробітньої плати (наказ Мінстату України від 11.05. 95р. № 323).

Розмір внесків. Розмір страхового внеску залежить від класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено підприємство, та розміру страхового тарифу. Класифікацію галузей економіки та видів робіт за професійним ризиком виробництва наведено в додатку до Порядку визначення страхових тарифів. В основу класифікації професійного ризику покладено Загальний класифікатор галузей народного господарств.

Тарифи мають регулярно переглядатися Фондом соціального страхування від нещасних випадків з урахуванням знижки (за низький рівень травматизму) або надбавки (за високий рівень травматизму, професійної захворюваності і неналежний стан охорони праці). Розмір знижки чи надбавки не може перевищувати 50 % страхового тарифу.

Страхові внески нараховуються й утримуються із сум, що не перевищують максимальної величини, з якої стягуються внески, установлені Кабінетом Міністрів України.

Термін сплати. Страхові внески сплачуються в день одержання роботодавцями (тобто підприємствами) у банках коштів на оплату праці.

Використана література:

1. “Вісник Податкової Служби України”, № 27.

2. “Бухгалтерський тиждень” № 2, 2002р.

3. Кіндрацька О.І. “Бухгалтерський облік в комерційних банках”.

4. “Облік і аналіз в комерційних банках” під редакцією Герасимовича М.В.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Страхування»: