Сторінка
2
особисте знайомство з військовослужбовцями підрозділу;
вивчення організації бойової служби, бойової і гуманітарної підготовки, стану ротного господарства;
попереднє вивчення стану роботи громадських організацій;
знайомство з адміністрацією об'єкта, що охороняється;
прийом справ;
комісійний прийом культурноосвітнього майна із складанням відповідного Акту;
подання командиру роти рапорту про прийом посади й усна доповідь про свої зауваження.
Для найбільш раціонального розподілу часу доцільно передбачити одночасне відпрацьовування декількох елементів плану, наприклад, у ході вивчення організації бойової служби можна знайомитися з підлеглими, проводячи індивідуальні бесіди з військовослужбовцями, потрібно поцікавитися станом їхніх службових карток та інше.
Заступник командира роти з виховної роботи, що здає посаду, має право висунутись до управління частини тільки після представлення командиру роти відповідного письмового рапорту про здачу справ і посади.
Правильний підхід призначеного офіцера до вступу на посаду - одна з надійних гарантій впевненого початку й ефективного виконання ним своїх функціональних обов'язків.
З метою планомірного і послідовного входження в посаду відразу після її прийняття призначений заступник командира роти з виховної роботи повинен обов'язково скласти спеціальний план. Терміни в ньому повинні бути самими оптимальними. Виконання зазначеного плану буде свідчити про хід професійного становлення заступник командира роти з виховної роботи
Початок роботи з підлеглими. Прийом посади заступника командира роти з виховної роботи, як відзначалося вище, складається з багатьох елементів. Але головним і основної є знайомство з підлеглими, вивчення їх ділових і морально-психологічних якостей. Це і зрозуміло: його найперший обов'язок - індивідуальна виховна робота з військовослужбовцями. Дане положення випливає із самої суті підрозділу як військового формування, у якому на першому плані - його склад, тобто люди.
Заступник командира роти з виховної роботи є прямим начальником особового складу роти. Відповідно до загальних обов'язків командирів і інших прямих начальників і своїми посадовими обов'язками йому слід знати особовий склад підрозділу. Що значить знати підлеглих, офіцери, ще будучи курсантами засвоїли в Академії. В чому ж полягає зміст роботи з різними категоріями військовослужбовців.
Попереднє знайомство з офіцерами і прапорщиками, що стоять на командирських посадах, найчастіше відбувається у формі індивідуальної ознайомчої бесіди. Її зміст звичайно визначається тим, що командири всіх ланок відповідають не тільки за навчання, але й виховання підлеглих, а заступник командира роти з виховної роботи зобов'язаний впливати на них як вихователів, керувати їхньою виховною роботою серед підлеглих.
Тут важко дати вичерпні поради на всі випадки життя як щодо змісту, так і характеру таких бесід. Значною мірою вони досить індивідуальні. При цьому необхідно враховувати і ту характеристику офіцерам і прапорщикам, що дасть командир роти під час бесіди зі своїм новим заступником.
Ознайомлення із сержантським складом здійснюється на черговій службовій нараді, проведеній командиром роти, на якій він може представити кожного із сержантів, вказуючи його посаду, термін служби, успіхи в роботі з підлеглими, в особистій командирській і методичній підготовці, участь у громадському житті роти. Особлива увага звертається на характеристику начальників варт, військових нарядів, їхній досвід організації морально-психологічного забезпечення виконання завдань бойової служби.
Перше уявлення про актив, з яким заступник командира роти з виховної роботи має працювати, він звичайно отримує в ході бесіди з членами ради військового колективу підрозділу, агітаторами, членами ради світлиці, редколегією стінної газети, редакторами бойових аркушів та інше. У цій бесіді не ставиться мета глибокого і усебічного вивчення ділових і морально-психологічних якостей активістів. Розгляд зазначених і деяких інших питань у ході цієї бесіди дозволить офіцеру виховної роботи хоча б у загальному плані мати уявлення про склад активу і спрямованості його роботи.
посада виховна робота командир
При проведенні першої такої бесіди призначеному заступнику командира роти з виховної роботи треба постаратися провести її жваво, зацікавлено, не допускаючи однобічного питально-відповідного характеру.
З всім іншим особовим складом необхідно знайомитися, використовуючи кожну сприятливу годину, у процесі бойової служби, бойової і гуманітарної підготовки, в ході повсякденного життя військовослужбовців, пам’ятаючи, що цей початковий процес знайомства не повинен займати багато часу.
З першого дня прийому посади заступнику командира роти з виховної роботи варто завести щоденник індивідуальної роботи з особовим складом за встановленою формою. В наступному систематично й акуратно його вести.
Знайомлячись з військовослужбовцями підрозділу, новий заступник командира роти з виховної роботи уважно вивчає їхні морально-психологічні якості, а одночасно і стан військової дисципліни і дисциплінарної практики командирів.
Вивчити місячні плани виховної роботи з особовим складом, плани морально-психологічного забезпечення бойової служби варт і військових нарядів і повноту їхнього виконання, результати аналізу стану військової дисципліни і дисциплінарної практики, книгу протоколів загальних зборів військовослужбовців, плани роботи ради військового колективу і ради прапорщиків (якщо вона є). При цьому доцільно окремо поговорити щодо змісту роботи з їхніми головами. Разом з редактором стінної газети потрібно переглянути комплект випущених номерів і за можливістю оцінити їхній зміст.
Добре знання людей і чітко поставлена інформація - ключ до правильних рішень. Відсутність інформації породжує в особового складу сторожкість, непевність, а в складних умовах і нервозність, що нерідко веде до негативних наслідків.
Якщо заступник командира роти з виховної роботи стає на посаду, коли його попередника з якихось причин уже може не бути в підрозділі, тоді перераховані й інші питання він уточнює з бесід з командиром роти, активом підрозділу.
Вивчення організації бойової служби. У службово-бойовій діяльності внутрішніх військ велике місце займає організація бойової служби. Ось чому призначений заступник командира роти з виховної роботи у першу чергу офіцер і тому зобов'язаний глибоко розібратися з обсягом задач бойової служби, наявністю сил і засобів для її виконання, усвідомити систему роботи командира підрозділу з організації бойової служби на добу, ознайомитися з підсумками виконання особовим складом службово-бойових завдань, вивчити сформовану систему морально-психологічного забезпечення їх виконання, ознайомитися з військовим господарством та іншими питаннями.
Вникаючи в деталі організації бойової служби, треба вивчити стан і характерні риси об'єктів, що охороняються (маршрутів конвоювання, місць несення служби), прилягаючу до підрозділу місцевість, уточнити склад і рід занять місцевого населення.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Дидактичні особливості проведення інтегрованих уроків в початкових класах
Інформаційна модель упровадження системи якості ВНЗ
Позакласна робота з іноземної мови у середній загальноосвітній школі
Естетичне виховання молодших школярів в процесі навчання
Основні методи національного виховання молоді, їх загальна характеристика