Сторінка
1
План
1. Поняття про класифікацію товарів на біржах. Види товарів.
2. Товарні біржі світу
3. Використана література
1. Поняття про класифікацію товарів на біржах. Види товарів.
Біржовий товар - це не вилучений з обороту товар визначеного роду, якості.
Об'єктами біржової торгівлі виступають у даний час зразково 70 видів продукції, на частку яких приходиться близько 30 % міжнародного товарообігу. Оборот міжнародних товарних бірж по усіх видах операцій оцінюється в 3,5-4,0 трлн.; щорічно(це тільки по міжнародних біржах).
На частку сільськогосподарських і лісових товарів приходиться дві третини товарів, що потрапляють на біржі. На першому місці стоять маслонасіння, продукти їхньої переробки - лляне і бавовняне насіння, соєві боби, соєва олія. На другому місці - пшениця, кукурудза, овес, жито, ячмінь, мал. Третє місце займають - жива худоба і м'ясо.
У групі промислової сировини і продукції його переробки більш половини приходиться на паливні товари: сира нафта, дизельне паливо, мазут, бензин, газ-пропан. Іншу половину складають кольорові і дорогоцінні метали: мідь, свинець, олово, цинк, золото, срібло, платина, палладій.
Крім товарів біржова торгівля поширюється на деякі інші сектори ринку - ринок капіталу (фондова біржа) і ринок валют (валютна біржа). Предметом мого реферату буде лише товарна біржа. Розглянемо тепер функції товарної біржі в сучасних економічних умовах.
До товару відноситься і стандартний контракт на зазначений товар.
Кожна біржа вправі сама встановлювати склад товару, що є об'єктом біржового торгу.
Об'єктом біржової торгівлі в даний час є 70 видів товарів. Вони поєднуються в наступні групи:
с/г і лісові товари і продукти їхньої переробки;
сировина і напівфабрикати;
- кольорові Ме;
- дорогоцінні Ме;
нафта і нафтопродукти.
Номенклатура біржового товару з роками міняється. В останні час стали використовувати продукти нафтопереробки: бензин, дизельне паливо, мазут.
На біржі тільки недавно з'явилися дорогоцінні метали.
З/х, лісові і товари домашнього користування складає ~55% обсягу всієї біржової. торгівлі (дуже стійка тенденція).
Що стосується групи промиш. сировини, то з розвитком техніки і технології обсяг цих товарів у біржових торгах буде неухильно підвищуватися (поява на біржі нових кольорових Ме).
Розвиток біржової торгівлі впливає на біржовий товар. Спочатку біржовий товар виступав у виді реального товару, зробленого чи уже виробленого до визначеного терміну. Поява цінних паперів як біржового товару. Валюта, редкоземельні Ме. Це усі привело до появи об'єкта біржової торгівлі стандартного контракту - фьючерс. Після фьючерса появл. опціон, що надає право на висновок бирж. контракту.
Реальний товар є об'єктом біржової торгівлі на товарній біржі.
Валюта і редкоземельні є об'єктом біржової торгівлі на валютній біржі.
Цінні папери є об'єктом біржової торгівлі на фондових біржах
Фьючерси й опціони явл. об'єктом бирж. торгівлі на усіх видах бірж.
Товар повинний бути масовим і випускатися в досить великому обсязі (велике число виробників і велике число покупців). Це дозволяє визначити попит та пропозиція. Установлюється рівноважна ціна. Виробу єдиного виробника, унікальні по манері виконання не можуть бути об'єктом біржового торгу.
Вимога по якості, умовам збереження, транспортуванню і виміру. Це значить, що товар повинний бути легко стандартизований для того, щоб його можна продавати без перегляду по чи зразках технічним описам. У практиці біржової справи стандартизація утворить головну ознаку справді біржового товару.
В товару, пропоноване для купівлі-продажу. Товар на біржі продається-купується в строго визначених розмірах. Ці розміри називаються біржовими одиницями, партіями, лотами, що відповідають або місткості транспортних засобів, або по місцеві, обсягу і вазі. Чи партія лот повинний бути кратним біржової одиниці.
2. Товарні біржі світу
На товарній біржі Чикаго біржова одиниця по пшениці складає 5 тис. бушелів (~100 тонн), по великій рогатій худобі - 34 бика.
На Лондонській біржі металів: бирж. ед. міді, цинку, свинцю складає 25 тонн, олово - 5 тонн, срібло - 311 кг.
Спеціалізовані (потоварна спеціалізація чи по групах товарів) біржі: Нью-Йоркська товарна біржа (кольорові метали, цукор, кава, ін. товари),
Лондонська біржа металів - назва говорить саме за себе.
Вузькоспеціалізовані біржі:
Канзас Сіті борд оф трейд (пшениця),
Лондонська біржа вовни (мита вовна).
До бірж, що мають приватноправовий характер, відносяться англійські й американські біржі по зерну, бавовні, каучуку, кольоровим металам, тобто переважна частина бірж. На ці біржі відкритий доступ лише для вузькообмеженого кола осіб, що входять у біржову корпорацію.
№ п/п | Назва ТБ |
Основні групи реалізованих товарів
| У серед. за рік, млн. угод
|
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. |
'Чікаго борд офтрейд' 'Чікаго маркентайл екочендж' 'Нью-Йорк маркентайл і екочендж' Паризька біржа 'Матіф' Нью-Йоркська Токійська промислова ТБ Сіднейська ф'ючерсна біржа Лондонська біржа металів Нью-Йоркська біржа кави, цукру, какао |
Пшениця, кукурудза, овес, соя, соєве, олія, срібло, золото ВРХ, свині, бекон, пиломатеріали Нафта, бензин, дизпаливо, пропан, платина Цукор, картопля, какао-боби Золото, срібло. мідь, алюміній Бавовник, вовна, каучук, платина, золото, срібло БРХ, вовна Мідь, алюміній, свинець, цинк, нікель, олово, срібло, паладій Цукор-сирець, кава, какао-боби |
150 35 32 25 22 15 12 10 |
1 2
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Вплив акцизного оподаткування на ділову активність підприємств на ринку ЄС (на прикладі підприємств харчової промисловості)
Призначення і специфічні ознаки сфер та ланок фінансової системи
Ефективність функціонування місцевих бюджетів України
Поняття і класифікація фінансового посередництва
Статутний фонд – джерело фінансових ресурсів при створенні підприємства