Сторінка
2
Ніколи не забудуть вдячні прикарпатці ратні подвиги партизанів з'єднання під командуванням С. А. Ковпака і С. В. Руднєва, яке влітку 1943 р. пройшло з боями через Надвірнянщину; воїнів Радянської Армії, які а 1944 р. звільнили район від фашистських загарбників; народних месників загону «Іскра» під командуванням Г. Кулагіна; комсомольців-підпільників села Зеленої на чолі з О. Смеречук; антифашистів села Чорних Ослав на чолі з Н. Чуревичем .
Незабутні враження залишать у вашій пам'яті визначні місця Надвірної, Ділятина, Ворохти, Зеленої, зустрічі з господарями передових підприємств і колгоспів, з майстрами народного мистецтва.
У районі видобувають і переробляють нафту, обробляють деревину, розвивається меблева і газова промисловість, Заготовляють ліс. Колгоспні і радгоспні лани приносять щедрі врожаї льону. Високих показників добиваються тваринники.
Гордістю надвірнянців є один з промислових велетів Прикарпаття— нафтопереробний завод імені 50-річчя Велиикої Жовтневої соціалістичної революції та Надвірнянській, Ділятинський і Ворохтянський лісокомбінати.
В сучасний карпатський пейзаж органічно вписались високовольтні лінії енергосистеми «Мир», труби газопроводів «Братерство» і «Союз», артерії нафтопроводу «Дружба».
Приваблива і різноманітна природа Надвірнянщини. Гірські ліси, які займають значну територію району,— неповторне творіння природи. Вони вражають своєю красою і величністю. Ви побачите гірські хребти, пересічені дзвінкими річками і потоками, помилуєтесь найвищою
вершиною Українських Карпат — красунею Говерлою.
Все це сприяє розвиткові багатьох видів туризму. Ось чому Надвірнянщина стала традиційним місцем республіканських і обласних зльотів туристів, змагань з техніки пішохідного, гірського і водного туризму.
Запрошуємо любителів мандрівок у подорож по Надвірній і району – чудовому куточку нашої неосяжної Батьківщини.
1 2