Сторінка
8

Електронний трейдинг – сучасна технологія біржової торгівлі

Центральна біржова система має функції передачі інформації робочим станціям трейдеров. Як уже говорилося вище, інформація про ціни і зведення про укладені угоди з'являються на екрані дисплея робочої станції в режимах "Вікно ринку", "Трейдерські новини" і "Ринкові новини". Цілком можливим є приєднання електронної біржової системи до різних інформаційних каналів (Рейтер, ІТАР-ТАРС і т.п.) для того, щоб трейдер мав можливість одержувати інформацію загального характеру і враховувати її у своїй діяльності.

Служба державного нагляду повинна переконатися в тім, що торгівля на даній біржі йде чесно і відкрито. Керівництво біржі також зацікавлене в цьому, тому розраховує на можливість контролю за біржовою торгівлею. Система "АТС/2" дає керівництву біржі можливість у будь-який момент бачити всі операції, що здійснюються на біржі. Система реєструє кожну дію, кожен наказ, кожну угоду, і в такий спосіб Диспетчер біржі (Exchange Monitor) може завжди запросити кожен з файлів, що реєструють, для розслідування поводження трейдера.

Біржа може установити цілий ряд параметрів, відповідно до яких буде автоматично контролюватися біржова торгівля. Найпростіші параметри - час початку і кінця торгової сесії.

3.2 Система “Глобекс”

В даний час, по визнанню багатьох фахівців, одна з найбільш популярних і перспективних електронних систем - це система "Глобэкс" ("Global Exchange", Globex). Це міжнародна система електронної торгівлі ф'ючерсними й опціонними контрактами. Вона почала функціонувати в першій половині 1992 року. Дана система була розроблена спільно агентством "Рейтер" і Чиказькою комерційною біржею.

До системи "Глобекс" приєдналася в 1992 році Чиказька торгівельна палата. Французька біржа "МАTІФ" також бере участь у "Глобекс" на повноправній основі. Цілий ряд бірж має намір приєднатися найближчим часом до цієї системи і веде переговори на цю тему. Серед них: американська біржа "НАЙМЕКС", ф'ючерсна біржа в Сіднеї, Лондонська біржа "ЛІФФЕ", Сінгапурська міжнародна валютна біржа, німецька товарна біржа і деякі інші. Система "Глобекс" у даний час працює після закриття звичайних біржових сесій у Чикаго (з 17.45 до 6.00). Система використовує для підбора продавців і покупців алгоритм "ціна/час".

Кожна угода в системі "Глобэкс" проходить кілька послідовних етапів:

Уведення наказів через термінали "Глобэкс".

Перевірка в спеціальному контролюючому модулі системи кредитоспроможності трейдера (по параметрах, виробленим членами розрахункової палати).

Підбор наказів покупців і продавців по алгоритму "ціна/час".

Відразу після висновку угоди інформація про виконані накази відсилається назад на ті термінали, з яких надійшли дані відомості накази. Тим часом ще невиконані накази продовжують залишатися в системі доти, поки вони не будуть виконані чи відкликані.

Відразу після здійснення в системі угоди всім продавцям, що беруть участь у торгівлі, посилається інформація про останню на даний момент ціні, по якій був проданий товар, і дані про кількість товару, а також остання на цей момент інформація про найкращі ціни покупки і пропозиції з указівкою кількостей товару.

Після того як прийде підтвердження угоди, звіт про неї спрямовується в розрахункову палату, де здійснюється кліринг.

У розрахунковій палаті відповідно до результатів угоди вносяться зміни в рахунки продавця і покупця у відношенні числа відкритих позицій і маржі.

Багато американських брокерських компаній стали брати участь в електронній торгівлі через систему "Глобекс". Вони запровадили ряд заходів, щоб клієнтам було як можна зручніше користатися електронною системою, тобто постаралися зробити практично непомітним для своїх клієнтів перехід від торгівлі в рамках звичайної біржової сесії до цього нового виду торгівлі.

Прямі лінії зв'язку, по яких удень передаються команди в Лондон і Токіо, наприкінці дня відключаються, але замість них тепер починає працювати "Глобекс". Під час звичайної біржової торгової сесії клієнти звикли чути коментарі про те, що відбувається на ринку, і це дає їм можливість швидко зорієнтуватися і, якщо потрібно, зателефонувати і віддати відповідний наказ. Брокерські компанії постаралися організувати тієї ж саме і під час роботи електронної біржі. У ході звичайного біржового торгу службовці брокерських компаній, знаходячись у "кільці", намагаються уловити процеси, що відбуваються в середовищі брокерів, швидко повідомити найкращі на дану хвилину ціни продавців і покупців і оцінити поточні обсяги торгівлі на ринку. Уночі службовці компаній намагаються робити тими ж саме: стежать за цифрами на екрані, повідомляючи найкращі ціни на покупку і на продаж і кількості контрактів.

Як уже зазначалося вище, найбільше змін щодо використання елект­ронного трейдингу відбулося на фондових ринках. Причому активне впровадження Internet-технологій призвело до того, що експерти перед­бачали до 2003 р. зростання вартості фінансових активів, які будуть знаходитися у володінні індивідуальних інвесторів, до 1,2 трильйонів доларів. Однак останні скандальні події на фондових ринках СІНА можуть внести суттєві корективи у цей прогноз. На нашу думку, криза довіри до американського та інших фондових ринків є тимчасовою, оскільки будуть прийняті відповідні заходи щодо покарання винних та недопущення поширення недостовірної інформації в майбутньому.

Потреба ж у електронному трейдингу буде лише зростати. Уже сьогод­ні близько 40% угод з акціями у Системі автоматизованого котирування акцій асоціації дилерів з торгівлі цінними паперами СІНА (NASDAQ) здійснюється через Інтернет-брокерів. Одним із провідних Інтернет-брокерів є компанія "Charles Schwab", яка ще кілька років тому була аут­сайдером серед фондових брокерів. Зараз вона обслуговує більше 3 млн. інвестиційних рахунків, її капіталізація удвічі перевищує аналогічний показник найбільшого інвестиційного банку "Merril Lynch".

У напрямку он-лайн технологій рухається і EASDAQ (європейський аналог NASDAQ). Глобальні пріоритети лежать в області інтеграції сервісу, переходу торгівлі у мережу, максимальне залучення учасників та впровадження нових фінансових інструментів. ЄС докладає зусиль щодо створення єдиного європейського ринку фінансових послуг.

Майбутні принципи розвитку Європейської мережі бірж засновані на кооперації між незалежними біржами, відкритості доступу для членів інших бірж, перехресному членстві і спільному володінні супутніми сер­вісами (включаючи платіжну і розрахунково-клірингові системи), на роз­витку кастодіальної системи, уніфікації торговельних правил та систем, розвитку спектру нових інструментів, орієнтації на віддалений доступ.

ВИСНОВОК

Головна перевага електронної біржі укладається в можливості проведення торгових операцій у будь-який час доби. У брокерів з'являється можливість торгувати в та годинник, коли звичайна біржа закрита, тобто це потенційний додатковий прибуток для брокерських компаній. По-друге, брокери одержують максимальний доступ на ринки. Для брокера дуже вигідно те, що йому необов'язково увесь час особисто бути присутнім на торгах у біржовому "кільці", а можна знаходитися практично в будь-якій точці земної кулі. Додаткова перевага електронної біржі - це, як правило, більш низькі операційні витрати. На думку великих брокерів, що беруть участь в електронній торгівлі, електронна система має така немаловажлива для них перевага, як конфіденційність. У традиційному біржовому "кільці" брокери знають один одного; знають, інтереси якої компанії представляє кожен брокер; тому якщо брокер, що представляє яку-небудь велику фірму, починає, скажемо, активно чи скуповувати продавати які-небудь контракти, то брокери в "кільці" відразу ж роблять для себе відповідні висновки і змінюють свою тактику. В електронній системі такого немає, ніхто з брокерів, що сидять біля терміналів, не знає, чиї накази він бачить на екрані дисплея. Крім того, брокери бачать відразу кілька найкращих цін покупки і продажу (а в біржовому "кільці" - тільки одну найкращу ціну покупця й одну найкращу ціну продавця).

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Цінні папери»: