Сторінка
3
У процесі естетичного виховання традиційно використовують різні форми роботи: уроки, семінари, гуртки, екскурсії, конференції, бесіди, диспути, колективні творчі справи, конкурси та інше.
Ефективність естетичного виховання можна забезпечити єдністю і взаємно обумовленістю національного і загальнолюдського. Естетична культура особистості має формуватися передусім на ґрунті національної культури з залученням до надбань світової культури.
Використання таких методів стимулювання та корекції поведінки як творчих ігор, пов’язаних з вивченням архітектури, музики, літератури тощо; змагань, заохочень до діяльності є найбільш ефективними в естетичному вихованні.
У навчальному процесі естетичному вихованню сприяє викладання всіх навчальних предметів. Будь-який урок, семінар, лекція має естетичний потенціал. Цьому слугує і творчий підхід до вирішення пізнавальної задачі, і виразність слова учителя та учнів, і відбір та оформлення наочного і роздаткового матеріалу, і акуратність записів і креслень на дошці і в зошитах і под.
Сценарій виховного заходу рекомендується використовувати як творчу гру для учнів середнього віку.