Сторінка
5

Відшкодування збитків працівникам у разі ушкодження їх здоров’я

Клас вибухонебезпечних зон характерних виробництв та ка­тегорія і група вибухонебезпечної суміші повинні відображатися в нормах технологічного проектування або в галузевих переліках виробництв з вибухопожежонебезпеки.

Газо- пароповітряні вибухонебезпечні середовища утворю­ють вибухонебезпечні зони класів 0, 1, 2, а пилоповітряні — вибу­хонебезпечні зони класів 20, 21, 22.

Вибухонебезпечна зона класу 0 — простір, у якому вибухо­небезпечне середовище присутнє постійно або протягом тривало­го часу.

Вибухонебезпечна зона класу 0 може мати місце тільки в ме­жах корпусів технологічного обладнання.

Вибухонебезпечна зона класу 1 — простір, у якому вибухоне­безпечне середовище може утворитися під час нормальної роботи.

Мається на увазі, що нормальна робота — це ситуація, коли установка працює відповідно до своїх розрахункових параметрів.

Вибухонебезпечна зона класу 2 — простір, у якому вибухо­небезпечне середовище за нормальних умов експлуатації відсутнє, а якщо воно виникає, то рідко і триває недовго.

Вибухонебезпечна зона класу 20 — простір, у якому під час нормальної експлуатації вибухонебезпечний пил у вигляді хмари присутній постійно або часто в кількості, достатній для утворення небезпечної концентрації суміші з повітрям, і (або) простір, де мо­жуть утворюватися пилові шари непередбаченої або надмірної товщини.

Вибухонебезпечна зона класу 21 — простір, у якому під час нормальної експлуатації ймовірна поява пилу у вигляді хмари в кількості, достатній для утворення суміші з повітрям вибухонебез­печної концентрації.

Вибухонебезпечна зона класу 22 простір, у якому вибухо­небезпечний пил у завислому стані може з'являтися нечасто і іс­нувати недовго, або в якому шари вибухонебезпечного пилу мо­жуть існувати і утворювати вибухонебезпечні суміші в разі аварії.

Список використаної літератури

1. Кодекс Законів про працю України

2. Закон України “Про охорону праці”

3. Виникурпова Л.Е., Васильчук М.В., Гаман М.В. Основи охорони праці. – К., 2001.

4. Джигирей В.С., Жидецький В.Ц. Безпека життєдіяльності. Навчальний посібник. – Львів, 2000.

5. Жидецький В.Ц., Мельников О.В. Основи охорони праці. – Львів, 1999.

6. Лапін В.М. Безпека життєдіяльності людини. – Львів, 1999.

7. Пижик Г.М., Савицький В.Е. Управління безпекою праці на основі стандартизації. – К., 1981.

8. Трахтенберг І.М., Коршун М.М., Чебанова О.В. Гігієна праці та виробнича санітарія. – К., 1997.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «БЖД, охорона праці»: