Сторінка
2
4. Територіальні диспропорції, тобто концентрація малих підприємств довкола промислових центрів і майже відсутність їх у віддалених районах і селах.
5. Несприятлива податкова (тобто фіскальна) політика, непомірний тягар оподаткування (особливо в питаннях нарахування на заробітну плату, що призводить до значної тінізації в малому бізнесі.)
6. Доволі громіздка система бухгалтерського обліку та звітності.
7. Обмежені можливості для захисту від протиправних посягань.
8. Криза неплатежів та проблеми з формуванням нових взаємозв'язків, каналів збуту.
9. Слабкість інфраструктури малого підприємництва.
10. Недостатність професійних знань та досвіду тих, хто займається малим та середнім бізнесом. [2]
Головною проблемою вітчизняних підприємницьких структур є недолік фінансових ресурсів для підтримки і розвитку власного бізнесу, а значить і сповільнення розвитку інвестиційних процесів, які є рушійною силою економічного зростання .
Як бачимо, сьогодення являє собою низку невирішених проблем насамперед в економіці. Наша структура народного господарства деформована, сфера послуг не є рентабельною, а ми вже вважаємось країною з ринковою економікою. Розвиток малого підприємництва - тієї галузі, яка найбільш виразно заявляє про свої перспективи і виявляє ініціативу виробника, повинен розпочатись із державної підтримки. Зрозуміло, найголовніша проблема для вияву «економічного егоїзму» виробника - це відсутність коштів. Не можна розраховувати лише на самих себе, коли ти молодий та сповнений бажання діяти. На нашу думку, саме страх несплати кредиту і банкрутства чи занепаду власного бізнесу стримує громадян розпочинати свою справу. Наша держава як гарант інтересів своїх громадян повинна попіклуватись про те, щоб підприємці мали змогу втілювати свої ідеї в життя не тільки шляхом неймовірних зусиль, але й наданням необхідних стимулів, серед яких інвестування займає перше місце.
Література:
1. Економічна енциклопедія: У трьох томах. т. 2. / Редкол.: С.В.Мочерний (відп. Ред.) та ін. - К.: Видавничий центр "Академія", 2001. - 321 с.
2. ІFС Міжнародна фінансова корпорація. Стан малого бізнесу в Україні. Звіт МФК, 2004.
3. Статистичний щорічник України. - К.: Техніка, 2004. - 618 с
1 2