Сторінка
2

Фауна Карпатської землі

На Закарпатті даються взнаки вовки. У селах Голятині, Дешевому, Присліпі ці тварини загризли собак, що були на ланцюгах.

А в урочищі Козятин здобиччю сірих хижаків стала домашня коза. Навіть удень самотні перехожі ризикують стати жертвами вовків, особ­ливо на околицях сіл. Як повідомив кореспондента "Експресу" началь­ник Міжгірської державної екологічної інспекції Юрій Іваниш, ситуація вкрай небезпечна. Хоча в районі поки що не зареєстровано жодного випадку нападу агресивних хижаків на людину, та зволікати з карди­нальними заходами не можна.

Раніше відстріл вовків контролювали на державному рівні, нині ж чиновники ставляться до цієї справи байдуже. Ось така недбалість призвела до різкого збільшення поголів'я вовків. Поки в кабінетах чухають потилицю, селяни взялися зарадити собі самотужки: створи­ли мобільні бригади з числа досвідчених мисливців району й розпочали чергування.

В області ведеться значна робота по збільшенню чисельності мисливської фауни. Завдяки цьому за останні роки на Прикарпатті значно збільшилось поголів’я мисливських тварин.

Так, на початок 1978 р. на Івано-Франківщині нараховувалося 2690 карпатських оленів, 6380 європейських козуль, 2660 диких кабанів, 70 ведмедів та ін.

Створюються умови для збільшення рибних запасів. Вирощується райдужна і струмкова форель. В озерах і ставках області розводять товстолобиках, білого амура і коропа.

Причини вимирання тварин зокрема риб: забруднення водойм промисловими та побутовими стоками, пестицидами, радіонуклідами, неконтрольований вилов риб, застосування браконьєрських знарядь. У Карпатах та на Поліссі живуть: глухарі та рябчики. Внаслідок господарської діяльності людини чисельність диких видів куроподібних останніми десятиріччями помітно зменшилось, і тому вони потребують охорони. Серед лелекоподібних нашого краю невідкладної охорони потребують чорний лелека, коровайка, косар, жовта чапля. Серед соколоподібних потребують охорони гриф, орел степовий, степовий боривітер.

Пам’ятаймо: “Природа – вічний взірець мистецтва” – так сказав В.Г. Белінський, а ми прислухаймось до його слів і збережімо цей чудовий мистецький твір матінки Природи для себе і майбутніх поколінь!

Використана література:

· Біологія 7 клас. Ю.Г Вервес; П.Г. Балам; В.В. Серебряков. Київ “Генеза” 2002 р. ст. 163-166.

· Рідне Прикарпаття (путівник-довідник). Ужгород “Карпати” 1980 р. ст.13-14.

· Історія Мишина. М.І. Сорич. Друковано в Коломийській районній друкарні 2000 р. ст. 30-32.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Краєзнавство, етнографія, етнологія»: