Сторінка
4
Розвиток регіону передбачає вирішення таких основних задач:
· структурна перебудова економіки промислових районів і центрів, для яких характерна концентрація важкої промисловості;
· заохочення розвитку експортних і імпортозаміщувальних технологій;
· інтенсифікація розвитку сільського господарства;
· суттєве оздоровлення екологічного середовища промислових районів;
· повніше використання рекреаційних (таких, що відновлюються) ресурсів;
· формування раціональної системи розселення;
· зберігання і відродження культурної самобутності населення регіону, охорона пам'ятників історії і культури, створення нових природних заповідників;
· розвиток регіональної і міжрегіональної інфраструктури (транспорту, зв'язку, інформатики);
· забезпечення раціональної системи природокористування.
ІНФРАСТРУКТУРА
Ринкова інфраструктура Банківська система Харківської області – надійний партнер підприємств і організацій. Сьогодні на її території діють 12 самос-тійних комерційних банків – юридичних осіб. Всього функціонують 86 банківських установ, серед яких 6 регіональних управлінь і дирекцій республіканських банків.
Усі банки перейшли на міжнародну форму бухгалтерського обліку, що надає можливість інтегруватися у світову банківську систему.
Для області – розвинута банківська система – це система концентрації капіталу для інвестування пріоритетних проектів, вирішення регіональних проблем розвитку економіки регіону.
В області активно розвивається інфраструктура фондового ринку, зокрема, діють філія Української фондової біржи, 75 інсти-туціональних торговців цінними паперами, 34 інвестиційних компаній та фондів.
В цілому сформована ринкова інфраструктура, що спроможна забезпечити розвиток підприємництва. В регіоні діє 13 бірж, 20 страхових компаній, 7 кредитних спілок, 3 бізнес-інкубатора, 9 бізнес-центрів, більше 200 аудиторських фірм.
Інвестиційна інфраструктура Активно створюються та розвиваються консалтингові фірми та агентства, які спроможні не тільки професійно розробляти бізнес-плани, а і бути посередниками між джерелами інвестиційних ресурсів та інвестиційними проектами, виконувати ефективне супроводження та моніторинг проектів.
Будівельний комплекс області спроможний виконати будь-які архітектурно-будівельні проекти за сучасними технологіями, як на замову інвесторів, так і за власними проектами, що розробляються технічним університетом будівництва та архітектури та академією міського господарства. В області діє 400 будівельних організацій, більше 60 підприємств будіндустрії та будматеріалів виробляють цемент, азбестоцементні вироби, залізобетонні та бетонні конструкції, будівельну кераміку та інше.
Телекомунікації По забезпеченню засобами телекомунікацій Харківська область є однією з ведучих областей України. Достатньо широко розвинута мережа електрозв`язку, мобільного зв`язку, розвинуті послуги передачі даних в мережах з пакетною комутацією з використанням технологій Х.25 та Frame ReIay, пошукового радіовиклику (пейджинговий та транкінговий зв`язок), швидко розвивається мережа Інтернет.
Транспортна мережа Харківщина має зручне транспортно-географічне положення на перехресті міжнародних шляхів "північ-південь" і "захід-схід".
Через територію області проходять найбільші державні автомагістралі: Київ – Харків – Ростов і Москва – Сімферополь.
Харків – головний вузловий центр залізничного сполучення Східної України, що обслуговує шість суміжних областей.
Харківський аеропорт у 1995 році одержав статус міжнародного і має можливість приймати літаки усіх типів.
У місті діють 3 лінії метрополітену з 26 станціями.
Готельні та побутові послуги В Харкові існує широка мережа готелів та підприємств громадського харчування. Такі готелі як "Харків", "Київська", "Мир" та інші надають гостям міста послуги європейського стандарту.
При готелях та в цілому по місту свої послуги пропонують численні пральні, хімчистки та інші установи побутового обслуговування.
Крім численних магазинів, що торгують товарами вітчизняних та іноземних виробників, є цілий ряд магазинів, що пропонують товари провідних іноземних фірм.
Все це дозволяє сподіватися, що підприємці, які пов'яжуть свій бізнес з Харківським регіоном, будуть відчувати себе комфортно, знаходячись в нашому місті. ІНВЕСТИЦІЙНИЙ КЛІМАТ
По рівню забезпеченості, загальноекономічному потенціалу регіони України істотно відрізняються один від одного.
Харківська область згідно рейтингу інвестиційної привабливості регіонів (розрахованому Київським Інститутом Реформ) віднесена до групи "лідерів" і увійшла до шістьох найбільш інвестиційно привабливих областей України.
Зовнішньоекономічні зв'язки та іноземні інвестиції Харківська область підтримує стійкі зв'язки з багатьма країнами світу.
Основні товари, що експортуються за межі України:
· машини та устаткування;
· літальні апарати;
· електричні машини;
· вироби фармацевтичної та хімічної промисловості;
· продукти харчування, товари народного споживання.
Основу імпорту складають товари:
· паливо мінеральне;
· машини та устаткування;
Динаміка збільшення обсягів іноземних інвестицій в економіку Харківської області та розширення країн-інвесторів засвідчує, що незважаючи на труднощі, інвестиційний клімат Харківщини залишається привабливим для іноземних підприємств.
Спеціальний режим інвестиційної діяльності На створення сприятливого клімату як для вітчизняних, так і для іноземних інвесторів спрямований Закон України "Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території міста Харкова", згідно якого з 1 січня 2000 року строком на 30 років запроваджується пільговий режим інвестування, який створює привабливі умови для інвестицій у розвиток пріоритетних видів економічної діяльності.
Пільги, передбачені спеціальним режимом інвестування, поширюються на проекти, обсяг інвестицій яких перевищує 3 млн. доларів США у виробництві машин і устаткування, обробки металів; більш 1 млн. доларів – у виробництві електроенергії, газу та води, транспорті, зв'язку, обробленні металевих відходів та брухту; більш 700 тис. доларів США – у будівництві, обробленні відходів, хімічному виробництві, виробництві меблів, целюлозно-паперовій та поліграфічній промисловості; більш 500 тис. доларів США – у харчовій промисловості та переробці сільськогосподарських продуктів, легкій промисловості.
Пільги, які надаються :
· звільнення на 5 років від сплати ввізного мита та ввізного ПДВ на сировину, матеріали, устаткування, обладнання та комплектуючі до них, що пов'язані з реалізацією інвестиційних проектів відповідно до укладених з Радою договорів (контрактів);
· звільнення від оподаткування на 3 роки на 100% та ще на 3 роки на 50% податку на прибуток (в частині, одержаній від освоєння інвестицій);
· виведення з валового доходу суми залучених інвестицій;
· звільнення на 5 років від плати на землю на період освоєння земельної ділянки.