Сторінка
8
Дидактичні пошуки, зв’язані з ігровою моделлю учбового процесу, охоплюють всі рівні навчання - від початкової до вищої школи та практики підвищення кваліфікації. Модель учбового процесу на основі гри будується через залучення учнів в ігрове моделювання досліджуваних явищ, проживання ними нового досвіду в обстановці гри.
Учні діють згідно ігрових правил. Ігрова обстановка трансформує позицію вчителя, який балансує між роллю організатора, помічника та співучасника спільного дійства.
Через ігри учні краще пізнають навчальний матеріал. А так як економіка відносно новий предмет, то на мою думку саме при використанні дидактичних ігор можливо добитись хороших результатів при викладанні основ економічних знань у школі. Вміле використання дидактичних ігор у навчанні економіки забезпечує поліпшення рівня знань і пізнавальної активності учнів.
Отже, в умовах перебудови суспільства та всіх його сфер виникає необхідність перебудови навчально-виховного процесу в школі. Рівень навченості, розвитку, вихованості та пристосованості учнів до суспільних умов можна суттєво підвищити, якщо на уроках економіки поєднати їх навчальну діяльність з ігровою. Таке поєднання забезпечує задоволення головних вікових потреб учнів у спілкуванні з однолітками та самоутвердженні і тому сприяє підвищенню рівня успішності у навчанні.
Найважливішими умовами організації ігрової діяльності на уроках економіки з метою покращення якості та успішності навчання, виховання та розвитку підлітків є вибір доцільної дидактичної гри, дотримання вимог до змісту та проведення дидактичних ігор, визначення місця і ролі їх у в системі інших видів навчально-пізнавальної діяльності підлітків, вибір доцільних способів керівництва грою. Використання дидактичних ігор в процесі вивчення основ економічних знань підвищує успішність та якість навчання.
Вміле поєднання індивідуальних, групових, мережевих та колективних форм навчальної діяльності у процесі дидактичних ігор на уроках економіки допомагає учням долати соціально-психологічні та фізіологічні бар'єри, які виникають під час вивчення економіки.
Уроки з основ економічних знань організовані з використанням дидактичних ігор, під час яких учні виступають в ролі консультантів, виконавців, аудиторів тощо, дають змогу виховувати в учнів активність, бажання вивчати економіки, розвивають їх пізнавальні інтереси.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Заняття як форма організації процесу навчання та виховання
Формування в учнів обчислювальних навичок з табличного і позатабличного множення і ділення
Розвиток пізнавальної активності молодших школярів на уроках української мови
Підготовка соціально компетентних вчителів в вищих закладах освіти
Контроль за результатами самостійної роботи студентів в умовах кредитно-модульної системи