Сторінка
5
Виходячи з вище викладених мною тверджень та припущень, підсумовуючи результати проведених методик щодо вивчення психічного стану Панаїда Олексія, хотілося б дати декілька порад батькам. Адже саме батьки це незмінний авторитет для дитини, саме з батьками малюк постійно знаходиться в тісній емоційній залежності і в більшості саме від батьків і залежить особистісне зростання дитини, засвоєння основних моральних норм та уявлень. Всі переживання та проблеми, які має Олексій можна виправити при умові правильно побудованої психолого-педагогічної роботи. Хлопчик потребує допомоги кваліфікованого психолога, для того щоб побороти всі переживання, які він має на данний час. І звичайно ж невід’ємною частиною є повноцінне спілкування з батьками в сім’ї. Тому задля уникнення подальших, серйозних проблем дитині слід приділяти більше уваги.
Звіт
Я, студентка … , під час проходження педагогічної практики у дитячому закладі освіти № , м. Києва, навчилася застосовувати отримані під час навчання теоретичні знання на практиці з таких дисциплін як: анатомія, фізіологія та гігієна дітей, педіатрія, дошкільна педагогіка, дитяча психологія, фізична культура, англійська мова та інших фахових методик у роботі з дітьми середнього дошкільного віку, групи «Калинка».
Навчальний заклад не достатньо забезпечений всіма технічними та наочними засобами навчання. В садочку відсутній психолог та логопед, що має бути обов’язковим в кожному в садочку, а особливо враховуючи сьогоднішній стан психічного та фізичного розвитку дітей.
Під час проходження практики я навчилася самостійно планувати та проводити навчально - виховну роботу, аналізувати свою роботу та роботу вихователя, за яким спостерігала. Вдосконалила свої вміння та знання з дитячої психології, а саме проводити психолого - педагогічне спостереження та складання психологічної характеристики на дитину. В мене сформувалося вміння підбирати методи і прийоми організації навчально-виховного процесу в групі дітей рсереднього дошкільного віку, а також передбачати результати педагогічного впливу.
Також хочу зазначити, що педагогічна практика допомогла мені сформувати вміння налагоджувати взаємодію з родинами для забезпечення єдиних підходів до розвитку та виховання дітей середнього дошкільного віку, проводити різні форми роботи з батьками такі як: бесіди, консультації.
Навчилася аналізувати процес адаптації дітей раннього віку до умов дошкільного навчального закладу, проводити педагогічні заходи задля того, щоб полегшити адаптацію дітей до нових умов перебування. Навчилася застосовувати на практиці отримані знання з дисципліни: методика навчання дітей дошкільного віку іноземної мови. Практика підштовхнула мене ще більше поглиблювати свої знання та вдосконалювати педагогічні здібності.
Протокол обговорення залікового заняття з англійської мови « Знайомство»
Студентки ……
від 14.03.2011 р.
Присутні: студенти – … , вихователь групи Іщенко С.В., директор ДНЗ та методист навчально-виховної практики Шумарова І.Д.
Слухали: 1. Прізвище імя про підготовку, попередню консультацію з вихователем та проведення заняття з англійської мови, метою якого було повторити знайомий лексичний матеріал, розвивати монологічне та діалогічне мовлення, виховувати інтерес та любов до англійської мови, розвивати фонематичний слух.
2. Прізвище імя про те, що практикантка швидко організувала та зацікавила дітей, кожній дитині приділила достатньо уваги, заняття було насичене грою, звернула увагу, що протягом заняття був досить добре активований словник дітей.
3. Вихователя Іщенко С.В. про те, що цікавим для дітей був сюрпризний момент, всі були зацікавлені, але зауважила, що наприкінці увага дітей дещо розсіялась .
4. Директор Шумарова І.Д. відмітила, що дітям сподобалось вивчати англійську, мова вихователя була чіткою і виразною, заняття було проведено за всіма вимогами, діти були задоволені граючись вивчаючи англійську.
Ухвалили: оцінити проведене заняття на « _».
Директор ДНЗ № 661 Шумарова І.Д.
Методист практики Шумарова І.Д.
Протокол обговорення залікового заняття з ліплення « Грибочки»
Студентки Прізвище імя
від 22.02.2011 р.
Присутні: студенти – Прізвище імя., вихователь групи Іщенко С.В., директор ДНЗ та методист навчально-виховної практики Шумарова І.Д.
Слухали: 1. Прізвище імя про підготовку та проведення заняття з ліплення, метою якого було розвивати дрібну моторику пальців рук, уяву, навчити прийомам моделювання капелюшка та ніжки гриба, розвивати здібність до формотворення, виховувати інтерес до створення композиції.
2. Прізвище імя про те, що практикантка знайшла підхід до кожної дитини, всім приділила увагу, наголосила,що студентка добре супроводжувала свої дії словесними роз’ясненнями та активізувала мовленнєву активність дітей.
3. Вихователя Іщенко С.В. про те, що структура заняття відповідала розумовому розвитку дітей, студентці вдалося зацікавити дошкільнят, всі малюки отримували естетичну насолоду від своєї праці,всім сподобався кінцевий результат.
4. Директор Шумарова І.Д. відмітила, що заняття було проведено за всіма вимогами, пояснення були доступними та зрозумілими дітям і вони з радістю виконували всі вказівки вихователя, відмітила, що вдало були підібрані методи та прийоми на формування в дітей позитивного настрою. Але зауважила, що на початку студентці не відразу вдалося організувати дітей.
Ухвалили: оцінити проведене заняття на « _».
Директор ДНЗ № 661 Шумарова І.Д.
Методист практики Шумарова І.Д.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Особливості емоційних реакцій молодших школярів
Термінологічна робота на уроках зоології
Вплив стилю педагогічного спілкування вчителя на процес формування пізнавальної активності старшокласників на уроках загальної біології
Особливості занять з образотворчого мистецтва у першому класі
Казка як ефективний засіб виховання і навчання дітей різного віку