Сторінка
3
Висновки. З огляду на сказане, можна зробити висновок про необхідність використання показника балансового прибутку в роботі фінансового аналітика на підприємстві. Незважаючи на те, що в системі бухгалтерського і податкового обліку відбулись зміни, відповідно до яких балансовий прибуток не є об’єктом оподаткування податком на прибуток, даний показник продовжує відігравати важливу роль в оцінці ефективності роботи підприємства. У першу чергу його необхідно застосовувати при розрахунку показників рентабельності, оскільки показник прибутку від звичайної діяльності до оподаткування не враховує надзвичайну подію чи операцію і не повністю відображає реальну ситуацію на підприємстві щодо рівня рентабельності капіталу чи економічної рентабельності. Разом з тим, визначення балансового прибутку за новими стандартами бухгалтерського обліку зазнало певних змін і методика розрахунку показника наводиться в роботі.
Література:
1. Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні: Закон України від 16.07.1999 – № 996-ХІV // Бухгалтерія. – 2001. – № 5(420). – 29 січня. – С.13–17.
2. Фінанси підприємств: Підручник / Кер. авт. кол. і наук. ред. проф А.М. Поддєрьогін. – 4-те вид., перероб.та доп. – К.: КНЕУ, 2002. – 571с.