Сторінка
3

Дніпропетровська область – економічний потенціал регіону

Товарна структура експорту та імпорту Товарна структура експорту області протягом останніх років залишається практично незмінною – її основу складають продукція гірничо-металургійної та добувної промисловості (83,8%), машинобудування (5,42%), хімічної (4,26%), харчової та переробної промисловості (3,1%), сільського господарства (0,84%).

У структурі імпорту товарів переважають поставки мінерального палива (нафти та нафтопродуктів, природного газу) – 17,31%, продукції машинобудування – 21,31%, паперово-целюлозної – 11,52%, хімічної промисловості – 18,4% та ін.

Регіональна промислова та інвестиційна політика На Дніпропетровщині виробляється 15,7% усієї промислової продукції України. За цим показником область посідає друге місце в Україні.

Основу промисловості складає гірничо-металургійний комплекс, який у загальному обсязі промислової продукції становить 65,1%.

Підприємства гірничо-металургійного комплексу області готують низку інвестиційних проектів з метою модернізації виробництв, підвищення конкурентоспроможності продукції шляхом зниження її собівартості, зменшення енерго- та матеріалоємності, виготовлення нових видів продукції.

Гірничо-металургійний комплекс області має власний науково-технічний потенціал: академічні та галузеві науково-дослідні інститути, проектні організації і наукові підрозділи підприємств.

Пріоритетними напрямками розвитку науки і техніки можна вважати такі:

· модернізація діючих потужностей, будівництво та впровадження нових процесів з метою освоєння конкурентоспроможних видів металопродукції та продукції підвищеного ступеня готовності;

· розроблення і впровадження новітніх ресурсо- та енергозберігаючих промислових технологій, утилізація відходів промислового виробництва та вилучення корисних копалин;

· розроблення нових засобів ефективного використання енергетичного господарства;

· розроблення систем автоматичного управління технологіями;

· створення систем ефективного управління якістю продукції.

Основним напрямком в машинобудівній та хімічній промисловості є поглиблення інвестиційних процесів, подальша капіталізація підприємств, у тому числі більш активне залучення прямих вітчизняних та іноземних інвестицій. Залучення інвестицій передбачається, насамперед, не на капітальне будівництво, а на впровадження сучасних технологій, розробку нових зразків сучасної техніки і товарів громадського споживання, освоєння їх виробництва.

Провідними базовими підприємствами передбачаються:

· виробництво ракетно-космічної техніки;

· сільгоспмашинобудування;

· транспортне машинобудування;

· виробництво електричного та електронного обладнання.

Пріоритетні напрямки розвитку науки і техніки спрямовані на подолання технічного відставання.

Із найважливіших видів продукції у натуральному виразі досягнуто приріст виробництва марганцевої та залізної руди, чавуну, сталі, коксу, прокату готового, електродвигунів, верстатів деревообробних, вагонів вантажних магістральних, аміаку синтетичного, сірчаної кислоти, мінеральних добрив, шин, плит газових побутових, паперу.

Інвестиційна політика регіону здійснюється відповідно до Указу Президента України від 12 липня 2001 року №512/2001 “Про заходи щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні”, Програми “Інвестиційний імідж України”, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 року №477, яка передбачає поліпшення іміджу України у сфері залучення інвестицій шляхом широкомасштабного висвітлення результатів інвестиційної діяльності та її активізації, розпорядження голови облдержадміністрації від 11 червня 2002 року № “Про заходи щодо удосконалення роботи з іноземними інвесторами”, на виконання якого при облдержадміністрації було створено раду з питань залучення іноземних інвестицій до реґіону та проведено перше засідання ради у вересні-жовтні 2002 року.

ТУРИЗМ

Область має достатньо великий туристично-рекреаційний потенціал:

· природні можливості області, яка знаходиться на кордоні змішаних лісів та степової зони, і унікальні водні ресурси;

· культурно-історичну спадщину;

· етнографічно-культурний потенціал (народні промисли та ремесла).

В області 114 природно-заповідних територій і об’єктів, у тому числі 15 заказників державного значення та 33 місцевого значення, 51 пам’ятка природи, 8 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, 3 заповідні урочища. На її території розташовані 84 готелі, 130 баз відпочинку.

У регіоні зареєстровано понад 240 туристичних організацій, з яких близько 200 працюють у сфері міжнародного туризму.

З метою розвитку туристичної галузі головним управлінням зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації розроблено регіональну програму розвитку туристичної діяльності.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: