Сторінка
3
12. Перевезення вантажу Національного банку України
Вантаж Національного банку України (НБУ) перевозиться, як правило, у вагонах його власності. За потреби залізниця надає власнику вантажу вагони пасажирського чи вантажного парку па умовах оренди. Перевезення вантажу здійснюється за документами, передбаченими для вантажних перевезень.
Перевезення ручної поклажі осіб, які супроводять вагони, дозволяється у межах установленої норми - 36 кг па одну особу. Перевезення ручної поклажі понад вказану норму слід оплатити за багажним тарифом.
Кожне місце вантажу, який перевозиться, повинне мати пломби банку. Вантаж здаємся за супровідною запискою, у якій слід вказати число місці, та вагу кожного місця.
Перевірка числа місці, і їх ваги працівниками залізничного транспорту не проводиться.
За супровідною запискою складається накладна, яку підписує старша особа, яка супроводжує вагон.
В графі накладної «назва вантажу» слід вказати «вантаж Національного банку» без вказання числа місць, ваги вантажу та кількості супровідників.
На основі заповненої таким способом накладної складається дорожня відомість, а старшому супровідникові вагона видасться квитанція, яка с проїзним документом.
Для проїзду інкасаторів з цінностями Національного банку України у поїздах виділяється окреме купе.
Заявки на виділення окремого купе надаються установами НБУ начальнику вокзалу не пізніше, як за 5 днів до відправлення поїзда з початкової станції.
Продаж проїзних документів проводиться на загальних підставах за фактичною кількістю осіб, які здійснюють поїздку, але не меншою від кількості місць в купе.
У разі відправлення цінностей з проміжної станції за заявкою установи НБУ залізниця проводить бронювання окремого купе з місця початкового пункту відправлення поїзда,
За надання окремого купе з подавача заявки стягується плата, яка дорівнює вартості проїзного документа в даній категорії вагона та поїзда, за кількісно місць в купе за всю відстань прямування заброньованого купе.
Оформлення проїзду інкасаторів з вантажем оформляється згідно пункту 3.1.4. Плата за перевезення вантажо-багажу не стягується.
Документи на перевезення цінностей та проїзні документи на проїзд супровідників по кількості місць в купе видаються до тієї станції, куди прямує вантаж.
13. Проїзд фельд'єгерів
Для проїзду фельд'єгерів Управління фельд'єгерської служби та працівників спеціального зв'язку при Міністерстві зв'язку України розпорядженням Укрзалізниці видаються платні службові квитки за формою, встановленою для службового проїзду залізничників, без зазначення прізвища.
Умови проїзду фельд'єгерів регламентуються Угодою між Укрзалізницею та Управлінням фельд'єгерської служби.
Проїзд фельд'єгерів в окремому купе здійснюється за умови пред'явлення службових квитків, що відповідають кількості місць у купе.
ІІІ. Охорона праці
ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПАСАЖИРІВ
Посадку (висадку) в вагони необхідно проводити тільки після повної зупинки поїзда.
Вихід з вагонів, просадку в них необхідно проводити тільки зі сторони перегона або посадочної платформи. Малолітніх дітей необхідно тримати за руку або на руках.
Забороняється:
1. Проїжджати на покрівлях, підніжках, перехідних площадках вагона;
2. Посадка і висадка на ходу поїзда;
3. Висовуватись із вікон і дверей тамбурів на ходу поїзда;
4. Стояти на підніжках і перехідних площадках, відкривати двері вагонів на ходу поїзда, затримувати, відкривати і закривати автоматичні двері приміських поїздів;
5. Проїжджати в вантажних поїздах без спеціального дозволу;
6. Проїжджати в нетверезому стані;
7. Залишати дітей без нагляду на посадочних платформах;
8. Провозити в вагонах легкозаймисті, вибухонебезпечні і інші заборонені речовини;
9. Виходити з вагона на міжколії і стояти так при проході зустрічного поїзда;
10. Стрибати з платформи на залізничні колії;
11. Грати на платформі в різні рухомі ігри;
12. Куритив вагонах ( в т.ч. в тамбурах) приміських поїздів, в не встановлених для куріння місцях в поїздах місцевого і дальнього сполучення;
13. Бігти по платформі поряд з вагоном прибувшого поїзда, або поїзда який відправляється, а також знаходитися ближче 2-х метрів від краю платформи під час проходження поїзда без зупинки;
14. Підходити до вагона до повної зупинки поїзда;
15. Зупиняти поїзд без необхідності.
ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІШОХОДІВ
Пішоходи повинні переходити залізничні колії тільки в встановлених місцях, користуючись при цьому пішохідними мостами, тунелями, переїздами. На станціях, де мостів і тунелей немає, громадяни повинні переходити залізничні колії по спеціальних настилах, а також в місцях, де встановлені покажчики "Перехід через колії”.
Перед переходом колії по пішохідному настилу необхідно впевнитись в відсутності рухомого поїзда, локомотива або вагонів.
Якщо наближається поїзд, локомотив або вагони потрібно зупинитись, пропустити їх і, впевнившись в відсутності рухомого складу по сусідній колії, продовжити перехід.
Забороняється:
1. Ходити по залізничній колії;
2. Переходити чи перебігати через залізничні колії перед близько їдучим поїздом, якщо відстань до нього менше 400 метрів;
3. Переходити колію зразу ж після проходу поїзда одного направлення, не впевнившись в відсутності слідування поїзда зустрічного направлення;
4. Переходити залізничні переїзди при закритому шлагбаумі чи при червоному сигналі світлофора переїзної сигналізації;
5. На станціях і перегонах підлізати під вагони і перелізати через автосцепки для проходу через колії.
6. Проходити вздовж залізничної колії ближче 5 метрів від крайньої рейки;
7. Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних доріжками для проходу пішоходів;