Сторінка
7
Реєстрація навчальної дисципліни
Для реєстрації навчальної дисципліни, необхідно звернутися в службу підтримки користувачів за адресою lms@hse.ru, де вказати назву дисципліни по РУП, ступінь навчання і цільову групу слухачів.
– Дисципліна по РУП: Візуальна соціологія-соціологічне уява (практикум)
– Робочий кабінет викладача
– Для входу в Робочий кабінет викладач повинен:
– з головної сторінки LMS-системи ввести свої логін і пароль;
– клікнути на кнопку Увійти.
Початкова сторінка сайту системи, яку бачить викладач відразу ж після входу, містить список всіх дисциплін, до яких він приєднаний (рис. 3.2).
Рис. 3.2 Початкова сторінка сайту системи
Таким чином, всі студенти всіх відділень зареєстровані в системі, всі дисципліни; призначені студентам для вивчення також сформовані в системі (Дисципліни з АСАВ). Причому кожній дисципліні вже приєднані студенти. Складнощі можуть виникнути в дисциплінах підтримують вивчення іноземної мови, тому що група студентів, яка навчається у викладача, може не збігатися з навчальною групою. за вибором. У цьому випадку в системі можуть бути створено кілька дисциплін, до яких приєднано від 1 до 5 студентів (за навчальними групами). Реально ж дисципліна одна і група студентів, які вивчають цю дисципліну також одна, зібрана з різних навчальних груп. Викладачеві, який працює з такою дисципліною, незручно в своєму кабінеті мати кілька однакових дисциплін. Зручно мати одну, до якої буде приєднана вся група студентів.
У цьому випадку адміністратор системи створює «ручну» дисципліну (відображену в кабінеті як Дисципліна LMS).
Список побудований ієрархічно.
Профіль викладача
Кожен викладач має свою персональну загальнодоступну сторінку - Профіль, в якій
розміщує фотографію і коротку інформацію про себе.
Для заповнення Профілю:
– увійти на головну сторінку сайту дисципліни;
– в меню сайту, ліворуч вибрати призначення Інструменти;
– в розкрився меню клікнути за призначенням Особиста інформація;
– клікнути по вкладці Мій обліковий запис;
– у порожні поля вкладки Мій профіль панелі Мої налаштування ввести свої дані (рис. 3.3);
– завантажити свою фотографію в Файл зображення через Огляд; клікнути по кнопці Зміни набудуть чинності профілю.
Рис. 3.3 Вкладка “Мої налаштування”
Створення сайту дисципліни
Сайт дисципліни може містити теоретичний, додатковий матеріал, засоби перевірки знань і збору виконаних домашніх завдань. На його основі можна організувати контроль над навчальною діяльністю студентів і здійснювати взаємодію викладача і студентів. Зміст сайтудисципліни може складатися з таких компонентів:
– Матеріал (теорія навчального матеріалу, приклади);
– Тест (опитування, що проводиться після закінчення вивчення тем дисципліни);
– Проект (практичне завдання, реферат, реферат і т.д.).
Матеріал і Тести відображаються у змісті дисципліни. Проекти не можуть бути додані до змісту дисципліни.
Перш ніж приступати до заповнення сайту дисципліни навчальним матеріалом, необхідно скласти анотацію, яка буде відображатися в окремому вікні при наведенні покажчика миші на назву дисципліни зі сторінки робочого кабінету, як викладача, так і студентів.
Для створення опису:
– відкрити панель управління дисципліною;
– клікнути за призначенням Інформація про курс;
– відкриється панель Інформація про дисципліну (рис. 3.4);
– якщо курс з категорії Курс з АСАВ, то відкриється повне її опис відповідно допрограмою навчання
– якщо дисципліна з категорії Дисципліна з LMS, то відкриється вікно, в якому єможливість ввести інформацію про дисципліну, встановити умови завершення вивченнядисципліни, зв'язати наявну дисципліну, створену «вручну» з відповідноюдисципліною з АСАВ.
– для зміни інформації клікнути за призначенням Змінити інформацію;
– для заповнення полів клікнути по зеленій іконці, розташованої праворуч від поля;
Рис. 3.4 Інформація про курс
– якщо дисципліна з категорії Дисципліна з АСАВ, то відкриється повне її опис відповідно допрограмою навчання
– якщо дисципліна з категорії Дисципліна з LMS, то відкриється вікно, в якому єможливість ввести інформацію про дисципліну, встановити умови завершення вивченнядисципліни, зв'язати наявну дисципліну, створену «вручну» з відповідноюдисципліною з АСАВ.
– для зміни інформації клікнути за призначенням Змінити інформацію;
– для заповнення полів клікнути по зеленій іконці "», розташованої праворуч від поля;
– внести необхідну інформацію в розкрилося поле;
– клікнути по галочці в зеленому гуртку для збереження інформації;для видалення інформації - по хрестику в червоному колі.
Дистанційний курс як і традиційний побудований за загальноприйнятими дидактичними правилами. Тобто в комплексі управління дистанційним навчанням можна створити декілька курсів які в свою чергу розділені на уроки., що забезпечуються навчальними файлами, матеріалами, та мають можливість проведення тестового оцінювання засвоєння знань та викладеного матеріалу. Структурно-функцыональну схему системи можна представити графічно (рис. 3.5).
Рис. 3.5 Структурна схема системи керування дистанційним навчанням
Головними блоками в системі дистанційного навчання з яких і складається структура курсу дисципліни є "Уроки". Урок в свою чергу складається з трьох модулів (рис. 3.6).
Рис. 3.6 Структурна схема блоку "Урок"
Основними результататами даної роботи є:
1. Обґрунтування побудови дистанційної системи навчання з дисципліни “Методи та системи штучного інтелекту” з використанням комплесу eFront;
2. Визначення найбільш пріоритетних напрямків розвитку запропонованої системи;
3. Розробка дистанційного комплексу керування та організіції навчального процесу.
Навчальна дисципліна “Методи та системи штучного інтелекту” є актуальною на данному етапі розвитку науки та техніки та і в майбутньому, оскільки розвиток кібернетики, машинобудування, генетики, різноманітних технологій захисту вимагає все частішого звернення до галузі штучного інтелекту. Тому важливим питанням є вивченням цієї дисципліни в вищих цивільних і військових навчальних закладах. У такому разі виникає необхідність у вирішенні проблеми в організації навчального курсу. Актуальним підходом до вирішення даної проблеми є застосування дистанційної системи навчання.
Проаналізувавши сучасні підходи до побудови дистанційних систем прийнято рішення використовувати комплекс eFront. Потужній функціонал даного комплексу дає можливість на високому рівні організувати дистанційний навчальний процес й добитись засвоєння матеріалу на відмінному рівні, який надасть можливімть перегляду поточного та тематичного контролю курсантів (студентів), навчальний процес буде нести прозорий характер, забезпечить створення єдиного інформаційного середовища збору та накопичення інформації для подальшого аналізу якості засвоєння навчального матеріалу, відображення особистісного та професійного зростання кожного курсанта (слухача), надасть можливість здійснення аналізу якості засвоєння навчального матеріалу викладачем за короткий проміжок часу, формування зворотного зв’язку між курсантами (слухачами), викладачами та відповідним контролюючим керівництвом.