Сторінка
3
Росте безробіття. Поступово збільшується інфляція. Скорочуються темпи росту ВВП. Бідні убожіють, багаті багатіють. Стабільна валюта підриває експорт, і виробляючі галузі поступово вимирають. Держава, намагаючись звести кінці з кінцями, винаходить усі нові способи збільшення податкових надходжень. Країна, відкрита для іноземних капіталів, усе більше попадає в залежність від них.
Сьогодні фінансова система Аргентини випробує найжорстокішу кризу внаслідок масового відтоку коштів з банків країни після скасування постанови уряду про заморожування депозитних рахунків.
Після того, як безліч судових органів по всій країні винесли вердикти, що скасовують рішення уряду, відтік коштів з банків у липні склав приблизно 1,2 мільярди песо ($324 мільйона). У червні це показник склав 1,008 мільярдів песо.
Влада Аргентини прийняла рішення заморозити більшість депозитних рахунків у січні в спробі приборкати рецесію, що продовжується п'ятий рік.
Міжнародний валютний фонд призвав владу зупинити відтік засобів з банків, однак усі постанови президента на цей рахунок скасовуються рішенням судових органів.
Джерела в міністерстві економіки повідомили, що уряд вивчає можливість нового плану по створенню сприятливі умови для відкриття доларових рахунків, гарантуючи клієнтам безпека їхніх внесків через трастові фонди, засновані за рубежем.
Однак більшість аргентинців говорять, що вони вже ніколи не віддадуть свої заощадження в місцеві банки.
Використана література:
1. Аргентина: в цифрах і фактах. – М., 1994.
2. Країни світу. Довідник. – К., 2000.
3. Фінансові системи світу. – М., 2001.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Іпотека як форма фінансування туристичного та рекреаціного бізнесу
Основні види (форми) інвестицій, їх характеристика і приклади
Американська модель державних фінансів
Методи визначення ефективності діяльності банківської системи України
Шляхи становлення національної валютно-фінансової системи України. Сучасні проблеми функціонування гривні