Сторінка
1
Це спільний пошук групами узгодженого рішення, результатом якого € підсумковий текст, перелік ознак, схеми тощо. Діалог виключає протистояння, критику позиції тієї чи іншої групи. Всю увагу слід зосередити на сильних моментах у позиції інших.
Клас розділяють на 5-6 робочих груп і групу експертів із сильних учнів. Робочі групи отримують 5-10хвилиндля виконання завдання. Група експертів складає свій варіант виконання завдання, стежить за роботою груп І контролює час. По завершенні роботи представники від кожної робочої групи роблять на дошці або на аркушах записи. Потім по черзі надається слово одному доповідачеві від кожної групи. Експерти фіксують спільні погляди, а на завершення пропонують узагальнену відповідь на завдання. Групи обговорюють і доповнюють її. До зошитів занотовують остаточний варіант.
Синтез думок
За метою та початковою фазою дуже нагадує попередній варіант групової роботи. Аде після об'єднання в групи й виконання завдання учні не роблять записів на дошці, а передають свій варіант іншим групам. Ті доповнюють його своїми думками, підкреслюють те, Із чим не погоджуються. Опрацьовані таким чином аркуші переда ють експертам, котрі зіставляють написане з власним варіантом, роблять загальний звіт, який обговорює весь клас.
Суспільний проект
Має таку саму мету та принцип об'єднання в групи, що й діалог. Але завдання, які отримують групи, мають різний зміст і висвітлюють проблему з різних боків. По завершенні роботи кожна група звітує і записує надошці певні положення. В результаті з відповідей представників груп складається спільний проект, який рецензує й доповнює група експертів.
Пошук Інформації
Різновидом роботи в малих групах є командний пошук Інформації. Використовується з метою оживлення сухого, нецікавого матеріалу.
Для груп розробляють запитання, відповіді на які можна знайти в різних джерелах інформації. Ними можуть слугувати роздатковий матеріал, документи, довідкові видання, доступна інформація на комп'ютері, пам'ятки матеріальної культури та ін.
Учнів об'єднують у групи.
Кожна група отримує запитання з теми уроку. Визначають час на пошук та аналіз інформації. Наприкінці уроку заслуховують повідомлення від кожної групи, які потім повторюються або доповнюються всім класом.
Коло Ідей
Метою є розв'язання гострих суперечливій питань, складання переліку Ідей і залучення всіх учнів до обговорення поставленого питання. Застосовують, коли всі групи мають виконувати одне й те самезавдання, що складається з кількох питань (позицій). Питання групи представляють по черзі.
Коли малі групи завершили виконувати завдання й готові представити Інформацію, кожна з них по черзі озвучує лише один аспект обговорюваної проблеми. Вчитель по колу запитує всі групи по черзі, доки вичерпаються ідеї. Це дає змогу кожній групі розповісти про результати своєї роботи, уникаючи ситуації, коли група, що має виступати першою, викладає всю інформацію.
Я к варіант можна представляти по колу результати не тільки групової, а й індивідуальної роботи. Цей метод є ефективним у разі розв'язання проблемних питань. Для складання переліку думок можна запропонувати кожному учневі по черзі висловити одну усно або написати свою думку чи ідею на картці-індексі без імені. Учитель збирає усі картки й складає перелік зазначених у них ідей на дошці або починає дискусію, користуючись інформацією з карток.
Акваріум
Форма діяльності учнів ефективна для розвитку спілкування в малій групі, вдосконалення вміння дискутувати й аргументувати свою думку. Пропонується для учнів на етапі, коли вони мають певні навички групової роботи.
Фронтальні технології інтерактивного навчання
Ці технології передбачають одночасну спільну роботу всього класу. Одну з них ми розглянули: це«Коло ідей». Різновидом загально групового обговорення є технологія «Мікрофон».
Мікрофон
Надає можливість кожному сказати щось швидко по черзі, відповідаючи на запитання або висловлюючи свою думку чи позицію.
Організація роботи:
1. Повідомте класу проблему.
2. Запропонуйте якийсь предмет (уявний мікрофон).
3. Надавайте учням слово по черзі, передаючи «мікрофон». Говорити має право лише той, у кого знаходиться символічний мікрофон.
4. Повідомлені відповіді не коментуються і не оцінюються.
5. Коли хтось висловлюється, інші не мають права щось говорити.
Мозковий штурм
Мозковий штурм — це метод вирішення проблеми, коли всі учасники розмірковують над однією проблемою і «йдуть на неї в атаку». Мозковий штурм застосовують, коли треба мати кілька варіантів розв'язання проблеми.
Організація роботи:
1. Визначте проблему, яку необхідно вирішити.
2. Приготуйте дошку або папір для занотування ідей, запишіть проблему у вигляді питання.
3. Оберіть ведучого, а також секретаря, який занотовує асі ідеї.
4. Нагадайте правила першого етапу.
• мета — зібрати якомога більше Ідей;
• кожен має право висловитися;
• пропозиції мають висловлюватися по черзі, конкретно і стисло;
• приймаються будь-які пропозиції, навіть неймовірні;
• не можна критикувати Й обговорювати висловлювання інших;
• розширення запропонованої ідеї заохочується;
• ведучий може сформулювати нову ідею для запису за згодою того, хто її запропонував.
5. Висловіть свої ідеї.
6. Занотуйте їх у порядку надходження. Не вносьте в Ідею жодних корективів.
7. Продовжуйте, доки будуть виникати нові ідеї (але не більше 10—15 хв.),
8. На закінчення обговоріть І оцініть запропоновані ідеї.
Навчаючи—вчуся
Використовується при ви вченні блоку інформації повторенні вивченого. Застосування цього методу дає змогу учням взяти участь у переданні своїх знань однокласникам, уяснити загальну картину понять і фактів, що їх необхідно вивчити на уроці, а також викликає певні питання й підвищує інтерес до навчання.
Організація роботи:
1. Підготуйте картки з фактами, що стосуються теми уроку, по одній на кожного учня.
2. Роздайте кожному по одній картці.
3. Запропонуйте учням:
• протягом декількох хвилин ознайомитися з інформацією, що міститься на картці;
• після ознайомлення з матеріалом, уміщеним на картці, нехай учні ознайомлять зі своєю інформацією однокласників І одержать інформацію від них. Учень повинен одночасно говорити тільки з однією особою;• уважно слухати інформацію інших, запам'ятати якомога більше; якщо потрібно, робити записи;
• коли всі поділилися тим, що їм відомо, й отримали інформацію, хай вони розкажуть у класі, про шо довідалися від інших.
Ажурна пилка (робота в групах)
Вид діяльності, який дає змогу працювати разом, вивчати велику кількість матеріалу за короткий проміжок часу, а також допомагати один одному вчитися навчаючи.
Організація роботи:
1. Добрати індивідуальний інформаційний матеріал для кожного учня (матеріали підручника, додаткові матеріали, вирізки з газет тощо).
2. Об'єднати учнів у групи (спочатку це будуть так звані домашні групи) і видати їм матеріал Із завданням.
1 2
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Управління розвитком виховної системи ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації
Активізація пізнавальної діяльності на уроках у початкових класах
Розробка мультимедійного навчального комплексу з дисципліни "Теорія кольору"
Особливості впровадження модульної технології навчання у ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації в рамках Болонського процесу
Удосконалення системи освіти в міжвоєнний період