Сторінка
6

Еколого-патріотичне виховання молодших школярів

Формування еколого-патріотичних понять у молодших школярів здійснюється за допомогою завдань, що мають екологічну спрямованість, і відбивають взаємодію організмів у природному середовищі і взаємодію людини з навколишньою природою. Системні завдання дозволяють молодшому школяру скласти загальне уявлення про екосистеми і роль різних факторів у формуванні екологічного стану даних систем.

Конкретність мислення молодших школярів визначає важливість ігрових моментів у засвоєнні основних еколого-патріотичних уявлень. У зв'язку з цим велика увага в роботі приділяється методичним розробкам уроків, екскурсій, позакласних заходів, інтегрованих уроків. Це лише невелика частина тих методичних розробок, які повинні бути застосовані вчителем у повсякденній роботі з молодшими школярами.

У курсовій роботі представлені методичні розробки: 1. Урок на тему «Що таке екологія?», на якому формуються в молодших школярів поняття навколишнього середовища й екології як науки на доступних прикладах. 2. Урок-подорож «Ліс і людина» сприяє формуванню поняття про різноманіття лісів, живих істот у природному співтоваристві «ліс».

Більш ефективним методом еколого-патріотичного виховання і виховання молодших школярів є використання міжпредметних зв'язків. Еколого-патріотична спрямованість курсу природознавства дозволяє застосовувати багатопредметні або міжпредметні моделі, в яких кожен навчальний предмет (природознавство, українська мова, математика, читання, праця, музика й інші) розкриває проблему взаємодії людини з навколишнім середовищем.

Курс природознавства сам по собі вже є інтегрованим, тому що в ньому об'єднані початкові уявлення таких наук як географія, фізика, хімія, біологія й інших. Але цілі еколого-патріотичного виховання будуть досягатися ефективніше при вивченні еколого-патріотичних знань на міжпредметному рівні.

Размещено на Allbest.ru

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: