Сторінка
2

Знищення водних ссавців

Білух моряки називають "морськими канарками" не тільки за біле з жовтизною фарбування , але і за "пісно спів" нерідко досить музичний.

 

   

Кити. У китів немає нюху, зір відносно слабкий, але слух - відмінний. Вони сигналять один одному, орієнтуються в шляху і знаходять здобич за допомогою ультразвуку. Самки китів народжують майже завжди одного дитинча. Їхнє молоко дуже живильне і містить не більше 50% води. Тому новонароджені кити ростуть дуже швидко. Дитинча блакитного киту, наприклад, за перші 7 місяців свого життя додає щодня по 100 кг у вазі і майже 4 см у довжину! А самка під час вигодовування худне на 30 т - 1/4 своєї ваги.

 

   

В родині китів-полосатиків шість видів. П'ять з них - блакитний кит або блювал, фінвал, сейвал, полосатик Брайда і малий полосатик - виглядають як зменшені копії один одного.

Блакитний кит - найбільша тварина на землі. Середня довжина його близько 24 м. Але 1909 р. був пійманий кит довжиною 34 м 58 см і вагою понад 150 т!

Китів зазвичай зображують з фонтанами над головою, але це струмінь теплого повітря, що видихають кити. У прохолодну погоду він миттєво перетворюється в пару.

Кашалот - саме велике зубасте створіння в природі. Колись зустрічалися екземпляри довжиною 25,6 м і вагою до 100 т. Нині ж 20-метрові - рідкість. Вузька, довжиною 3-4 м нижня щелепа кашалота озброєна півсотнею масивних зубів близько 20 см і вагою від 1 до 3 кг. Плавають ці кити у всіх океанах, крім Північного Льодовитого. Влітку вони із субтропіків і тропіків мігрують у води помірних і холодних зон.

Кашалоти більшу частину життя живуть невеликими зграями, а самки з дитинчатами і молодими китами, нерідко в супроводі старого самця, - окремо.

У липні або серпні кашалотиха народжує одного дитинча довжиною 4 м і вагою більш 1 т, якого вона годує молоком 10-11 місяців. Ростуть маленькі кашалоти дуже швидко і до 4-6 років стають дорослими.

 

Кашалоти - чудові нирці. Вірогідно відомо, що вони можуть занурюватися на глибину до 1100 м.

За останні 100 років у Світовому океані здобуто більш ніж 2,1 мільйони китів. Для регулювання й обмеження китобійного промислу в 1964 році була створена Міжнародна китобійна комісія, що включала представників 20 країн. За прийнятими правилами міжнародної угоди заборонене полювання на деякі види китів. У 1972 році англійський дослідник Н.А. Макентош підрахував, що в Антарктиці запаси фанвалов (вид китів) зменшилися в 5 разів , синіх - у 25, а горбатих - у 30 разів . Усе це свідчить про те, що дійсною мірою порятунку китів була би загальна заборона китобійного промислу. Учені порахували, що для відновлення антарктичних зграй синіх китів до 150 тисяч голів буде потрібно мінімум 50 років, а для росту зграй горбатих китів до 27 тисяч голів - мінімум 60 років. Ці відомості тільки про китів, а тепер уявіть собі скільки щодня гине інших морських тварин: тюленів, морських котиків, риби . Частина їх винищується, частина умирає від екологічного забруднення. Багато видів морських тварин загублені для нас назавжди .

У давні часи людина відносилася до океанів із благоговінням і страхом, а потім почала скидати у воду усілякі відходи - тверді, рідкі і газоподібні. Пароплави і баржі відвозять тверде сміття подалі в море.

Через борт корабля викидаються відходи з камбуза, прямо в море зливають воду з туалету. Ріки виносять у прибережні води свій вантаж стічних вод, біогенних речовин і зваженого твердого матеріалу. Пестициди, з'єднання свинцю і багато інших забруднюючих речовин, полютанти, розносяться в атмосфері, осідають і випадають разом з дощем, додаючи бруд в океан.

Забруднення моря нафтопродуктами викликає занепокоєння, але нафта, у силу свого органічного походження, згодом може таки бути перероблена морськими організмами, а от такі важкі метали, як свинець, кадмій і ртуть, зберігають токсичність нескінченно довго.

Однак нещастя, заподієні забрудненням океану, поки ще мало кого хвилюють.

З вищенаведених прикладів морських ссавців, можемо сказати, що повне знищення цих видів тварин призведе до повної зміни флори і фауни Світового океану. Так як основною здобиччю цих тварин є рачки, риби і кальмари, одноклітинні мікроскопічні організми, ми можемо зробити висновок, що чисельність цих видів дуже зросте, а з цим зросте й забрудненість води у Світовому океані. Також не виключна поява нових видів цих представників флори і фауни океану.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Екологія»: