Сторінка
1
Фінляндія - північна європейська країна, столиця – Хельсінкі. Ліси покривають три четверті поверхні цієї країни, а озер більше 190 000 і приблизно стільки ж островів.
Існуюча сьогодні система вищої і професійної освіти Фінляндії по-справжньому почала формуватися тільки в шестидесятих роках минулого століття. Перший фінський вищий учбовий заклад - Королівська академія в Турку - з'явилося в 1640 році, коли Фінляндія була частиною Шведського королівства. В 1828 році університет "переїхав" в Хельсінкі і був названий на честь російського царя Олександра I. Тільки на початку XX століття було відкрито ще два вузи - Технологічний університет і Школа економіки і управління.
Вища освіта підрозділяється на два типи навчання: політехнічне (AMK/YH) і університетське. Політехнічна освіта є більш орієнтованою на практику, підготовку професіоналів для посад, що вимагають великої майстерності і знань, тоді як університетська освіта, як правило, орієнтовано на дослідницьку роботу і забезпечує навчання на основі цього. У Фінляндії 20 університетів: 10 багато профільних університетів, три університети технологічної спрямованості, три школи економіки і управління торговельно-промисловою діяльністю, і чотири академії мистецтва. Всі університети державні. Отримання найнижчих вчених ступенів (звичайно їх називають каndidaatti) вимагає 120 кредитів, і звичайно навчання триває 3 роки; отримання більш високих вчених ступенів (звичайно їх називають masteri) вимагає вже 160-180 кредитів, що означає 5 років денного навчання.
Університети також надають ступінь, який одержують випускники університету (lisensiatti/ ліценціат). В 1990-е роки університетська система освіти була переглянута, і з'явилася система, що складається з двох ступенів майже у всіх областях навчання. В старій системі найнижчі університетські ступені давалися тільки в декількох областях освіти, але згідно новій системі, такі ступені даються вже в більшості областей. Університети незалежно вибирають студентів. Конкурс на місця дуже великий, і охочих навчатися величезна множина. Політехнічна системи була введена в 1990-е роки, щоб створити не-університетский сектор у вищій освіті. Він заснований на національній сіті 29 регіональних політехнічних учбових закладів. Отримання політехнічного ступеня вимагає 140-180 кредитів і звичайно навчання займає 3,5-4,5 роки. Міністерство Освіти підтверджує програми по отриманню політехнічного ступеня, але керівництво політехнічних учбових закладів саме приймає рішення щодо учбового плану.
Учбовий рік:
Заняття проводяться з вересня по травень
Канікули з 1 червня по 31 серпня
Мови навчання: фінський і шведський
Етапи навчання:
Не-університетській рівень (професійно-технічний)
Не-університетській рівень:
З часу введення неуніверситетского сектора у вищій освіті в 1990-у роки, всі вищі технічні учбові заклади поступово були перетворені в політехнічні (AMK). Вчений ступінь в такому учбовому закладі вимагає 140-180 кредитів, залежно від області навчання, і повний курс навчання складає від 3,5 до 4,5 років. Учбові заняття включають основні і професійні, додаткові заняття і практичну роботу з метою розвитку професійних навиків, а крім того, ще і науково-дослідний проект. Ступені можна отримати в наступних областях: природні ресурси, технології і комунікації, бізнес і управління, туризм, постачання і управління, охорона здоров'я і система соціального забезпечення, культура і гуманітарні науки, і освіта.
Університетський рівень навчання
Перший етап: ступінь бакалавра
Отримання найнижчого учбового ступеня (каndidaatti/kandidat) вимагає мінімум 120 кредитів і щонайменше 3 роки навчання. Навчання включає основні предмети і перехідні предмети, які необхідні для головної області освіти, дисертацію бакалавра, навчання поодинці або більш не основним предметам, і навчання мові.
Другий етап: ступінь магістра
Більш високі учбові ступені вже мають на увазі мінімум 160 кредитів, або низький учбовий ступінь плюс 40-60 кредитів, а також успішне представлення дисертації Майстра. Навчання звичайно повне, денне, і триває щонайменше 5 років для тих, у кого немає низького ступеня, і 2 роки для тих, у кого вже є низький ступінь. З часів реформи системи по отриманню вчених ступенів, яка проводилася в 1990-е роки, вищі учбові ступені називаються maisteri / magister (магістр). Інші ступені рівня Майстра наступні: diplomi-insinооri / diplomingenjоr в області інженерного мистецтва (машинобудування); arkkitehti / arkitekt (архітектор) і maisema-arkkitehti / landskapsarkitekt (архітектор по ландшафту) в області архітектури; upseeri / officer і yleisesikuntaupseeri / generalstabsofficer в області оборони; і proviisori / provisor (провізор) в області фармацевтики. В області медицини, зуболікарської справи і ветеринарії ступінь називається lisensiaatti / licentiat (ліценціат), що в інших областях - науковий ступінь, передуючий ступеню доктора. В області юриспруденції ступінь називається каndidaati / каndidat (кандидат).
Третій етап: ступінь доктора
Студенти можуть подати заяви на навчання за програмами для отримання ступеня доктора після завершення навчання по отриманню попереднього учбового ступеня (магістр). В більшості областей, можна отримати (за бажанням) ступінь, передуючий ступеню доктора (lisensiaati / licenciat) – ліценціат. Ліценціат має на увазі звичайно приблизно 2 роки денного навчання плюс попередній (більш низька) вчений ступінь. Навчання для отримання ступеня доктора (tohtori/doktor) звичайно має на увазі 4 роки денного навчання плюс попередній вчений ступінь, або ж 2 роки навчання плюс ліценціат і складається з теорії (навчання по предметах) і підготовки докторської дисертації.
В області медицини, зуболікарської справи і ветеринарії існують три професійні ступені, які одержують випускники: erkoislааkаri / speciallаkare, erikoishammaslааkаri / specialtandlаkare and erikoiselаinlааkаri / specialveterinaаr. Навчання по отриманню такого ступеня, включаючи практику, займає від 3 до 8 років, крім того, ті що навчаються вже повинні мати попередній учбовий ступінь, що дає їм право отримати ступінь доктора.
Нетрадиційна освіта
Заочна вища освіта
Відкрите університетське навчання організовано центрами по продовженню освіти при університетах, відповідно до університетських програм. Формальних учбових вимог не існує. Відкрите навчання не дає ступенів, але якщо студенти закінчують цикл навчання, який дає 60 кредитів, то вони можуть подавати заяву на навчання у відповідних університетах.
«Довічна вища освіта»
Центри по продовженню освіти при університетах дають можливість навчатися на професійних курсах тим, хто вже має університетські або політехнічні ступені.
Тривалість навчання на таких курсах різна; після досить тривалого навчання за деякими програмами можливо отримати певні дипломи і свідоцтва (наприклад, диплом кваліфікації, BBA, MBA і т.д).
Навчання студентів-іноземців
Визначення категорії «студент-іноземець»:
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Робота над літературними джерелами
Зовнішність вчителя, як компонент педагогічної техніки
Проблемні аспекти формування навичок читання у молодших школярів
Фізичне виховання як засіб корекції психоемоційного стану студентів перших курсів вищого навчального закладу
Формування комунікативної компетенції у дітей