Сторінка
2

Комплексна механізація виробництва сої

Структурний і кількісний склад комплексів машин для вирощування та збирання сої обгрунтовано на кафедрі експлуатації техніки та інженерного менеджменту Національного аграрного університету за розробленою, апробованою і впровадженою у виробництво системою “Комплексне машиновикористання”, якою передбачається розв’язання завдання у єдиному системному взаємозв’язку: технологія — машинно-тракторні агрегати — комплекси машин — машинно-тракторний парк. На кожній операції виробництва сої передбачалось використання до 10 конкуруючих машинних агрегатів.

Розрахунки виконано для таких умов: площа вирощування сої — 150 га; урожайність зерна — 3, соломи — 2,5 т/га (подрібнюється і розкидається по полю); довжина гону поля — 900 м; віддаль перевезень: внутрішньогосподарських — 4 км, за межі господарств — 15 км.

Як видно з даних таблиці 4, до складу комплексу машин, обгрунтованого за критерієм затрат робочого часу (праці), входить високопродуктивна, у тому числі іноземна, але дорога техніка, а за критерієм приведених витрат — менш продуктивна вітчизняна, але дешевша.

Економічні показники вирощування та збирання сої вищенаведеними комплексами машин подано в таблиці 5.

Отже, як свідчать дані таблиці 5, комплекс машин, обгрунтований за критерієм мінімуму приведених затрат, дає можливість на 32% зменшити собівартість зерна, а за критерієм мінімуму затрат робочого часу — зменшити на 40% затрати праці.

В Україні можна створити соєвий пояс (на зразок американського), налагодити насінництво інтенсивних сортів, впровадити комплексну механізацію з метою значного розширення виробництва сої, щоб вийти на світовий рівень у вирішенні проблеми рослинного білка та олії.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Організація виробництва»: