Сторінка
2

Молочне скотарство: складові рентабельного виробництва

Тварини усіх вікових груп мають постійну мінеральну підгодівлю: кормову сіль, крейду та хвойну лапку — за нормами залежно від віку.

На племзаводі проводять роботу з роздоювання корів (переважно групове).

У господарстві послуговуються традиційною стійлово-табірною технологією прив’язного утримання худоби. В літній період все дійне стадо з молочними телятами утримують у літньому таборі. Дійне стадо корів розміщено на одній фермі (380 голів) в с. Зносичі. Доїння корів триразове у переносні доїльні відра. На фермі однозмінна організація праці. Навантаження — 28–30 голів корів на одну доярку. Грубі й соковиті корми завозять і роздають у приміщеннях гужовим транспортом. Водонапування здійснюють із суцільного корита, яке встановлено на годівницях уздовж усього приміщення. Концкорми доярки роздають уручну кожній корові відповідно до її продуктивності. Гній із приміщень видаляють гноєвими транспортерами ТСН-3Б.

Зооветспеціалісти господарства постійно контролюють фізіологічний стан маточного поголів’я, лікують тварин від гінекологічних захворювань, проводять комплексні дослідження на субклінічні форми маститів та оперативне їх лікування.

Слід зазначити, що обов’язковою умовою для сухостійних корів, яких утримують в окремому приміщенні, є вітамінізація тривітом та тетравітом — чотири-п’ять разів. Сухостійним коровам згодовують сіно вволю, концкорми — по 3–4 кг на одну голову. При цьому в раціоні зменшують кількість силосу та сінажу.

Основа досягнень у тваринництві (в тому числі молочному скотарстві), росту його рентабельності — кадри. В господарстві кадрове питання розв’язано повністю. Належну увагу на підприємстві приділяють роботі з людьми — безпосередніми виконавцями технології виробництва (завфермою, оператори машинного доїння корів, телятниці, скотарі, трактористи). Щомісяця на молочній фермі проводять збори з усіма тваринниками, на яких підбивають підсумки роботи за минулий період (місяць, квартал).

Заробітну плату в господарстві виплачують щомісяця, без затримки. 2005 року середньомісячна заробітна плата працівників молочної ферми становила 655 грн, а операторів машинного доїння корів — 846 грн.

На кінець минулого року добовий надій молока від корови сягав 14,5 кг, що на 1,5 кг більше, ніж на аналогічну дату в 2005 році. Щодня тут відправляють на переробні підприємства близько 5 т високоякісного молока за середньою ціною 1,20 грн/кг (з дотацією). У найближчі чотри-п’ять років у господарстві мають намір створити високопродуктивне стадо української чорно-рябої молочної породи з продуктивністю 7–8 тис. кг від кожної корови.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Організація виробництва»: