Сторінка
2
це – шанс продовжити навчання за кордоном;
це – можливість молоді здобути вищу освіту за схемою;
бакалавр – спеціаліст-магістр, наукового ступеня кандидата, доктора наук.
Наказом Міністра освіти України № 467 від 29 грудня 1993 року при Університеті створено навчальний комплекс, до складу якого входять: Вінницький технолого-економічний технікум, Коломийський економіко-правовий коледж, Одеський комерційний технікум, Київські Вищі професійні училища №1, №2, Хмельницький економічний технікум.
На базі університет створень Технічний комітет Держстандарту України “Послуги торгівлі та громадського харчування” та асоціація кулінарів, товарознавців України.
До складу Київського державного торговельно-економічного університету входить 10 факультетів і 30 кафедр.
· факультет економіки, менеджменту та права (6 кафедр)
· обліково-фінансовий факультет (5 кафедр)
· товарознавчий факультет (5 кафедр)
· факультет банківської справи (2 кафедр)
· Вінницький факультет (4 кафедр)
· Чернівецький факультет (4 кафедр)
· Три факультети післядипломної освіти (Київський, Вінницький, Чернівецький)
Університет готує фахівців з 12 спеціальностей та 19 спеціалізацій.
Спеціальність “Фінанси”, спеціалізації:
Спеціальність “Облік і аудит”,
“Економіка підприємства”,
“Маркетинг”,
“Менеджмент організації”,
“Банківська справа”,
“Експертиза товарів та послуг”
Студентів університету навчають 459 штатних викладачів. Серед яких 33 докторів наук, професорів, 238 доцентів і кандидатів наук. Університет активно інтегрується з Європейською та світовою системою освіти і науки, підтримує дружні зв’язки з 31 навчальним закладом 15 країн світу. Київський державний торговельно-економічний університет підпорядкований Міністерству освіти України.
Термін навчання в університеті з усіх спеціальностей:
на денній формі навчання 4 роки 10 місяців,
заочній – 5 років 10 місяців;
вечірній – 5 років 10 місяців.
Засновано у 1996 році, проводити підготовку молодших спеціалістів і бакалаврів на базі базової (9 класів) загально середньої (11 класів) освіти за спеціальностями:
· “Облік і аудит”
· “Фінанси і кредит”
· “Правознавство”
· “Економіка підприємства”
· “Менеджмент невиробничої сфери”
Функціонують два відділення:
а) економіки, менеджменту та права;
б) фінансів і обліку.
Підготовка здійснюється за денною та заочною формою навчання.
В 1997 р. коледж придбав приміщення, здійснив його реконструкцію. Сьогодні функціонує 46 навчальних кабінетів, бібліотек з читальними залами на 180 місць, студентське кафе, медичний центр, перукарня. Діють студентські гуртки, в яких молодь займається цікавою науково-пошуковою роботою. До послуг студентів – швидкісна лінія Internet електронна законодавча база.
“Ліга: Закон” комп’ютеризовано-віртуальний навчально-тренінговий центр з походження практичного навчання студентами.
У коледжі діє центр “Юридична допомога”. Навчальний процес забезпечують висококваліфіковані викладачі. У своїй роботі вони використовують новітні технології навчання.
Випускники коледжу працюють у судових органах, банках, пенсійних фондах, казначействі та в приватних установах.
6. Термін “Фінанси” з’явився у ХІІІ столітті. Він походить від середньовічного латинського терміну “financia”, що означає обов’язкову сплату грошей. Під фінансами розуміли державне публічне господарство, або господарство будь-якого державного утворення нижнього рівня (земство, міська община).
У ХVІІІ столітті трактування поняття фінансів як державного господарства мало подальший розвиток. Державні утворення різного рівня стали називати союзами публічного змісту, а фінанси формами та методами добування коштів і їх витрачення цими союзами при виконанні покладених на них функцій.
Найвищого розвитку фінанси досягли у ХХ столітті, коли функції держави набагато розширилися і удосконалилися, а товарно-грошові відносини посіли головне місце в економічних системах.
7.Після закінчення коледжу, я маю намір працювати у Державній податковій адміністрації. Тому, що так порадив мені мій старший брат, який працює там. Він пояснив мені, що основне завдання полягає у реалізації податкової політики держави. Також на податкову адміністрацію накладені такі основні функції як:
- розробка проектів податкового законодавства;
- проведення масово-роз’яснювальної роботи серед платників податків;
- облік платників податків та надходжень їх бюджету;
- контроль за правильністю обчислення податків та інших обов’язкових платежів і своєчасність їх сплати;
- накладення штрафних санкцій і адміністративних стягнень на порушників податкового законодавства;
- Міжнародне співробітництво у сфері оподаткування.
Регіональна структура податкової адміністрації аналогічна системі Міністерства фінансів. Вищою її ланкою є Головна державна податкова адміністрація. Вона розробляє проекти податкового законодавства і організовує податкову роботу та діяльність податкових органів України.
Податкові адміністрації в областях і містах з районним поділом виконують організаційні й консультаційні функції.
Безпосередньо податкову роботу ведуть податкові інспекції а районах і містах. Вони здійснюють облік усіх платників, що знаходяться на даній території і контролюють їх розрахунки з бюджетом. Тому я маю намір працювати у Державній податковій адміністрації.