Сторінка
4
Не сплачені в цей строк кошти вважаються недоїмкою.
Страхувальники, які беруть участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні на добровільних засадах нараховують страхові внески з дня прийняття рішення про таку участь, але не пізніше дня реєстрації в органі Фонду в розмірі, встановленому чинним законодавством. При цьому перерахування страхових внесків здійснюється щомісяця не пізніше 5 числа місяця, наступного за місяцем, в якому був отриманий дохід.
Порядок стягнення заборгованості за коштами Фонду та нарахування пені.
Страхувальник-роботодавець несе відповідальність за ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальником, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальник сплачує суму донарахованих страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в дохід Фонду із страхувальника у порядку, передбаченому чинним
За порушення порядку витрачання страхових коштів накладається штраф у розмірі 50 відсотків належної до сплати суми страхових внесків.
Пеня обчислюється, виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Моментом сплати вважається день виникнення недоїмки.
Вся сума заборгованості за коштами Фонду, штрафів та пеня зараховуються на рахунки Фонду,
Пеня на пеню не нараховується.
Використання коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням
За загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, надаються такі види матеріального забезпечення та соціальних послуг:
1) допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною) (статті 35, 37 цього Закону);
2) допомога по вагітності та пологах (статті 38, 39 цього Закону);
3) допомога при народженні дитини (статті 40, 41 цього Закону);
4) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (статті 42-44 цього Закону);
(Пункт 4 статті 34 вводиться в дію з 1 січня 2002 року згідно із Законом N 2213-III від 11.01.2001)
5) допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві) (статті 45, 46 цього Закону);
6) забезпечення оздоровчих заходів (оплата путівок на санаторно-курортне лікування застрахованим особам та членам їх сімей, до дитячих оздоровчих закладів, утримання санаторіїв-профілакторіїв, надання соціальних послуг у позашкільній роботі з дітьми) (статті 47, 48 цього Закону).
Страхові випадки, умови надання допомоги по тимчасовій непрацездатності та тривалість її виплати:
Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків.
Умови надання допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, визначаються Законом України “Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування”.
Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років виплачується застрахованій особі з першого дня за період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більш як за 14 календарних днів.
Розрахунковим періодом, за який обчислюється середня зі робітна плата (дохід) для розрахунку страхових виплат та оплаті перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок кошті роботодавця, є період роботи за останнім основним місцем роби ти перед настанням страхового випадку, протягом якого застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за ні сплачувалися страхові внески.
Допомога по тимчасовій непрацездатності
Оплата днів тимчасової непрацездатності застрахованій особі провадиться за основним місцем роботи у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати за робочі дні (години) згідно з графіком роботи, ш припадають на дні тимчасової непрацездатності.
Підставою для оплати днів тимчасової непрацездатності виданий в установленому порядку листок непрацездатності.
Дні тимчасової непрацездатності застрахованій особі оплачуються залежно від страхового стажу в розмірах:
6о відсотків середньої заробітної плати - особі, яка має страховий стаж до п'яти років;
80 відсотків середньої заробітної плати - особі, яка має страховий стаж від п'яти до восьми років;
100 відсотків середньої заробітної плати - особі, яка має страховий стаж понад вісім років;
100 відсотків середньої заробітної плати - особам, віднесені до 1-4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту",
Обчислення розміру заробітної плати для здійснення оплати днів тимчасової непрацездатності провадиться у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Умови надання і тривалість виплати допомоги по вагітності та пологах
Допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.
Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі встановлюються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров’я за погодженням з Фондом.
Документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження.
Повідомлення про відмову в призначенні допомоги із зазначенням причин відмови та порядку оскарження видається або надсилається заявникові не пізніше п’яти днів після винесення відповідного рішення.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Казначейська система виконання бюджету України
Дослідження впливу нормативно-правового поля обігу казначейських векселів на формування бюджету України
Детінізація фонду оплати праці та ризики формування пенсійного фонду України
Податкова дисципліна як фактор фінансової стабілізації держави
Соціально-економічні функції місцевих фінансів