Сторінка
6

Івано-Франківська область – економічний потенціал району

Охорону здоров’я області представляють 40 закладів обласного підпорядкування, 14 центральних районних, 9 районних, 3 центральні міські, 13 міських, 4 дільничні лікарні, 4 міські і районні пологові будинки, 3 станції швидкої медичної допомоги, 114 сільських лікарських амбулаторій та 564 фельдшерсько-акушерські пункти.

Провідним закладом охорони здоров’я є обласна клінічна лікарня на 915 ліжок. У лікарні впроваджені сучасні методи діагностики й лікування. Спеціалісти використовують сучасну медичну апаратуру – комп’ютерний томограф, серіограф, денситометр, апаратуру для ультразвукової діагностики та різнопрофільну ендоскопічну апаратуру з відеосистемами, комп’ютерний електроенцефалограф.

Обласний фтизіопульмонологічний центр на 305 ліжок є головним закладом з питань профілактики, діагностики і лікування туберкульозу. Обласні диспансери – кардіологічний – на 200 ліжок, дерматовенерологічний – на 90, онкологічний – на 280, наркологічний – на 80 ліжок забезпечують надання спеціалізованої медичної допомоги та організацію диспансерного спостереження. Обласна клінічна інфекційна лікарня на 170 ліжок концентрує найважчих хворих на інфекції з області. В її складі створено центр лікування і профілактики ВІЛ-інфекції – СНІДу.

В обласному центрі створений заклад нового типу – обласний клінічний перинатальний центр для надання висококваліфікованої допомоги новонародженим та жінкам з ускладненим перебігом вагітності. В його складі організовано центр плануванні сім’ї, де обстежуються вагітні, надається дошлюбна консультативна допомога молодим парам.

З метою поліпшення надання медичної допомоги невиліковним хворим в 1999 р. в обласному центрі відкрита лікарня “Хоспіс” на 30 ліжок.

В обласному центрі функціонує лікувальний корпус Прикарпатського центру репродукції людини. За останніх п’ять років в центрі оздоровлено понад 5 тис. жінок з безпліддям, 40% з яких після лікування пізнали радість материнства.

З 2001 р. в області, переважно у сільській місцевості, розпочато реорганізацію первинної медико-санітарної допомоги і переведення її на засади сімейної медицини. Створено 94 сімейні дільниці в 67 закладах, переважно в лікарських амбулаторіях.

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ

В області функціонує 5 спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву, 41 дитячо-юнацька спортивна школа та одна спортивна школа “Інваспорт”. Заняття проводять 576 тренерів-викладачів. В спортивних школах займається понад 25 тис. спортсменів, до послуг населення 66 стадіонів, 457 спортивні зали, 156 стрілецьких тирів, 13 басейнів, 2074 спортивні майданчики.

Здійснено заходи щодо активізації роботи первинної ланки товариства “Колос”, створено 258 фізкультурно-спортивних клубів при сільських та селищних радах.

В області діє 17 підліткових клубів за місцем проживання, в спортивних секціях яких займається 1418 підлітків. У парках культури та місцях масового відпочинку населення функціонує 45 груп оздоровчої спрямованості, займається 2073 чол. Створено 7 клубів за інтересами, обладнано 24 спортивних майданчики з тренажерним обладнанням та 196 для ігрових видів спорту.

В області створено 36 футбольних клубів, 4 клуби східних єдиноборств, 28 – з інших видів спорту. Область є базовою для підготовки збірних команд України з ряду зимових видів спорту.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: