Сторінка
1

Віра Багірова – письменник Івано-Франківщини

Віра Багірова народилася 1948 року в селі Слобідка-Більшівцівська Галицького району Івано-Франківської області в сім’ї робітника та службовця.

Мама, Чеслава Легін, уродженка Кракова, з вищою фінансовою освітою, прищепила любов до книжки, іноземних мов. Батько, Михайло Николин, отримав початкову освіту, механік-самоучка, любив брати доньку в підмайстрові, а ще - рибалити на Дністер, Гнилу Липу.

Хрещена в греко-католицькій церкві, яку відбудували житлі села після “акції” – поголовного винищення – спалення в церкві людей, коли було знайдено у Слобідці вбитого німецького льотчика. Серед жертв була й бабуся Антоніна Николин.

Дитинство промайнуло вдома. Закінчила За дністрянську середню школу, Калузький хіміко-технологічний технікум.

Спеціальність: технік-технолог.

Сумгаїту (Азербайджан), Роздол, Калуша, а також – в Івано-Франківському управління “Волоканалу”, в редакціях газет “ПІК”, “Західний кур’єр”, “Дзвоник”.

Швидко залишилась сама з діточками, - чоловік загинув на заводі ТОС (нині фірма “Барва”). “Інший шлях – це шлях світла і краси, письменництва і місіонерства. Тут багато дітей, моїх сонячних промінчиків, агнеликів і чортенят. І хоча різних, та всіх милих, невгамовних, допитливих, щирих. До них іду з віршами, піснями, п’єсами. Ми відкриваємо один одному мову зайців, дерев, води. Саме на цьому шляху – пізнання істини через любов до Святих Небес.

Мої діти – найперші критики і цензори, мої найперші слухачі” – пише письменниця.

Так вийшли у світ книжки видавництва “Веселка”: “Їхав автобус” – 1978, “Водограй” – 1980, “В’язанчик” – 1985 ( у цьому ж році – додатковий тираж ї), “Бубликовий кущ” – 1989.

У місті Івано-Франківську газета “Нова зоря” в 1993 році видала дві книжки: “Творіння Божої краси” та “Церковна абетка” В 1996 році обласне управління народної освіти видало поетичний збірник “Бог любить нас”.

Друкувалася також і в республіканській і в районній періодичній пресі.

В газетах: “Молодь України”, “Єхо Азербайджана”, “Галичина”, “Нова зоря”, “Рідна земля”, “Західний кур’єр”, “Світ молоді”, “Прапор перемоги”. Твори друкувалися ще й у збірниках, альманахах і в пісенниках, журналах: “Малятко”, “Барвінок”, “Жінка”, Прапор”, “Дзвіночок”, “Місіонер”.

“Співпрацювала в редакційній раді журналів: “Веселка” із Джері Сіті, що в США, на сторінках якого так багато й мило можна сказати про Ісуса, Божу Матір, Пречисту з Фатімми, познайомити маленьких діаспорян з нашим краєм та її визначними людьми через вірші, оповідання, пісні” – пише поетеса.

Авторка таких книжок: “В’язанчик” та “Чугайстрова сопілка” (1992) “Творіння Божої краси” (1993) “Гуцулик” (1997), “Хороша ти Родина” (1998), “Хай Бог вас береже” (1999), “Свята земля” (2000).

Здана на виробництво книга “Таїнства пречистого милосердя” (видавництво Лілея – НВ”).

Вірші, оповідання, казки, п’єси для шкільних театрів Віри Багірової виходять у збірниках поезії, прози, пісенниках, що друкують республіканські та обласні видавництва: “Сонячний коровай” (видавництво “Веселка”, 1985), “Календарик-дошколярик” (видавництво “Веселка” 1986), “Крейсер “Аврора” (видавництво “Веселка”, 1986), “Катрусина пісня” (видавництво “Музична Україна”Є 1991), двотомник письменників Івано-Франківщини “Яворове листя”, 2Жито на камені” (видавництво “ВІК” 1996).

Науково-дослідний інститут педагогіки України серед рекомендованих творів до тематичних завдань по вихованню дітей у програмниках “Малятко”, “Дитина”, в додатку “Золотий колос”, помістив окремі вірші письменниці (К: НДІПУ – 1991).

Найновіша авторська програма “Витоки мовленнєвого розвитку для дітей дошкільного віку”, упорядник дійсний член АПН України, професор А.М. Богуш, серед творів письменників Прикарпаття рекомендує до вивчення і поетичні твори Віри Багірової.

Велика праця письменниці в розвої християнської моралі, її тематичні твори є доброю підпорою викладачам християнської етики та моралі.

Твори Віри Багірової перекладені на російську, азербайджанську, польську, німецьку, англійську мови.

Музику до творів пишуть Авеліна Басова, Іван Фіцалович, Борис Данилишин.

Віра Багірова член НСПУ з 1994 р.

Псевдонім – Мирослава Галицька.

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

“Жито на камені”. Твори письменників Івано-Франківщини. Книга друга Проза. Видавничо-поліграфічне товариство “Вік” Коломия. 1996 р.

“Від Карпат до Опісля”. Твори письменників Івано-Франківщини. Видавничо-поліграфічне товариство “Вік” Коломия. 2001 р.



Інші реферати на тему «Література українська»: