Сторінка
3
До цієї категорії належать видатки на придбання всіх предметів і матеріалів, які передбачаються на поточні видатки, оплата послуг тощо, за винятком капітальних активів.
Ця категорія видатків призначена для закупівлі матеріалів, канцелярського обладнання, предметів для поточних господарських потреб та потреб, безпосередньо пов'язаних з профілем діяльності установи чи організації, обладнання вартістю до 500 грн, а також швидкозношуваних предметів з терміном служби до одного року, продуктів харчування, медикаментів та перев'язувальних матеріалів, довідкових, офіційних та періодичних видань. Сюди також входять витрати на товари, що надаються працівникам безплатно або за зниженими цінами, у тому числі державні закупівлі продовольства та обмундирування для Збройних сил. Ця категорія видатків охоплює також витрати на придбання товарів та послуг, що надаються безплатно або за зниженими цінами як у звичайному порядку, так і при особливих обставинах, наприклад після стихійного лиха. Видатки, пов'язані з оплатою тари, доставкою зазначених матеріалів тощо враховуються за кодом придбання цього матеріалу у разі, коли це обумовлено угодою про поставку.
До цієї категорії видатків належать такі елементи витрат:
— код 1131 — предмети, матеріали, обладнання та інвентар, у тому числі: канцелярське приладдя, креслярське, письмове приладдя і матеріали; виготовлення і придбання бухгалтерських, статистичних бланків, відомостей, а також класних журналів, бланків дипломів, свідоцтв, медалей, нагрудних значків, грамот, посвідчень, іншої документації для навчальних закладів, бюджетних установ і організацій.
Придбання або передплата періодичних, довідкових, інформаційних видань, підручників (крім бібліотечних фондів).
До цієї категорії відносять також видатки на придбання матеріалів та інвентарю для господарських цілей: щіток, мастики, мийних засобів, електричних лампочок тощо; видатки на прання і санітарно-гігієнічне обслуговування контингентів, що обслуговуються медичними, соціально-реабілітаційними закладами, військовослужбовців строкової служби та ін.; видатки на аптечки та їх поповнення, якщо в цій установі немає медичного кабінету чи пункту.
Сюди ж належать видатки на придбання предметів вартістю до 500 грн і терміном експлуатації менше року або однорідних малоцінних предметів (калькуляторів, посуду, іграшок для дитячих установ, фізкультурного інвентарю тощо), а також матеріалів і предметів для науково-дослідних та навчальних робіт (реактивів, хімікалій, спеціального посуду, тканин, насіння для дослідних робіт та випробовувань); дрібне обладнання, хімікати, медичні та біопрепарати для оброблення лісових насаджень і рибопосадкового матеріалу тощо.
Ця категорія охоплює також видатки на виготовлення карт, схем, макетів, що мають тимчасовий характер, наприклад для організацій виставок; придбання інших матеріалів і предметів тварин та їх корму, для станцій переливання крові і науково-дослідних установ.
— код 1132 — медикаменти та перев'язувальні матеріали — медикаменти, медиковідновлювальні засоби, бактеріологічні препарати, ендопротези, діагностичні тести та перев'язувальні матеріали для лікувально-профілактичних і лікувально-ветеринарних закладів, а також для будинків-інтернатів, санаторіїв, профілакторіїв тощо. До цієї категорії входить: придбання вітамінів, вакцини, сироватки, дезинфекційних засобів, плівки для рентгенівських знімків, матеріалів для проведення аналізів;- оплата донорів, крові для переливання; дрібний медичний інвентар (термометри, ланцети, пінцети, голки, шприци, супінатори та інше), слухові апарати тощо. Сюди ж входять також витрати на придбання безплатних ліків. До цього ж коду відносять видатки на лікування військовослужбовців строкової служби системи відповідних силових міністерств і відомств (лікування інших військовослужбовців тільки за окремим розпорядженням цих структур).
— код 1133 — продукти харчування, а саме: видатки на продукти харчування (у тому числі на оплату продукції, одержану від підсобних господарств) у лікувально-профілактичних закладах, будинках-інтернатах, загальноосвітніх навчальних закладах, дитячих будинках, дошкільних установах, профтехучилищах, вищих закладах освіти й інших установах та організаціях згідно з чинним законодавством, а також видатки на безплатне дитяче харчування дітей до двох років із малозабезпечених сімей. До цієї категорії належать також видатки на спецхарчування осіб, що працюють у шкідливих умовах, продовольчі пайки та компенсаційні виплати за всі види харчування, передбачені законодавством.
— код 1134 — м'який інвентар та обмундирування, а саме: постільна білизна та білизна, спеціальний одяг, усі види обмундирування, спортивна форма, захисний одяг, захисне та спеціальне взуття, штори та занавіски. Сюди також належить компенсація за речове забезпечення відповідно до затверджених нормативів, а також одяг та м'який інвентар (або компенсація за нього) дітям-сиротам, які залишилися без піклування батьків.
— код 1135 — оплата транспортних послуг та утримання транспортних засобів (у тому числі видатки на утримання транспорту, придбання пально-мастильних матеріалів, поточний ремонт автомобілів та транспортних засобів, планово-технічне обслуговування, придбання запчастин), а також видатки на страхування автомобіля, дорожний збір, проїзд платними дорогами (тунелями), оформлення прав водія, технічний огляд транспортного засобу тощо.
Видатки на наймання транспорту для будівельних робіт і капітального ремонту будівель відносять до капітального будівництва та капітального ремонту.
— код 1136 — оренда та експлуатаційні послуги, а саме: плата за використання приміщень і обладнання, утримання в чистоті будівель, дворів, вивіз сміття, обслуговування ескалаторів, ліфтів, сміттєпроводів, антен, плата за радіоточки тощо, якщо вони є складовою угоди оренди.
— код 1137 — поточний ремонт обладнання, інвентарю та будівель; технічне обслуговування обладнання. До цієї категорії належать видатки, пов'язані з придбанням будівельних матеріалів для поточного ремонту приміщень, обладнання механізмів та/або оплати послуг сторонніх організацій за здійснення цих робіт, якщо це передбачено кошторисом.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Бюджетний процес і контроль за державними видатками, його особливості
Стан бюджету та фактори, що впливають на нього
Сутність платіжної системи, єдиний казначейський рахунок, реєстраційні рахунки, технічне забезпечення здійснення платежів, механізм взаємостосунків користувачів коштів з казначейською системою
Позабюджетна діяльність вищих навчальних закладів: аналіз чинників, що впливають на її здійснення
Фіксований сільськогосподарський податок