Сторінка
6

Розвиток англомовної лексичної компетенції учнів 9 класів середніх загальноосвітніх шкіл за допомогою Wiki-технологій

Це завдання сприяє прояву творчості, а завдяки роботи у просторі Wiki, виховує самостійність та навчає працювати творчо, використовуючи комп’ютер, який є невід’ємним інструментом у навчанні та роботі.

Нами також була розроблена серія уроків з теми «Care about the environment», яка показує можливості сучасного викладача, розкриває науковий потенціал та дає змогу стверджувати, що Wiki – технології є ефективним впровадженням у процес навчання та підвищення лексичної компетенції учнів 9-х класів СЗШ.

Урок № 1

Тематичний блок: Природа і погода. Care about the environment.

Тема заняття: Endangered mammals of the world.

Мета заняття: Ознайомити з новими лексичними одиницями використовуючи Wiki, провести групову роботу за інтересами учнів, розвити та підвищити англомовну лексичну компетенцію, виховувати бережливе ставлення до оточуючого середовища.

Інструменти: підручник з англійської мови для дев’ятого класу, тест для перевірки мовної компетенції, портативні комп’ютери з доступом у мережу Інтернет (1 на 2 учня), запис діалогу на компакт-диску.

Хід уроку

Урок починається з прогнозуючого тесту. (Див. додаток 1) Учні використовуючи лінгвістичну здогадку та дефініції намагаються знайти переклад слів.

Введення нової лексики з теми «Care about the environment» з використанням Wiki.

Вчитель використовує попередньо створену за допомогою Wiki – ресурсу сторінку та дає завдання учням виконати групову роботу, тобто знайти та записати переклад нових лексичних одиниць (НЛО) у спеціально створені рядки. (Див. додаток 2)

Завдяки груповій роботі учні ознайомлюються з новими лексичними одиницями та навчальний процес відбувається інтерактивно. Використовуючи всесвітню мережу Інтернет учні в цікавій для себе формі виконують подані завдання, що підвищує швидкість виконання та якість сприймання НЛО.

Розвиток навичок читання, закріплення НЛО.

Учням подається текст, що містить фактичні помилки. Використовуючи Wiki – ресурс учням необхідно знайти та виправити помилки. Завдання виконується у групах. (Див. додаток 3)

Використовуючи Wiki – ресурс учні виконують дане завдання та закріплюють ЛО виправляючи фактичні помилки та використовуючи лінгвістичну здогадку.

Створення розповідей у групах про тварин, які знаходяться на межі вимирання з використанням Wiki – ресурсу. Презентація створених розповідей учнями. (Див. додаток 4)

Вчитель ділить клас на 2 групи та пропонує обрати тварину про яку буде складено розповідь. У створеній заздалегідь сторінці Wiki учні, використовуючи комп’ютери та всесвітню мережу Інтернет виконують пошук інформації та вдруковують по одному реченню, таким чином створюючи розповідь про тварину, що знаходиться на межі вимирання.

Завдяки даному завданню, відбувається не лише підвищення лексичної компетенції учнів, але й виховуються якості ініціативності та взаємодопомоги.

Оголошення домашнього завдання та оцінювання учнів.

Домашнім завданням пропонується на вибір скласти загадку про тварину.

Урок № 2

Тематичний блок: Природа і погода. Care about the environment.

Тема заняття: Endangered mammals of the world.

Мета заняття: Закріплення нових лексичних одиниць у формі монологічного мовлення. Розвивати в учнів вміння спостерігати та виховувати бережливе ставлення до природи.

Інструменти: підручник з англійської мови для дев’ятого класу, тест для перевірки мовної компетенції, портативні комп’ютери з доступом у мережу Інтернет (1 на 2 учня), запис діалогу на компакт-диску.

Хід уроку

Перевірка домашнього завдання.

На даному етапі уроку, учні презентують загадки на клас, відбувається актуалізація знань учнів, повторення НЛО та використання їх у процесі мовлення.

Тренувальні вправи на закріплення нової лексики:

Match the words with their meanings

stranded a) the opposite of deep

shore b) a change in the sea level

shallow c) a thing used for carrying an injured person

tide d) unable to get away

stretcher e) a sea animal with a soft body and ten long parts

squid f) the land along the ocean or lake

Answer the questions: page 120

Дані вправи на закріплення НЛО та використання їх в усному та писемному мовленні сприяють автоматизації дій на рівні словоформи.

Make up the sentences and guess the animals.

the largest / mammal / It’s / the world / in /

It’s the largest mammal in the world. (Whale)

a calf / Its / baby / called

Its baby is called a calf.

three tons / When / the calf / is born / it / weights

When the calf is born it weights three tons.

their meat / oil / and / are hunted / They / for

They are hunted for their meat and oil.

Завдання виконується двома групами, яка швидше складе чотири речення. Таким чином учні закріплюють навики групової роботи, а завдяки ефекту змагання, в ігровій формі повторюють нові лексичні одиниці та закріплюють їх практичним вживанням під час виконання завдання.

Дискусія. Учням пропонується обрати позицію та написати 5 фактів в її підтримку. Подане завдання на тему «Are you against hunting?» дає змогу учням вибирати моральну позицію та відстоювати її фактами. Дискусія закінчується груповим написанням статті на тему: «No hunting in Ukraine!» за допомогою Wiki – технології.

Дискусія на актуальну тему викликає в учнів бажання відстоювати свою позицію, активно обговорювати, вчитель, при виконанні даного завдання, є лише своєрідним куратором, який в свою чергу закінчує обговорення та підтримує учнів які проти полювання на тварин.

Написання статті за допомогою Wiki – ресурсу, забезпечує використання учнями мовного матеріалу в писемному мовленні, закріплення умінь та навичок спілкування (читання та письма).

Обговорення статей по групам.

Вправа сприяє розвитку комунікативних здібностей. Вчитель виправляє помилки, корегуючи процес обговорення оцінює роботу учнів.

7. Домашнє завдання. Читання та переклад тексту. (Див. додаток 5)

Урок № 3

Тематичний блок: Природа і погода. Care about the environment.

Тема заняття: Endangered mammals of the world.

Мета заняття: Розвиток монологічного та діалогічного мовлення учнів з використанням нової лексики та Wiki – технологій. Виховавання бережливого ставлення до оточуючого середовища. Навчання та використання діалогічного мовлення на етапі закріплення ЛО.

Інструменти: підручник з англійської мови для дев’ятого класу, портативні комп’ютери з доступом у мережу Інтернет (1 на 2 учня).

Хід уроку

Перевірка домашнього завдання.

Під час перевірки домашнього завдання відбувається актуалізація знань учнів та використання НЛО в комунікативному процесі.

Створення діалогів по аналогії. ( Див. додаток 6)

Вправа на використання ЛО та використання їх в усному мовленні, сприяє підвищенню комунікативної компетенції учнів.

Виконання вправ № 2, 3, 4 с. 115 у підручнику.

Вправи з підручника використовуються для актуалізації знань учнів з теми «Care about the environment» та закріплення мовленнєвих умінь (усного та писемного).

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: