Сторінка
3
З метою залучення інвестицій в економіку Автономної Республіки Крим з грудня 2000 року діє Закон України №2189-III "Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку та спеціальну економічну зону "Порт Крим" в Автономній Республіці Крим".
Цей Закон визначає порядок запровадження спеціального режиму інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку та порядок створення, функціонування і ліквідації спеціальної економічної зони "Порт Крим" в Автономній Республіці Крим.
Закон створив нові економічні умови, що роблять інвестиційний клімат у Криму найбільш привабливим за всю історію існування автономії.
Метою запровадження спеціального режиму інвестиційної діяльності на ТПР та створення спеціальної економічної зони "Порт Крим" в Автономній Республіці Крим є залучення інвестицій у сферу виробництва, охорони здоров'я, відпочинку та туризму, сільське господарство для збереження існуючих і створення нових робочих місць, впровадження новітніх технологій, розвиток зовнішньоекономічних зв'язків, збільшення обсягів високоякісних товарів та послуг, створення сучасної виробничої, транспортної та ринкової інфраструктури, збереження та ефективне використання природних ресурсів.
Спеціальний режим інвестиційної діяльності запроваджується на територіях пріоритетного розвитку строком на 30 років у визначених пріоритетних видах економічної діяльності, перелік яких визначається для кожної території пріоритетного розвитку Радою міністрів Автономної Республіки Крим за погодженням з Кабінетом Міністрів України.
До територій пріоритетного розвитку належать: "Велика Ялта", "Алушта", "Судак", "Феодосія", "Сиваш" (в адміністративно-територіальних межах міст Красноперекопська, Армянська та Красноперекопського району), "Керч", "Східний Крим" (в адміністративно-територіальних межах Ленінського району).
Спеціальна економічна зона "Порт Крим" (далі – СЕЗ "Порт Крим") створена на строк 30 років на території міста Керчі Автономної Республіки Крим загальною площею 27 гектарів.
СЕЗ "Порт Крим" не включається до територій пріоритетного розвитку.
Суб'єктами СЕЗ "Порт Крим" є суб'єкти підприємницької діяльності – юридичні особи, які розташовані на території СЕЗ "Порт Крим" і реалізують на цій території інвестиційні проекти вартістю, еквівалентною не менше 100 тисяч доларів США.
За реєстрацію суб'єктів СЕЗ "Порт Крим" справляється плата, розмір якої встановлюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим за погодженням з Міністерством фінансів України.
На території СЕЗ "Порт Крим" забороняється ігорний бізнес, у тому числі створення казино, інших ігорних домів.
До суб'єктів підприємницької діяльності під час реалізації ними інвестиційних проектів надаються передбачені цим Законом пільги щодо сплати ввізного мита, податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств, збору до Державного інноваційного фонду та плати за землю. РИНОК ЗЕМЛІ ТА НЕРУХОМОСТІ
Комерційні і промислові площі Автономна Республіка Крим пропонує широкий вибір виробничих, офісних і житлових приміщень, що відповідають усім вимогам інвесторів.
Офісні приміщення Автономна Республіка Крим надає приміщення для організації сучасних бізнес-центрів, у тому числі з вже сформованим комплексом послуг. Орендна плата залежить від якості приміщень та їхнього місця розташування.
Промислові приміщення Велика частина пропонованих промислових площ розташована на території вже існуючих виробничих комплексів. В основному це великі виробничі приміщення, але є і великий вибір багатофункціональних промислових площ на цілком прийнятних умовах. Існуючі розцінки залежать від термінів оренди, виду виробництва тощо. ТРАНСПОРТНІ КОМУНІКАЦІЇ
Автономна Республіка Крим володіє розвиненою транспортною інфраструктурою.
Автомобільне сполучення Вантажні та пасажирські автомобільні перевезення автопідприємствами республіки здійснюються в міському, приміському, міжміському та міжнародному напрямку.
Автобусне сполучення організоване у всіх містах та районах Криму, ним охоплено 800 населених пунктів або 93% від загальної кількості.
Автомобільні шляхи Довжина автомобільних шляхів республіки складає 6200 км, у тому числі:
· автошляхи загальнодержавного значення – 1000 км;
· автошляхи місцевого значення - 5200 км.
Міста, районні центри та центральні садиби сільськогосподарських підприємств, а також 993 сільських населених пункти зв'язані з автошляхами загального користування під'їздами з твердим типом покриття.
Повітряне сполучення Державний міжнародний аеропорт "Сімферополь" може приймати повітряні судна будь-якого класу в будь-який час доби. За своєю потужністю аеропорт може обслужити 14-15 тисяч літако-вилетів. Аеропорт зв'язаний із Сімферополем та курортними містами Криму тролейбусним та автобусним сполученням, а також маршрутними таксомоторними перевезеннями. Аеропорт має зал VIP, бізнес-зал, торгову мережу, готель. Крім цього, в Криму пасажирськими перевезеннями займається аеропорт "Керч", вантажними – аеропорт "Джанкой".
Залізничне сполучення Експлуатаційна довжина залізниць загального користування складає 645,3 км, з них електрифікованих – 262,1 км (40,6%), що обслуговуються тепловою тягою – 383,2 км (59,4).
Сімферополь має залізничне сполучення з великими вузловими станціями України і Росії, включаючи Київ, Львів, Одесу, Харків, Донецьк, Москву, Санкт-Петербург та інші міста.
На 40 залізничних станціях Криму здійснюється вантажна робота. Три залізничні станції (Сімферополь, Євпаторія – курорт та Феодосія) займаються тільки пасажирськими перевезеннями.
Морський зв’язок Морськими воротами Криму є чотири морських торгівельних порти (без м. Севастополя) – Євпаторійський, Керченський, Феодосійський, Ялтинський та Державна судноплавна компанія "Керченська поромна переправа", що базується в порту Крим.