Сторінка
2
Дуже важливо на уроках залучати до роботи всіх учнів. У цьому мені допомагають такі методи, як “Коло” і “Мікрофон”. Робота в малих групах корисна для формування навичок участі в дискусії. Більшості учнів легше висловитися в невеличкій групі, до того ж цей метод дає можливість заощадити час, бо відповідає потреба вислуховувати кожну дитину у великій групі.
Метод ”Займи позицію” допомагає вести обговорення дискусійного питання в класі. Використовую його з метою надання та попрактикуватися у навичках спілкування.
Стимулює прояв самостійності учнів, їхні творчі можливості рольова гра. Мета застосування цього методу – визначити ставлення учнів до конкретної життєвої ситуації, допомогти їм набути досвіду виходу з конфліктної ситуації шляхом рольової гри.
“Навчаючи – вчуся”. Цей метод надає учням можливість взяти участь у навчанні та передачі своїх знань іншим.
Метод “Прес” використовую у випадках, коли виникають суперечливі думки з певної проблеми і потрібно зайняти й аргументувати чітко визначену позицію щодо суспільної проблеми, яка обговорюється.
З метою опрацювання значного обсягу інформації за короткий проміжок часу використовую метод “Ажурна пилка”.
З метою розвитку навичок ведення дискусії застосовую метод “Акваріум”.
Крім цього я практикую складання і розв’язання ситуаційних задач, проведення конкурсних уроків, рольових ігор, дискусій, дебатів та ін.
У Великокам’янській ЗОШ І-ІІІ ст. я викладаю курс “основи правознавства” та історію. Останніх 6 років мої учні є постійними переможцями ІІ туру Всеукраїнських олімпіад та призерами ІІІ туру. Постійно беруть участь у навчально-пізнавальних та наукових конкурсах. За цей період 8 учнів навчається на історичному факультеті вузів.
На допомогу учням у кабінеті зібрано невеличку історичну та юридичну бібліотеку. Для мене як учителя дуже важливо, щоб знання, здобуті учнями, знайшли застосування в житті.
Усю свою діяльність спрямовую на формування творчої особистості. Бо вірю – виховавши особистість, здатну творчо засвоювати знання і застосовувати їх на практиці ми відродимо інтелектуальний потенціал країни, від якого залежить майбутнє нашої держави, а отже, наше, громадян України.
1 2
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Вплив математичної обізнаності на продуктивність пам’яті
Формування національної свідомості учнів початкових класів
Європейська освітня інтеграція. Адаптація вищої освіти
озробка учбового матеріалу для викладання вищої математики на тему "Наближені методи обчислення визначених інтегралів"
Використання творів живопису у формуванні мовленнєвої компетентності дошкільників