Сторінка
2

Роль активних та інтерактивних форм і методів навчання в удосконаленні педагогічного процесу та розвитку творчих здібностей школярів

Дуже важливо на уроках залучати до роботи всіх учнів. У цьому мені допомагають такі методи, як “Коло” і “Мікрофон”. Робота в малих групах корисна для формування навичок участі в дискусії. Більшості учнів легше висловитися в невеличкій групі, до того ж цей метод дає можливість заощадити час, бо відповідає потреба вислуховувати кожну дитину у великій групі.

Метод ”Займи позицію” допомагає вести обговорення дискусійного питання в класі. Використовую його з метою надання та попрактикуватися у навичках спілкування.

Стимулює прояв самостійності учнів, їхні творчі можливості рольова гра. Мета застосування цього методу – визначити ставлення учнів до конкретної життєвої ситуації, допомогти їм набути досвіду виходу з конфліктної ситуації шляхом рольової гри.

“Навчаючи – вчуся”. Цей метод надає учням можливість взяти участь у навчанні та передачі своїх знань іншим.

Метод “Прес” використовую у випадках, коли виникають суперечливі думки з певної проблеми і потрібно зайняти й аргументувати чітко визначену позицію щодо суспільної проблеми, яка обговорюється.

З метою опрацювання значного обсягу інформації за короткий проміжок часу використовую метод “Ажурна пилка”.

З метою розвитку навичок ведення дискусії застосовую метод “Акваріум”.

Крім цього я практикую складання і розв’язання ситуаційних задач, проведення конкурсних уроків, рольових ігор, дискусій, дебатів та ін.

У Великокам’янській ЗОШ І-ІІІ ст. я викладаю курс “основи правознавства” та історію. Останніх 6 років мої учні є постійними переможцями ІІ туру Всеукраїнських олімпіад та призерами ІІІ туру. Постійно беруть участь у навчально-пізнавальних та наукових конкурсах. За цей період 8 учнів навчається на історичному факультеті вузів.

На допомогу учням у кабінеті зібрано невеличку історичну та юридичну бібліотеку. Для мене як учителя дуже важливо, щоб знання, здобуті учнями, знайшли застосування в житті.

Усю свою діяльність спрямовую на формування творчої особистості. Бо вірю – виховавши особистість, здатну творчо засвоювати знання і застосовувати їх на практиці ми відродимо інтелектуальний потенціал країни, від якого залежить майбутнє нашої держави, а отже, наше, громадян України.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: