Сторінка
2
Відповідно до первинних посад, які може займати випускник вищого навчального закладу, спеціаліст з ветеринарної медицини підготовлений виконувати наступні функції: проектувальна, організаційна, управлінська, виконавська, технічна.
Означені вище види діяльності, сфери застосування та функції спеціаліста з ветеринарної медицини лежать в основі побудови функціональної структури діяльності фахівця з ветеринарної медицини.
Структура діяльності спеціаліста з ветеринарної медицини:
Ветеринарний лікар (суб’єкт діяльності) повинен уміти, працюючи у складі групи фахівців або особисто (умови діяльності), використовуючи знання з ветеринарії, анатомії (предмет діяльності), за допомогою медичного обладнання (засоби діяльності) повинен уміти діагностувати та лікувати хвороби тварин (процедура діяльності) та обґрунтувати шляхи подальшого розвитку галузей ветеринарної медицини з метою ефективнішого лікування тварин (продукт діяльності).
Визначення кваліфікаційних вимог (переліку умінь) з дисципліни «Ветеринарна медицина»
Мета дисципліни «Ветеринарна медицина» ‑ формування у студентів ґрунтовних знань про ветеринарну справу.
Кваліфікаційні вимоги. Для вирішення професійних задач спеціаліст повинен бути підготовлений:
до збору, обробки та систематизації науково-технічної інформації за напрямом професійної діяльності при використанні сучасних інформаційних технологій;
до участі у всіх фазах дослідження, розробки, проектування, впровадження та експлуатації комп’ютерних систем управління;
до вивчення спеціальної літератури, аналізу досягнень вітчизняної та світової науки і техніки у галузі професійної діяльності;
до взаємодії з спеціалістами суміжного профілю;
до роботи у науковому або виробничому колективі з використанням методів управління та організації роботи такого колективу;
до переоцінки накопиченого досвіду за рахунок нових знань та аналізу своїх можливостей в умовах розвитку науки і техніки та соціальних змін;
до зміни виду й характеру своєї професійної діяльності.
Відповідно в ОКХ виділені предметно-практичні, предметно-розумові, знаково-практичні, науково-розумові вміння і класифікаційний критерій рівня сформованості вмінь :
– вміння виконувати дію, спираючись на носіїв інформації про неї;
– вміння виконувати дію, спираючись на постійний розумовий контроль;
– вміння виконувати дію автоматично, на рівні навички.
Аналіз ОПП та навчального плану підготовки спеціаліста та визначення місця дисципліни «Ветеринарна медицина» в навчальному процесі
Освітньо-професійна програма (ОПП) є галузевим нормативним документом, у якому визначається нормативний термін та зміст навчання, нормативні форми державної атестації, встановлюються вимоги до змісту, обсягу й рівня освіти та професійної підготовки фахівця відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня певної спеціальності.
Цей стандарт є складовою галузевих стандартів вищої освіти і використовується під час:
розроблення та коригування складової галузевих стандартів вищої освіти (засоби діагностики якості вищої освіти);
розроблення та коригування складових стандартів вищої освіти вищих навчальних закладів (варіативні частини освітньо-професійної програми підготовки фахівців та засобів діагностики якості вищої освіти, навчальний план, програми навчальних дисципліні й практик);
визначення змісту навчання в системі перепідготовки та підвищення кваліфікації.
Цей стандарт поширюється на органи управління вищою освітою та вищі навчальні заклади, де готуються фахівці освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліст
за спеціальністю 7.130501 “Ветеринарна медицина”
напряму підготовки 1305 “Ветеринарна медицина”
освітнього рівня: повна вища освіта
кваліфікації 2223.2 “Лікар ветеринарної медицини”
з узагальненим об’єктом діяльності: профілактика, діагностика, лікування тварин та ветеринарно-санітарна експертиза тваринницької продукції з нормативним терміном навчання (денна форма): 5 років 6 місяців.
Цей стандарт установлює:
нормативну частину змісту навчання у навчальних об’єктах, засвоєння яких забезпечує формування системи умінь відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики;
рекомендований перелік навчальних дисциплін і практик;
нормативний термін навчання за очною формою навчання;
нормативні форми державної атестації.
Стандарт є обов’язковим для вищих навчальних закладів, що готують фахівців даного профілю. Підприємства, установи, організації повинні забезпечити необхідні умови для використання фахівців відповідно до здобутих ними у вищому навчальному закладі кваліфікації та спеціальності згідно з чинним законодавством.
Навчальний план (далі - НП) - це нормативний документ вищого навчального закладу, який складається на основі освітньо-професійної програми та структурно-логічної схеми підготовки і визначає перелік та обсяг навчальних дисциплін, послідовність їх вивчення, конкретні форми проведення навчальних занять, їх обсяг, графік навчального процесу, форми та засоби проведення поточного й підсумкового контролю.
У НП навчальні дисципліни (із зазначенням кредитів) структуруються за статусом (нормативні дисципліни, за вибором ВНЗ та за вільним вибором курсантів, студентів (слухачів), а також за відповідними циклами підготовки (гуманітарної та соціально-економічної, природничо-наукової (фундаментальної), професійно-практичної)).
Склад дисциплін за вибором ВНЗ і вільним вибором студентів (слухачів) у НП може не зазначатися.
НП розробляється інститутом (факультетом) спільно з навчально-методичними центрами (відділами), погоджується з методичною та вченою радами ВНЗ і затверджується керівником вищого навчального закладу.
Аналіз змісту навчання (робочої програми) з дисципліни «Психологія»
Програма навчального курсу «Психологія» розрахована на студентів, які навчаються за освітньо-кваліфікаційними програмами підготовки бакалавра.
Мета навчальної дисципліни: освоєння студентами досвіду філософського осмислення теоретичних та методологічних проблем сучасної психології.
Завдання навчальної дисципліни:
- ознайомлення студентів з концепціями та підходами сучасної філософії науки;
- вивчення змісту дискусій щодо актуальних філософських проблем сучасної психології;
- опанування принципів філософського аналізу мета наукових проблем.
Предмет навчальної дисципліни:
Філософія психології як окрема галузь філософії науки, сукупність дискусій щодо актуальних філософських проблем сучасної психології.
Вимоги до знань та вмінь:
- знати загальну характеристику сучасної філософії науки;
- знати коло теоретичних, методологічних та аксіологічних проблем філософії психології;
- знати зміст основних дискусій щодо актуальних філософських проблем сучасної психології;
- вміти проводити філософських аналіз актуальних проблем сучасної психології.
Місце навчальної дисципліни у структурно-логічній схемі освітньо-професійної програми підготовки фахівця за відповідним освітньо-кваліфікаційним рівнем: