Сторінка
4
Розподіл і витрачання фонду здійснюється замовником у період формування договірної ціни за укладання контракту й у процесі будівництва.
Додаткові витрати в повній сумі, без нарахування лімітованих та інших витрат, включають:
— договірну ціну в період її формування;
— у процесі будівництва — у вартість доручених підрядчику за контракту робіт додатково до договірної ціни.
Фонд витрачається також на компенсацію додаткових витрат замовника, обґрунтованих розрахунками.
Базисна кошторисна вартість будівництва на стадії розроблення робочого проекту (за тривалості будівництва до 2-х років, а також за будівництва, яке здійснюється за типовими проектами та тими, що застосовуються повторно) визначається зведеним кошторисним розрахунком, складеним на основі об’єктних і локальних кошторисів за базисними цінами 1997 р.
Базисна кошторисна вартість будівництва на стадії розроблення робочого проекту (за тривалості будівництва підприємств, будов і споруд понад 2 роки) визначається зведеним кошторисним розрахунком, складеним на основі об’єктних і локальних кошторисних розрахунків, об’єктних і локальних кошторисів у базисних цінах 1997 р.
Резервний фонд замовника на покриття додаткових витрат, що виникають за уточнення вартості робіт прямим рахунком у зведеному кошторисному розрахунку приймається в розмірі 5 % від частки базисної кошторисної вартості будівельних і монтажних робіт, визначеної на основі об’єктних і локальних кошторисних розрахунків у базисних цінах 1997 р.
Базисна кошторисна вартість на передпроектній стадії ТЕО, а також на стадії розроблення проекту визначається відповідним розрахунком вартості, зведеним кошторисним розрахунком вартості, складеним на основі об’єктних і локальних кошторисних розрахунків у базисних цінах 1997 р.
Під час розроблення проектно-кошторисної документації «Резервний компенсаційний фонд замовника» у зведеному кошторисному розрахунку приймається в розмірі базисної кошторисної вартості будівельно-монтажних робіт та устаткування зведеного кошторисного розрахунку в базисних цінах 1997 р., збільшеної застосуванням коефіцієнтів:
3,6 рази — за тривалості будівництва до 2-х років;
4,9 рази — за тривалості будівництва до 3-х років.
Замовник може уточнювати зазначені коефіцієнти залежно від ринкових умов здійснення будівництва.
Розроблення кошторисної документації здійснюється автоматизованим способом.
Програмними комплексами, орієнтованими на цей Порядок, є системи АВК-1 і АС-4М, які призначені для випуску кошторисно-ресурсної документації (локальні, об’єктні локальні ресурсні, об’єктні ресурсні кошториси, зведений кошторисний розрахунок, зведений ресурсний кошторис, договірна ціна).
Література
1. Про проведення торгів (тендерів) у будівництві: Постанова Кабінету Міністрів України від 1 верес. 1998 р. № 1369.
2. Державні будівельні норми ДБН Д.1.1-1-2000. Затверджені Наказом Держбуду України від 27 серп. 2000 р. № 174 і введені в дію з 1 жовт. 2000 р.
3. Богатин Ю. В., Швандар В. А. Инвестиционный анализ: Учеб. пособие для вузов. — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2000. — 286 с.
4. Загородній А. Г., Стадницький Ю. І. Менеджмент реальних інвестицій: Навч. посіб. — К.: Т-во «Знання», КОО, 2000. — 209 с.
5. Пересада А. А. Інвестиційний процес в Україні. — К.: ТОВ «Видавництво Лібра», 1998 — 392 c.
6. Пересада А. А. Основы инвестиционной деятельности. — К.: ООО «Издательство Либра», 1996. — 344 с.
7. Пересада А. А. Управління інвестиційним процесом. — К.: Лібра, 2002. — 472 с.
8. Рогожин П. С., Гойко А. Ф. Економіка будівельних організацій. — К.: Видавничий дім «Скарби», 2001. — 448 с.