Сторінка
2
Тобто, ЗВИЧАЙНИЙ літак з дисковим крилом зовсім не є «суперзброєю», що блискуче підтвердила історія тієї єдиної літаючої тарілки хрестоносця, про яку достовірно відомо, що вона літала.
У 1939 р. німецький винахідник Артур Зак зачарував голову технічного департаменту міністерства авіації Німеччини Ернста Удета, який пообіцяв усіляку підтримку в створенні дископлана, — тактичного розвідника і винищувача-перехоплювача.
Цікаво, що навіть після самогубства Удета, 17 листопада 1941 р.(після поразки Люфтваффе в битві під Москвою), роботи хоч і сповільнилися, але не припинилися, і в квітні (за іншими даними — в лютому) 1944 р. літак AS6 під управлінням льотчика Балтабола (пізніше — Франца Рослєє) почав пробіжки по смузі авіабази Брандіс.
Врешті-решт, Балтаболу вдалося буквально «підійняти» дископлан в повітря, але польотом це назвати було складно . Потужності двигуна «Аргус» AS-10C3 (240 к.с.) не вистачило, щоб нормально полетіти літаку, що важив всього близько 800 кг.
Весь цей час AS6 ламався: права стійка шасі не витримувала навантажень від реактивного моменту повітряного гвинта. І незабаром військовим стало не до сумнівного нововведення, від якого, в результаті, залишилися тільки декілька фотографій невисокої якості.
Експериментальний «Флюгегельрад-11 V2», за деякими даними його не встигли добудувати
ЛЕГЕНДА-1
Але всі ці недоліки властиві саме літакам з нерухомим дисковим крилом. Тоді як серйозною перевагою дискової форми є якраз сполучність з нетрадиційними способами створення підйомної сили. На жаль, тут ми вступаємо в царину легенд .
У другій половині 50-х рр. в мюнхенському видавництві «Леман» вийшла книжка «Секретна зброя третього рейху», написана майором Рудольфом Лузаром. У ній і прозвучали вперше прізвища, перелік яких став потім буквально заклинанням конспірологів від Уфології: «Шаубергер, Шрівер, Хабермоль, Мітте, Беллонце (у оригіналі — Беллуццо)».
Капітан Рудольф Шрівер і конструктори Клаус Хабермоль та Вальтер Мітте нібито створили дисковий літальний апарат вертикального зльоту і посадки, побудований на літакобудівному заводі «Прага-гбелл», і в першому ж випробувальному польоті — 14 лютого 1945 р. — він досяг висоти 12 400 м і розігнався до швидкості 2000 км/год.
Джузеппе Беллуццо ж, відповідно тому ж джерелу, використовуючи невідомої конструкції двигун Віктора Шаубергера, створив ще досконалішу тарілку, що розбилася під час випробувань аж на Шпіцбергені!
У книзі були також малюнки декількох дисколетів різного типу і фотографія «диску Беллонце», що висить над лісовим аеродромом перед людьми в есесівській формі.
Слід зазначити, що в газетах самого різного штибу така інформація — більш менш розрізнено — з'являлася ще з початку 50-х, і подібні публікації з’являлися й потім.
Стверджувалося, що Вальтер Мітте після війни опинився в Канаді, де, на фірмі «Авро Канадіан», брав участь в розробці літаючого диску AV-9; Клаус Хабермоль, за тими ж джерелами, потрапив в Радянський Союз, де його сліди втрачалися; Беллуццо просто зник; Шаубергер помер в 1958 р., до останньої години заявляючи, що його винаходи не можна відкривати людству, поки на Землі не встановиться загальний та міцний мир.
Мало того. На початку 90-х на Заході вийшли мемуари інженера Андреаса Еппа (в Росії реферативно викладені в журналі «Інженер» №6 за 1993 р.), який стверджував, що саме він, ще в 1942 р., побудував перший «дисковий гвинтокрил» 6-метрового діаметру, і в тому ж році був усунений від робіт, які очолили Шрівер і Хабермоль (правда, чомусь вже Отто, але, врешті-решт, може його звали Клаус-Отто? ). У решті Епп підтримував відому версію, правда, перший випробувальний політ (з тими ж досягненнями) від датував 14 лютого 1944 р.
А що було, — та і чи було, — насправді?
Швидше за все, ЯКИЙСЬ експериментальний дископлан дійсно нацисти побудували — про це говорять різні, ніяк не пов'язані один з одним, свідки, від німецьких льотчиків-курсантів, до наших військовополонених — в'язнів концтаборів, які притягувалися до робіт на таємних полігонах. Цілком обґрунтоване припущення, про те, ЯКИМ він був, висловив іспанський історик авіації і авіамоделіст з 20-річним стажем Юсто Міранда.
ГІПОТЕЗА МІРАНДИ
Він вважає, що німці намагалися зробити . дисковий автожир! Коротко нагадаю, що це таке.
Відомо, що вільний, від’єднаний від трансмісії, несучий гвинт гвинтокрила під час польоту із зниженням (повітряний потік набігає спереду-знизу) входить в режим авторотації. Цей же режим можна отримати, якщо рухати апарат з вільним гвинтом-ротором по землі у такий спосіб, щоб вісь ротора була нахилена назад. Набігаючий потік розкручує ротор починає створювати підйомну силу.
Ідея машини, що використовує цей ефект, була висунута іспанським винахідником Хуаном де Сіерва в 1920 р. — він мріяв побудувати літак, не здатний увійти у штопор. Але тільки після (!) 5 років доопрацювання конструкції автожир вперше піднявся в повітря. У 1930-х він вважався серйозним конкурентом не тільки гвинтокрила, перед яким стояли численні технічні проблеми, але й літака.
Інші реферати на тему «Історія Всесвітня»:
Економічне і соціально-політичне становище СРСР у міжвоєнний період
Початок війни Німеччини проти СРСР. Бойові дії на території СРСР в 1941-1943 рр.
Міклош Хорті в угорській історії
Вступна лекція до курсу новітньої історії країн Європи та Америки (1918-1945 рр.)
Загострення політичного протистояння в Латинській Америці у 60-70-і рр. XXст.