Сторінка
3

Прийом посади заступником командира роти з виховної роботи

Визначивши послідовність перших перевірок варт, військових нарядів, необхідно уточнити обсяг контролю по кожному з них. Велика увага при перевірці служби варт, військових нарядів необхідно звернути на організацію морально-психологічного забезпечення бойової служби, критично оцінити стан наочної агітації і технічних засобів виховання у вартових приміщеннях.

У ході вивчення організації бойової служби необхідно глибоко вивчити весь цикл заходів командира підрозділу з цього питання на різних етапах виконання службово-бойових завдань, зіставити дійсне положення справ з вимогами Статутів, знаннями, отриманими в стінах Академії, серйозно продумати свої зауваження, пропозиції і висловити їх командиру роти.

Вивчення процесу бойової і гуманітарної підготовки. Важливим елементом вивчення справ у підрозділі є з'ясування заступником командира роти з виховної роботи організації бойової і гуманітарної підготовки особового складу. При цьому треба з'ясувати, наскільки відповідає навчальний процес вимогам Організаційно-методичних вказівок командувача внутрішніх військ МВС України на поточний навчальний рік, особливо в частині, що стосується повного використання наявних можливостей для навчання особового складу, підвищення ефективності кожної години навчального часу, забезпечення максимального охоплення заняттями всіх категорій військовослужбовців. Особлива увага слід звернути на те, як у підрозділі поєднується бойова підготовка і виховна робота, як розподіляється час, наскільки раціонально складений розпорядок дня і ротний розклад занять.

Слід також уточнити систему і ступінь підготовки командирів взводів, сержантів - командирів відділень, екіпажів, розрахунків, начальників варт, фахівців ТЗО, зв'язку й інших.

Знайомство з підрозділом було б неповним, якби заступник командира роти з виховної роботи не поцікавився станом всіх службових і побутових приміщень, устаткуванням військового містечка, матеріально-технічним забезпеченням бойової служби, навчального процесу, життя та побуту особового складу.

На закінчення попереднього знайомства з підрозділом, на яке як правило йде не більше чотирьох - п'яти діб, у офіцера, що приймає посаду може скластися певне уявлення про його бойову готовність, морально-психологічний стан особового складу і військовій дисципліні, організації бойової служби, навчального процесу, виховної роьоти.

Таким чином потрібно зробити висновок, що заступник командира роти з виховної роботи в період прийому посади приймає не тільки справи, а й ознайомиться з особливостями службово-бойової діяльності, розташування, результатами бойової та гуманітарної підготовки та інше.

Першорядним у діяльності заступника командира роти з виховної роботи є, як відомо, жива організаторська робота з людьми, успішне виконання завдань, що стоять перед підрозділом.

Для правильної організації своєї роботи заступник командира роти з виховної роботи повинен вивчити основні плануючі документи, що є в роті.

Йому слід також уточнити штат, обліковий і наявний склад військовослужбовців. Якщо представляється можливим, у стройовій частині штабу, з дозволу відповідних начальників вивчити обліково-послужні картки солдат і сержантів. Ознайомлення з ними не повинно займати багато часу, тому що його ціль - скласти саму загальну картину про особовий склад. При цьому необхідно зробити записи про військовослужбовців - вихідцях з великих родин, воїнах, що отримували відстрочку від призову, одружених, що залишилися без батьків, що мають вищу і не одержали середньої освіти. Усе це допоможе визначити склад роти за соціальними, національними, професійними та іншими ознаками.

Як будь-яка діяльність, виховна робота у військах супроводжується оформленням необхідних документів. Їх у ротного виховника не багато, але вони служать організуючим початком у повсякденній роботі. Він особисто веде ці документи і несе відповідальність за їхній стан. Тому, вступаючи в посаду, необхідно ще раз з’ясувати, які документи входять у номенклатуру для того, щоб прийняти їх у повному обсязі й нормальному стані.

Як показує практика, прийому підлягають наступні документи.

Список активу. У ньому повинні бути зазначені необхідні соціально-демографічні дані (військове звання, посада, прізвище, ім'я, по батькові, рік народження, характер громадської роботи в даний час, дату обрання чи призначення, час призову на військову службу). Занесені в список прізвища повинні відповідати дійсному складу активу на день прийому посади. Список активу може бути оформлений у щоденнику індивідуальної виховної роботи заступника командира з виховної роботи.

Плани виховної роботи з особовим складом підрозділу і її облік.

Плани морально-психологічного забезпечення бойової служби варт, підшиваються в папку.

В окрему папку підшиваються також плани проведення вихідних і святкових днів.

У роті можуть бути також перспективні плани щодо підготовки до святкування визначних історичних дат.

Протоколи загальних збори особового складу. Вони є офіційними документами, у яких фіксуються визначені дані: порядок денний зборів, президія, зміст виступів, коротке рішення. Ці документи поряд із планами виховної роботи й обліком проведених заходів відбивають життя підрозділу.

До прийому протоколів загальних зборів особового складу варто відноситися з усією відповідальністю.

Документи, що характеризують стан військової дисципліни.

Приймаючому посаду необхідно пам'ятати, що стан документів які характеризують військову дисципліну в підрозділі, повнота й об'єктивність даних, що містяться в них, допоможуть у майбутньому робити правильний аналіз дисципліни і виробляти ефективні заходи щодо її подальшого зміцнення. Тому ці питання потрібно тримати під постійним контролем. Візьміть за правило частіше перевіряти стан службових карток. Практика, на жаль, така, що в них часом роблять запису заступники командирів взводів і навіть командирів відділень, тобто не ті, кому потрібно, а звідси і з'являються записи не передбачених статутом видів стягнень і заохочень, неправильні формулювання та інше

У підрозділі можуть бути і деяким іншим не передбачені спеціальним переліком робочі документи, установлені командиром частини, виховним відділенням. У відношенні прийому цих документів варто також підходити виважено.

Прийом культурно-освітнього майна.

Заступник командира з виховної роботи, як і всі прямі начальники особового складу, відповідає за збереження і стан озброєння, бойової та іншої техніки, боєприпасів, різних матеріальних засобів. Разом з тим він повинен приділяти увагу стану культпросвітмайна, тому, що воно є матеріально-технічною базою для проведення виховної роботи.

При прийомі культпросвітмайна слід керуватися наступними основними документами:

директивою командувача ВВ МВС України № 55.

актом про прийом і здачу господарства, складеним при вступі на посаду командира роти;

книгою обліку майна підрозділу;

іншими документами, що свідчать про наявність (відсутність) того чи іншого виду майна в підрозділі (квитанції на здані в ремонт предмети, акти про одержання дарованих речей і т.п.).

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: