Сторінка
2
В 1919 році Аза Кендлер продав «The Coca-Cola Company» Ернсту Вудраффу (Ernest Woodruff), здатному банкіру з Атланти і групі інших інвесторів за 25 мільйонів доларів.
В 1920 році з’явився перший ботлер в Європі - у Франції.
В 1923 році Компанію очолив Роберт (Robert W. Woodruff), 33-річний син Ернста Вудраффа, який лишався на цій посаді 60 років та став справжньою живою легендою Компанії. Новий президент компанії «Кока-Кола» зробив основний акцент на якості напою. В період свого президентства Роберт Вудрафф створює корпорацію «Кока-Кола Експорт Корпорейшн», що займається розвитком бізнесу Компанії «Кока-Кола» по всьому світі. В тому ж році були затверджені єдині стандарти виробництва і продажу Коли в пляшках: від рецептури змішування напою до розміщення пляшок на полках крамниць.
В березні 1923 року, «Кока-Кола» винайшла картонну упаковку на шість пляшок.
В 1927 році «The Coca-Cola Co.» вперше почала рекламну діяльність на радіо.
Влітку 1928 року американська команда привезла 1000 ящиків «Кока-Коли» на Олімпійські ігри до Амстердаму. Незабаром "Кока-Кола" і спорт стали нероздільними поняттями. "Кока-Кола" є постійним спонсором Олімпійських ігор, Світового чемпіонату з хокею , Кубку ФІФА з футболу , світових тенісних турнірів і інших спортивних змагань.
У 1929 році Компанія здійснила вдалий проект: уперше був використаний металевий "кулер" (cooler) - холодильник без верхньої кришки, що дає можливість продавати охолоджений напій у будь-яку спеку.
У 1931 році відбулася чергова знаменна подія в історії "Кока-Коли". Компанія замовила американському художникові Хаддону Сундблому дизайн червоно-білого костюма для Санта-Клауса. До цього Санта-Клаус вдягався як прийдеться , в одяг найрізноманітніших кольорів, що мало не дуже веселий вигляд. Художник довго думав яке лице намалювати Санті і . зробив свій автопортрет. От так, вже багато років на Різдво на нас дивиться добрий і веселий Санта-Хаддон.
У 1939 році PepsіCo почала продавати свій напій у пляшках більшої ємності за цінами продукції конкурента. Вся реклама Pepsі була побудована на порівнянні цін і розмірів пляшок. Обсяги продажу Pepsі стали стрімко зростати . Саме тоді "Кока-Кола" і вирішила серйозно взятися за конкурента. Був пред'явлений позов про порушення прав на використання торговельної марки – слова "кола" у назві напою. Тривалий і скандальний судовий розгляд завершився мировою угодою. Це поклало початок справжньої "холодної війни" компаній.
Перед Другою Світовою війною «Кока-Кола» продавалася вже в 44 країнах. Вступ США у війну супроводжувався наказом Роберта Вудраффа своїй "армії": "я хочу, щоб кожна людина у військовій формі могла одержати пляшку "Кока-Коли" за 5 центів. Де б вона не була і незважаючи на те, скільки це буде коштувати Компанії". Більш ніж 5 мільйонів пляшок "Кока-Коли" було доставлено військовим протягом війни.
У серпні 1958 року, в Бостоні , дебютувала «Fanta». Три роки потому, 1 лютого 1961 року було відкрите виробництво напою «Sprіte».
У 1960 році Компанія почала розливати свої напої в бляшані банки, раніше призначені тільки для армії. А с 1977 - у пластикові пляшки PET (Polyethylene Terephthalate) ємністю 2 літри.
У 1979 році Компанію очолив Роберто Гозуета - один із найуспішніших менеджерів XX століття.
У 1982 році з'явилася «Dіet Coke», у якій замість цукру використовується цукрозамінник. В одній бляшанці міститься всього 1 калорія.
Звичайно, американці не могли обійтися без улюбленої "Кока-Коли" і в космосі. Так у 1985 році "Кока-Кола" відправилася назустріч до зірок. Це була не звичайна банка, а спеціальна - із трубочкою.
В 1991 році Coca-Cola Company відкрила своє представництво в Москві. По обсягах продажів у Росії вона спочатку програвала PepsіCo у співвідношенні 1:10 (Pepsі з'явилася в СРСР майже на 20 років раніше завдяки виборові Хрущьова). За сім наступних років компанія інвестувала в розвиток свого російського бізнесу більш ніж 750 мільйонів доларів, побудувавши в два рази більше підприємств, ніж PepsіCo. У 1998 році обсяги продажів напоїв «Coca-Cola» у три рази перевищили ті ж показники головного конкурента Компанії.
Сьогодні світова імперія Coca-Cola виглядає таким чином: 11 великих компаній-боттлерів, що працюють у масштабах декількох держав, і кілька десятків окремих підприємств - неконсолідованих боттлерів. Наприклад, «Coca-Cola Enterprіses Іnc.» працює в США (де виробляє приблизно 70% споживаних американцями напоїв) і в ряді країн Західної Європи. У 1996 році компанія придбала концентратів на 1,6 мільярдів доларів. Інший великий боттлер – «Coca-Cola Amatіl Ltd.» займає аналогічні позиції в країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону. У країнах Східної Європи працює «Coca-Cola Helenіc Botlіng Company».
На даний момент існує близько 200 видів напоїв, що виробляє компанія «Кока-Кола». Але трьом з них належить 80% усього світового обсягу продажів - це «Кока-Кола», «Фанта» та «Спрайт». У світі випускається близько 70 сортів Фанти з різноманітними смаками (апельсиновим, лимонним, мандариновим, грейпфрутовим, смаками ківі, дині, кавуна тощо). «Кока-Кола» існує 8-ми видів. Компанія «Кока-Кола» намагається задовольнити смаки всіх споживачів - вона випускає і висококалорійні напої, збагачені мінеральними речовинами - Акваріус, 100+. А ще компанія «Кока-Кола» випускає 12 видів натуральних соків, що називаються «Mіnute Maіd». Разом з компанією «Nestle» випускає холодний чай «Nestea» і холодну каву «Nescafe». Улітку 1999 року «Кока-Кола» придбала всі права на торговельну марку «Schweppes», що раніше належала компанії «Cadbury».
На сьогоднішній день товарний знак «Кока-Кола» є найбільш відомим товарним знаком у світі , а компанія «Кока-Кола» - найвідомішою компанією на Землі. Торгівельну марку «Кока-Кола» знають 98 % усього населення земної кулі . «Кока-Кола» продається майже в 200 країнах світу . Щодня в усім світі продається близько 1 мільярда одиниць продукції Компанії.