Сторінка
6
Закон достатньої підстави. Будь-яке положення вважається достовірним, тільки якщо воно доведене.
Спростування. У логічному плані природа доказу й спростування однакова. Але в психологічному плані різниця колосальна - у спростуванні ми завжди зіштовхуємося з чиїмось «Я».
Таким чином, можна зробили висновок, що в основі національного виховання в Україні лежить національна ідея – складний соціально-політичний, морально-етичний і психологічний феномен. Специфічним чином відображаючи явища життя, національна ідея виражає мету і реальні потреби всього народу, сприймається в свідомості як засіб і форма вираження почуттів та інтересів. Підкреслимо, що серед громадянських цінностей людини центральне місце повинні посідати національно-патріотичні почуття, що характеризують ставлення людини до свого народу і рідної землі, рівень готовності особистості до трудового і героїчного подвигу в ім'я Батьківщини. Особливої ваги ці почуття набувають у наш час, коли Україна розв'язує складні завдання національного відродження і державотворення.
Виховний захід для учнів ПТНЗ за темою «Український патріотизм»
Тема : «Український патріотизм»
Мета. Ознайомити дітей з історичним минулим України, виховувати гордість за свою державу, любов до рідної землі;
показати учням красу та багатство української мови за допомогою народної творчості, творів письменників та поетів;
викликати бажання, вивчати рідну мову, милуватися її красою, розвивати мовлення, уміння спостерігати, виховувати любов до рідної землі, свого народу, рідної мови.
Форма: групова
Метод: переконання
Засоби: Плакат з написаною темою, портрети Т. Г. Шевченка, І. Я. Франка, національний прапор України, тризуб, рушники.
Хід заходу
І Підготовча частина
План
Робота з підготовки приміщення
-знайти потрібне приміщення
-провести генеральне прибирання
-провести прикрашення приміщення
-оформлення приміщення: клас або невеликий зал. Столи потрібно розставити півколом або не замкненим колом. Розвісити плакати, написати на дошці вислови:
1. ” Якщо людину не вчити ні доброго ні поганого, вона не стане людиною ”.
(В.Сухомлинський)
2. ” Підносячи людину, ти підносиш сам себе ”.
(В.Сухомлинський)
3. ” Людина залишає себе насамперед у людині ”.
(В.Сухомлинський)
-з`ясувати чи вільне приміщення на час проведення заходу
2. Підготовка необхідного обладнання
-підготовка проектора та аудіо апаратури
-перевірка справності освітлювальних приладів
ІІ Основна частина
1.План проведення заходу
1.1 Вступне слово вчителя
1.2 Основна частина
1.3 Заключна частина
Сценарій виховного заходу
Вступне слово вчителя
1-й ведучий. Доброго дня добродії! Вітаємо вас у нашій господі. Сьогодні 1 грудня 1997 рік. Що за дата?
2-й ведучий. Зачекай, усьому свій час. 24 серпня 1991 року було прийнято Акт про проголошення незалежності України. А 1 грудня рівно 6 років тому у 1991 році було проведено Всеукраїнський референдум, який підтвердив незалежність української держави.
3-й ведучий. Сьогодні ми зібралися, щоб пригадати минуле, історію України, її героїв, та сказати теплі і ніжні слова про нашу рідну українську мову. Заспіваю вам не пісню Про стару старовину Розкажу я вам не казку
1.2 Основна частина
Свято розпочинається піснею «Боже, Україну збережи .». Виходять хлопчики і дівчатка в українських костюмах.
1-й ведучий. Кожна людина завжди з великою любов'ю і душевним трепетом згадує місце, де народилася, де минуло її дитинство. То родинне вогнище, маленька Батьківщина кожної людини, де живуть матуся, батько, бабуся, дідусь, сестричка, братики. І якщо скласти маленькі Батьківщини кожного з нас — вийде наша велика держава — Україна. Що ж таке Україна?
2-й ведучий. Україна — рідний край — золота чарівна сторона, зеленю закосичена. Скільки ніжних, ласкавих слів придумали люди, щоб висловити свою любов до цього краю, до народу. В глибину століть сягає наша історія. А пізнати нам її допомагають мелодійні пісні і думи, барвисті коломийки, щедрівки, чарівний фантастичний світ казки. ґ~ 3-й ведучий. Україна — це наша земля, рідний J край, наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею і зрозуміло мудрими талановитими людьми.
Це велика держава і живуть у ній різні народи. Крім українців нашу землю заселяють люди інших національностей. Серед них: росіяни, білоруси, поляки, чехи, молдавани, євреї, румуни, греки та інші. Усі вони знайшли в нашому краї свою батьківщину, називають матір'ю соборну і суверенну Україну.
Україно, соборна державо
Сонценосна колиско моя,
Ще не вмерла й не вмре твоя слава
Завойована в чесних боях!
Живи та міцній Українська Державо!
Вмирали у битвах мільйони борців,
Щоб стяг синьо-жовтий піднявсь величаво
Й над Києвом стольним віки майорів.
Пісня «О Україно, о рідна ненько».
1-й ведучий. Україна — це земля наших батьків, наших предків.
Багато століть назад (IV - VI ст). предки українського народу виступали під іменем антів. А ще їх називали слов'янами — це і українці, і росіяни, і бомари та інші народи, які мають спільні корені.
2-й ведучий. Саме слово «Україна» згадується вперше 1167 року в давньоруському літописі, а означає воно країну, край, де жили слов’яни. Слов'яни, які жили по Дніпру та в Києві називалися полянами, від чистих полів, ті, які мешкали в лісах, — древляни, біля річки Полони — полочани, по річці Буг — бужани. Жили вони племенами, вирішували спільно свої проблеми.
3-й ведучий. Україна — це історія народу, який ) протягом багатьох віків боровся за свою свободу і незалежність.
Це його славетні лицарі — Петро Сагайдачний, Іван Сірко, Богдан Хмельницький, Максим Залізняк, Іван Мазепа, Олекса Довбуш, Устим Кармелюк, та багато-багато інших, які віддали своє життя за щастя народу. Це й такі відомі всьому світу діячі української культури: Т Г. Шевченко, Леся Українка, Микола Костомаров, Марія Заньковецька, Микола Грушевський та багато інших.
1-й ведучий. Нашу землю, рідну домівку, Україну ми повинні берегти і любити.
2-й ведучий. Ми з гордістю та радістю можемо заявити всьому світові, що засяяла веселка над нашою землею, нашою державою — Україна здобула волю і незалежність.
Перед світом постала з давньою історією, оригінальною духовною культурою, працьовитими, миролюбивими людьми.
Тут наші державні корені, тут наша земля, яка дала нам горде ім'я — українці.
3-й ведучий. У кожної держави є державні націо1-нальні символи. У нас також є державні символи — це гімн, прапор, герб.
Ще в період родоплемінного ладу східні слов'яни на території України вживали символічні знаки. Ними відрізнявся один рід від другого, одне плем'я від іншого. Найвидатнішим із знаків, який дійшов до наших днів і став символом нашої держави — є тризуб. Важко визначити точно коли його придумали люди. На землях Центральної України тризуб відомий з VI-VIII ст. Цей знак можна зустріти серед археологічних знахідок у Полтавщині, Київщині.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Дидактичні проблеми використання засобів нових інформаційних технологій
Формування мовленнєвої комунікації молодших школярів на уроках розвитку зв’язного мовлення
Розвиток професійної ідентичності у студентів-вчителів початкових класів під час навчання у ВНЗ
Дидактичні основи побудови підручників з природничо-математичних дисциплін для початкових шкіл України
Методика вивчення законів збереження в шкільному курсі фізики