Сторінка
2

Використання методів активного навчання на семінарських заняттях при вивченні дисципліни "Семіотика культури"

Христя Камінська: "Хотілося б, щоб молодь ХХІ століття змогла, нарешті, покинути зловживати палінням, споживанням алкоголю, що негативно позначається на загальному здоров'ї нації та їхніх гаманцях. Крім того, похмільний синдром, загальна розбитість та невдоволення і втома, викликані передозуванням, відбирають час, який можна було б витратити на навчання, відпочинок, корисну працю чи просто цікаве життя, а відмітною рисою майбутнього має стати ввічливість. Є ще простір для вдосконалення, чого і бажаю усім нам. Тим більше, що ХХІ століття тільки почалося. Дуже сподіваюсь, що сучасна українська молодь стане справжнім "поколінням майбутнього", а усім молодим поколінням притаманна надія на щось "добре та вічне".

У запропонованій письмовій роботі позитивні характеристики переважали над негативними. Дані технології є особистісно-орієнтованими. На мою думку, подібні технології являють собою втілення гуманістичної філософії, психології й педагогіки. У центрі уваги педагога - унікальна цілісна особистість, що прагне до максимальної реалізації своїх можливостей (самоактуалізації), відкрита для сприйняття нового досвіду, здатна на усвідомлений і відповідальний вибір у різноманітних життєвих ситуаціях. На відміну від формалізованої передачі вихованцеві знань і соціальних норм у традиційних технологіях, тут досягнення особистістю перерахованих вище якостей проголошується головною метою навчання й виховання.

Демократичні відносини між викладачами й студентами, творча обстановка міжособистісної взаємодії створюють умови навчання цікавими, приємними та невимушеними. Методи активного навчання, описані вище, дозволяють відчути значимість свого "Я", особливо в тих випадках, коли студент знаходить те або інше оригінальне рішення, створюють між студентами атмосферу "здорового змагання". Адже в рольових та ділових іграх, дискусіях, мають змогу брати участь усі студенти, а не декілька, як на традиційному занятті, тематичні диктанти дозволяють показати кожному студенту реальний рівень своїх знань, аналізи творів та аналітичні роботи - свої творчі здібності. Виконуючи ці завдання, студенти не конкурують між собою, відбувається поступове зняття напруженості, скутості й нерішучості, а той світ гуманітарної культури, куди вони потрапляють, позитивно впливає на поведінку і почуття студентів.

А відповіді на деякі мої питання, а саме - як будувати навчально-виховний процес, не зруйнувавши міжперсональні зв'язки, не припустивши послаблення гуманістичної взаємодії - були подані самими студентами (групою КМК - 41). Вони ще раз підтвердили побутуюче припущення, що співпраця має бути заснована на творчому пошуку, творчій дії і зацікавленості обох сторін - тих, хто навчається, й тих, хто навчає.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: