Сторінка
2
Випилювання варто починати із середніх контурів орнаменту з врахуванням того, щоб за зовнішнім контуром був запас поля не більше 10 мм. Працювати потрібно при гарному освітленні, щоб уникнути помилок і сходів з лінії малюнка.
При роботі з лобзиком треба сидіти не згинаючись, перерви для відпочинку треба робити через 30 хв.
Утворену деревну пилюку після роботи варто забрати і приміщення провітрити. Краще працювати на відкритому повітрі. Щоб зберегти одяг від засмічення дрібними обпилюваннями, варто надягти фартух.
|
Щоб після зборки деталі міцно трималися і не розпадалися, треба отвори для шипів випилювати, виходячи з товщини узятої для роботи фанери. При зборці шип повинен входити в паз з легким зусиллям. Іноді можна з'єднувати деталі «у замок». Пази варто випилювати трохи менше потрібного розміру, шипи - більше. Підгонку відповідних з'єднань варто робити напилком.
Випиляні і зачищені скляним папером деталі треба зібрати без клею для перевірки правильності виготовлення, після чого деталі роз'єднати і, змазавши клеєм шипи, — зібрати. Зібраний на клею виріб краще зв'язати міцною ниткою і покласти на просушування. Склеювати деталі можна будь-яким клеєм для дерева, але краще використовувати світлі сорти клею (найкраще - ПВА), швидкосохнучі і не залишають плям. Також можна рекомендувати казеїновий клей, особливо міцний і водостійкий.
Вироби, які можуть виконувати школярі (рівень – початківця)
Шаблони для художнього вирізування
Підставка “Навчальна”
Підставка “Вітрильник”
Використана література:
1. Зроби сам. Робота з деревом / За ред. М’якушева С.І. – М., 1994.
2. Енциклопедія домашнього майстра. – К., 2000.
1 2
Інші реферати на тему «Образотворче мистецтво»:
Рембрандт (Харменс ван Рейн) 1606 - 1669
Подільська ікона
Історичні особливості зародження та розвитку гуцульського різьблення та інкрустації
Розвиток живопису на Станіславщині ХІХ-ХХст. Натюрморт у творчості Я.В.Пстрака, М.Д.Сосенко, Каєтона Косинського
Декоративно-прикладне мистецтво Прикарпаття (на місцевому матеріалі)