Сторінка
5
[S] – довжина ходу;
Sсер – середня довжина ходу;
n – кількість сторін.
Виконаємо оцінку проекту першого полігонометричного ходу 1-го розряду.
1-ий хід:
=
см
Це свідчить про те, що запроектований хід відповідає необхідним технічним вимогам.
2-ий хід:
см
Це свідчить про те, що запроектований хід відповідає необхідним технічним вимогам.
Для топографічного знімання на об’єкті запроектовано планову геодезичну мережу у відповідності до вимог “Інструкції”[1], а саме:
- полігонометричний хід 4 класу, характеристика якого наведена в таблиці 1.1;
- два полігонометричні ходи 1 розряду, характеристики яких наведені в таблиці 1.2;
- три ходи висотної основи технічного нівелювання.
Вибір типів центрів для мереж згущення 4 кл.,
1, 2 розрядів.
Вибір типів центрів здійснюється у відповідності до «Інструкції». Вузлові пункти та суміжні до них пункти полігонометрії 4 класу закріплюються центрами
Типу 160 (рис.1).
Цей центр складається із залізобетонного пілота у формі паралелепіпеда з поперечним розрізом 16 х16, довжиною 120 см з маркою у верхній площині і бетонної плити (якоря) діаметром 48-50 см, висотою 40 см. В середині бетонної плити роблять отвір 20х20х10 см, у який встановлюють залізобетонний пілон. Ґрунтовий репер закладають у свердловину глибиною 180 см і діаметром 50 см. Якір з пілоном повинен скріплюватися цементним розчином. На дно свердловини також укладають шар цементного розчину товщиною не менше 3 см. Марка ґрунтового репера повинна розташовуватись від поверхні землі на глибині 50 см. При виході скелі на глибину до 70 см в неї закладають марку на цементному розчині.
Зовнішнє оформлення ґрунтового репера виконується квадратною окопкою із сторонами 140х140 см між внутрішніми сторонами канави. Канава має розміри 120 см зверху, 20 см знизу та глибину 50 см. Частина землі (ґрунту) з канави насипається майданчиком над ґрунтовим репером, інша — валиком за зовнішнім краєм канави. У кутку майданчика установлюють розпізнавальний стовп з охоронною пластиною.
Оскільки в даній курсовій роботі передбачено проектування окремих ходів, де вузлові пункти відсутні, проектують центри типів У15Н (на незабудованих територіях) (рис. 2). Рис.1
Центр пункту полігонометрії 1 і 2 розрядів для незабудованої території
Тип У15Н
Рис. 2
Створення висотної основи.
Проект висотної основи топографічного знімання. Оцінка точності.
На нівелірні роботи, метою яких є створення висотних геодезичних мереж державного призначення, складаються технічні проекти.
Технічний проект — це документів якому встановлюють обсяги робіт, технологію їх виконання, матеріально-технічну забезпеченість і кошторисну вартість. Складанню технічного проекту передує топографо-геодезична вивченість району робіт, збір і аналіз матеріалів раніше виконаних нівелірних робіт в цьому районі.
Одним з найважливіших елементів технічного проекту є проект ліній нівелювання на карті. Виконують проектування найдосвідченіші спеціалісти геодезичного виробництва.
Складають проект нівелірних ліній на картах масштабів 1:200000, 1:100000, 1:50000 і більших. На карту наносять усі пункти ДГМ, нівелювання яких було виконано раніше і які знаходяться від ліній, які проектуються, на віддалі до 3 км.
Лінії нівелювання І і II класів проектують переважно вздовж автомобільних доріг та залізниць, а при їх відсутності — вздовж ґрунтових доріг, стежок, берегів річок, тобто вздовж найбільш сприятливих для даного району ґрунтовими умовами трас з найменш складним рельєфом.
При проектуванні нівелірних ліній необхідно враховувати норми щільності пунктів та реперів ДГМ, які регламентуються "Основними положеннями ." 1998 р. [4], а саме:
для знімань в масштабі 1:25000 і 1:10000 — 1 репер на трапецію масштабу 1:10000;
для знімань в масштабі 1:5000 — 1 репер на 10-15 км2;
для знімань в масштабі 1:2000 і більших — 1 репер на 5-7 км2.
Для забезпечення об'єктів, що підлягають топографічному зніманню, необхідною щільністю пунктів висотної ДГМ, крім запроектованих на цих об'єктах реперів нівелювання усіх класів, до висотних мереж І, II, III і IV класів включають частину існуючих, або запроектованих пунктів планової ДГМ 2 і З класів і пунктів планових мереж згущення 4 класу, 1 і 2 розрядів, якщо вони закріплені або на яких запроектоване закріплення центрами, які відповідають вимогам, що ставляться до нівелірних знаків (типів У10П, У20П, УЗОП, 140П, 160 тощо ). Причому класи планових І висотних мереж можуть не співпадати. Наприклад, пункт тріангуляції 2 класу може бути одночасно пунктом висотної мережі III класу, І навпаки, пункт тріангуляції 3 класу може бути одночасно пунктом висотної мережі II класу.
Інші реферати на тему «Географія фізична, геологія, геодезія»:
Місце земельного кадастру у складі кадастру природних ресурсів. Здійснення програми і порядок ведення автоматизованої системи державного земельного кадастру
Бонітування ґрунтів і якісна оцінка земель
Умови формування та розрахунки мінімального стоку річок басейну Дніпра (в межах України)
Землезнавство
Управління земельними ресурсами в умовах реформування земельного ринку