Сторінка
3
Путівки видаються представникові профспілкової організації або окремому страхувальнику за довіреністю, яка оформлена в установленому порядку.
Для забезпечення фінансової стабільності Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в бюджеті утворюється резерв страхових коштів для фінансування всіх видів матеріального забезпечення (виплат допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності і пологах, при народженні дитини, на поховання, по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) в розрахунку на місяць (на 2004р. в розрахунку на 15 календарних днів).
Виходячи з доходів і витрат бюджету, правління визначає: диференційовані суми централізованих перерахувань до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від його відділень з позитивним балансом бюджетів для фінансування відділень з плановим дефіцитом коштів, а також виконавчої дирекції, створення резерву страхових коштів та інших витрат, передбачених статутом.
2. Формування та використання коштів бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Джерелами формування коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, є:
1) страхові внески страхувальників-роботодавців і застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених цим Законом;
2) суми не прийнятих до зарахування витрат страхувальника за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, пені, штрафів та інших фінансових санкцій, застосованих до страхувальників та посадових осіб відповідно до цього Закону та інших актів законодавства;
3) благодійні внески підприємств, установ, організацій та фізичних осіб;
4) асигнування із Державного бюджету України;
5) прибуток, одержаний від тимчасово вільних коштів Фонду, в тому числі резерву страхових коштів Фонду, на депозитному рахунку; (Частину першу статті 19 доповнено пунктом 5 згідно із Законом N 2980-III від 17.01.2002)
6) інші надходження відповідно до законодавства.
Кошти загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, не включаються до Державного бюджету України, не підлягають вилученню та використовуються тільки за цільовим призначенням. У разі їх невикористання в поточному році вони переходять на наступний фінансовий рік.
Кошти загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, зараховуються на єдиний централізований рахунок Фонду в установах банків, визначених Кабінетом Міністрів України для обслуговування коштів Державного бюджету України, або спеціалізованого банку, який обслуговує фонди з окремих видів страхування.
Для забезпечення фінансової стабільності Фонду утворюється резерв страхових коштів у сумі, необхідній для фінансування всіх видів матеріального забезпечення.
Плалатниками страхових внесків на загальнообов`язкове держав-не соціальне срахування з тимчасової втрати працездатності є страху-вальники та застраховані особи. До страхувальників належать:
1. Підприємства, установи, організації, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи і організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання, в особі власника або уповноваженого ним органу.
2. Філії, відділення та інші відокремлені підрозділи страхувальників, зазначених в підпункті 1, що не мають статусу юридичної особи і самостійно проводять розрахунки з оплати праці, інші суб'єкти господарської діяльності, що використовують працю найманих працівників і не мають статусу юридичної особи.
3. Фізичні особи, які використовують працю найманих працівників.
4. Розташовані в Україні іноземні підприємства, установи. організації (в тому числі міжнародні), філії та представництва, які використовують працю найманих працівників, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
5. Громадяни України, які працюють за межами території України і не застраховані в системі соціального страхування країни, в якій вони перебувають.
6. Особи, які забезпечують себе роботою самостійно (особи, які займаються підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов’язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, в тому числі члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами творчих спілок).
7. Фізичні особи, які виконують роботи згідно з цивільно-право-вими угодами.
Порядок нарахування та строки сплати страховихвнесків
Страхувальники щомісячно нараховують страхові внески в розмірах, встановлених чинним законодавством. При цьому не мають значення джерела фінансування витрат на оплату праці. Нарахування здійснюються без зменшення заробітної плати на суму податків та обов’язкових платежів.
Страхові внески нараховуються на суму оплати праці всіх категорій найманих працівників, у тому числі позаштатних, сезонних, тимчасових і тих, хто виконує роботу за сумісництвом.
Надходження до Фонду коштів, одержаних від сум фіксованого сільськогосподарського податку, що сплачується сільськогосподарськими товаровиробниками, від сплати суб'єктами малого підприємництва єдиного податку та від продажу суб'єктам підприємницької діяльності спеціальних торгових патентів, здійснюється в порядку, визначеному законодавством.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Місцеві фінанси України та напрямки їх вдосконалення
Конституційно-парламентське походження бюджету і демократичний вибір бюджетних пріоритетів
Фінансування соціальної інфраструктури села: проблеми та шляхи їх вирішення
Роль трансфертів у вирівнюванні фінансового забезпечення регіонів
Інновації в сільському господарстві