Сторінка
1
Мій гіпотетичний магазин – це приватне торгове підприємство з правами юридичної особи, яке здійснює закупку і реалізацію споживчих товарів і інші види допоміжної господарської діяльності, які не суперечать законодавству. Підприємство засноване на індивідуальній власності і включає мережу супермаркетів cash&cary із самообслуговуванням. Мережа супермаркетів призначена для обслуговування міських мешканців, магазини розміщені безпосередньо в житлових районах і відносяться до універсальних. Магазини розміщуються в місцях великого скупчення житлових будинків і автотранспорту. Кожен супермаркет пропонує порядку 6000 найменувань товарів з асортиментом більш ніж 15000 позицій. Окрім традиційного для формату супермаркету асортименту продуктів, косметики і засобів гігієни в магазинах продаються товари побутової хімії і побутова техніка. Такі магазини дають можливість придбати необхідні товари швидко і в одному місці. Ми пропонуємо сертифіковану продукцію високої якості за низькими цінами. Всі товари – від безпосередніх постачальників з мінімальною торговельною націнкою. Є широкий вибір свіжих овочів і фруктів, м’яса і риби, молочних і заморожених продуктів, випічки, делікатесів.
У 2005 році по Україні відкрито 5 магазинів. Середній обіг мережі на місяць – більше 70 млн.грн. середня торгова площа супермаркету 1200 кв.м. вже у 2006 році планується відкрити 22 магазини (Київ, Одеса, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Донецьк), до 2008 року – 37 магазинів (Черкаси, Рівне, Хмельницький, Харків, Миколаїв, Ірпінь, Фастів, Крим). Загальна торгова площа у 2005 році складає 6000 кв.м., у 2006 планується до 27000 кв.м. з кількістю працюючих близько 4000, середня заробітна плата становитиме 700-800 грн.
Будова кожного магазину має таку схему:
Найбільшу площу займає торгове приміщення. По розміщенню устаткування торговий зал має лінійну конфігурацію. Ширина основних проходів для покупців складає 2м., другорядних – 1,8м.
Товарорух в магазині починається з прийому товарів (на схемі це відбувається у правому верхньому куті). Відповідальні за цей процес працівники перевіряють супроводжуючі документи, кількість продукції, яка надійшла до магазину, якість товару. Далі продукцію відправляють на зберігання (склади знаходяться одразу біля пункту прийому товару). Потім товари підготовлюють до продажу: розпаковують зовнішню тару, перевіряють наявність маркировочних даних, якість продукції після зберігання. І товар надходить до торгової зали.
Наші супермаркети використовують різноманітні рішення для автоматизації торгових процесів, щоб зекономити час та витрати праці:
1 – ваги
2 – комп’ютерні касові системи
3 – системи захисту
4 – штрих-кодове устаткування
Робочі місця касирів оснащені терміналом і сканером штрих-кодів. На терміналі встановлюється касова програма, у функції якої входить реєстрація покупки, друк чеку і взаємодія з зовнішніми пристроями: сканером штрих-кодів, спеціалізованою клавіатурою зі зчитувачем магнітних карт, табло покупця та інше. Переваги використання терміналів на робочому місці касира величезні: необмежена кількість товарів, робота зі знижками, використання оплати по кредитним карткам, докладні звіти по продажам, передані в систему обліку. Термінал функціонує автономно, отримує від торгівельної системи дані про товари і назад передає дані про продажі.
Каси розміщені на виході з торговельного залу. Робочі місця касирів обладнані сканерами штрих-кодів. Каси з’єднані в мережу. Електронні ваги знаходяться в залі самообслуговування. Працівники магазину зважують товар, ваги видають етикетку зі штрих-кодом, у якому вказується код товару і його вага. При розрахунку з покупцем касир сканує штрих-код вагового товару, каса розпізнає цей код і видає його ціну.
У місці приймання товару знаходяться робочі місця операторів, що прибуткують товар. Товару, що прийшов без штрих-коду виробника, система привласнює унікальний код і роздруковує етикетки на принтері етикеток. Після прибуткування товару дані про товари і ціни автоматично завантажуються в каси. При використанні електронних ваг дані про товари також завантажуються у ваги. Терези (або мережа ваг) можуть бути підключені в локальну мережу або до будь-якого комп’ютера.
Продаж здійснюється по штрих-кодам товарів і при відсутності таких можливий візуальний пошук по базі товарів. Дані про продаж по кожному коду товару по каналам зв’язку автоматично передаються від кас у торговельну систему, де вони зберігаються і обробляються для подальшого використання.
На складі організоване робоче місце комірника, також оснащене сканером штрих-кодів, фасувальними вагами і принтером етикеток.
Для автоматизації процесу інвентаризації в торговельному залі і на складі застосовується термінал збору даних, який накопичує дані про наявність товарів, а потім передає їх у торговельну систему.
Найбільш універсальними є системи спостереження за касирами і продуктивні ергономічні сканери штрих-кодів. Взаємозамінність і широкий вибір окремих функціональних блоків каси дисперсно-модульного типу (клавіатур, принтерів, дисплеїв, грошових шухляд і т.д.) дозволяє компонувати їх у відповідності з конкретними технологіями торгівлі з урахуванням вимог ергономіки. Ергономіка робочого місця касира дуже важлива. Від зручного розташування елементів системи прямо залежить продуктивність праці касира і, як наслідок, швидкість обслуговування покупців.
За рахунок використання системи захисту від крадіжок і системи відео-спостереження і моніторингу за діями касирів зводяться до мінімуму злодійство як покупців, так і співробітників магазина.
В супермаркетах діє також акустомагнітна система захисту від крадіжок. Вона встановлена на виході з магазину і має такий вигляд:
Передавач системи випромінює послідовність імпульсів з частотою заповнення 58 кГц. Захисні мітки містять спеціальну металеву смужку, що вібрує при впливі на неї сигналу визначеної частоти. Утворене міткою електромагнітне поле попадає в приймач, і він видає сигнал тривоги. Особливість цих систем полягає в тому, що сигнал тривоги з'являється тільки у випадку, якщо приймач фіксує послідовність з чотирьох імпульсів. Ці особливості акустомагнітної технології дозволяють запобігти помилкових спрацьовувань систем при впливі зовнішніх перешкод, таких як стрибки напруги в ланцюгах живлення або сигнали від ярликів, випадково внесених у зону дії системи. При розрахунку з продавцем відбувається деактивація етикеток, і куплений товар можна виносити з магазину. При несанкціонованому виносі і влученні товару в зону дії системи лунає звуковий сигнал тривоги. Габарити – 145/41/9 см.; обсяг зони ідентифікації – 3 м.; коефіцієнт спрацювання – 95%. Перевага систем акустомагнітної технології:
1 2
Інші реферати на тему «Підприємництво»:
Формування системи управління ресурсозбереженням на підприємстві
Бізнес – план в підприємницькій діяльності (на прикладі провайдера Інтернет „ЄвроНет”)
Формування програми розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємств
Розвиток підприємництва в аграрному секторі економіки України за роки незалежності
Правове регулювання відносин в сфері захисту комерційної таємниці