Сторінка
1
Куріння і молодь - дуже серйозна проблема, і проблема не тільки медична, але і соціальна. Тоді як в Європі і в Америці все більше І більше розповсюджується прихильність здоровому способу життя, у нас помітна абсолютно протилежна тенденція. І це положення не можна змінити, не знаючи причин явища і не маючи даних про його характер і поширеність.
Якщо розглядати цю проблему у світлі окремої соціальної групи, то однією з найактуальніших буде ця проблема в середовищі учнів середньої школи. Оскільки вплив однолітків на свідомість учня, що не сформувалася, дуже великий, то причин для занепокоєння достатньо багато. Крім впливу тих, що оточують, є особисте прагнення «поспішного дорослішання» властиво багатьом сучасним дітям. Вплив може виходити і від батьків, як поганий приклад і просто від дорослих, що не знаходять в цьому нічого поганого. Дітям необхідна більша увага, як з боку батьків, так і з боку вчителів, яким треба більше спостерігати за прагненнями і схильностями учнів.
Куріння є одним з найбільш поширених і масовою у світовому масштабі звичкою, що наносить утрату, як здоров'ю окремої людини, так і суспільству в цілому. У куріння залучені практично всі верстви населення і що найнебезпечніше жінки і юнацтво. Це соціальна проблема суспільства, як для тієї, що його палить, так і для некурящої частини. Для першої -проблемою є кинути палити, для другої — уникнути впливу суспільства, що палить, і не «заразитися» їх звичкою, а також — зберегти своє здоров'я від продуктів куріння, оскільки речовини що входять в дим, що видихається курцями, не на багато безпечніше за те, якби людина сам палила і приймала в себе нікотин і багато що інше, що входить в засвічену сигарету.
Куріння як зло
Куріння - не нешкідливе заняття, яке можна кинути без зусиль. Це справжня наркоманія, і тим більше небезпечна, що багато хто не приймає серйозно.
Нікотин - одна з найнебезпечніших отрут рослинного походження. Птахи (горобці, голуби) гинуть, якщо до їх дзьоба всього лише піднести скляну паличку, змочену нікотином. Кролик гине від 1/4 краплі нікотину, собака - від 1/2 краплі. Для людини смертельна доза нікотину складає від 50 до 100 міліграм, або 2-3 краплі. Саме така доза поступає щодня в кров після викурювання 20-25 сигарет (у одній сигареті міститься приблизно 6-8 міліграм нікотину, з яких 3-4 міліграм потрапляє в кров). Протягом 30 років курець викурює приблизно 20000 сигарет, або 160 кг тютюну, поглинаючи в середньому 800 г нікотину. Систематичне поглинання невеликих, не смертельних доз нікотину викликає звичку, пристрасть до куріння. Нікотин включає в процеси обміну, що відбуваються в організмі людини, і ставати необхідним. Діти, що живуть в накурених приміщеннях, частіше і більше страждають на захворювання органів дихання. У дітей батьків, що палять, протягом першого року життя збільшується частота бронхітів і пневмонії і підвищується ризик розвитку серйозних захворювань. Тютюновий дим затримує сонячні ультрафіолетовий промені, які важливі для дитини, що росте, впливає на обмін речовин, погіршує засвоюваність цукру і руйнує вітамін. З, необхідний дитині в період зростання. У віці 5-9 років у дитини порушується функція легенів. Внаслідок цього відбувається зниження здатностей до фізичної діяльності, що вимагає витривалість і напруги. У дітей, матері яких палили під час вагітності, є схильність до припадків. Вони значно частіше захворюють епілепсією. Діти, що народилися від матерів, щопалять, відстають від своїх однолітків в розумовому розвитку. Українськими і зарубіжними ученими встановлено, що алергизуючою дією володіє нікотин і сухі частинки тютюнового диму. Вони сприяють розвитку багатьох алергічних захворювань у дітей, і чим менша дитина, тим більшу шкоду заподіює його організму тютюновий дим. Куріння підлітків, в першу чергу, позначається на нервовій і серцево - судинній системах. У 12-15 років вони вже скаржаться на перепочинок при фізичному навантаженні. В результаті багаторічних спостережень французький доктор Декалзне ще 100 років тому дійшов переконання, що навіть незначне куріння викликає у дітей недокрів'я, розлад травлення. Куріння негативно впливає на успішність школяра. Число неуспішних зростає в тих класах, де що більше палять. Куріння школярів уповільнює їх фізичний і психічний розвиток. Чим раніше діти, підлітки, хлопці, дівчата познайомляться з курінням і почнуть палити, тим швидше звикнуть до нього, і надалі відмовитися від куріння буде дуже важко.
Виявляється: якщо людина палить в день від 1 до 9 сигарет, то скорочує своє життя (в середньому) на 4,6 роки в порівнянні з некурящими; якщо палить від 10 до 19 сигарет, то на 5,5 роки; якщо викурених 20 до 39 сигарет - на 6,2 роки. Тривало і багато палять в 13 разів частіше захворюють стенокардією, в 12 - інфарктом міокарду, в 10 разів - виразкою шлунку і в 30 разів раком легенів. Учені з'ясували, що куріння в два рази небезпечніше для організму, що росте, чим для дорослого. Серце у того, що палить робить в добу на 15 тисяч скорочень більше, а живлення організму киснем і іншими необхідними речовинами відбувається гірше, оскільки під впливом тютюну кровоносні судини у підлітка стискаються. Учені з'ясували, що в тютюні міститься маса отруйних речовин. Серед них найбільш відомий нікотин: по своїй отруйності він рівний синильній кислоті.
Учені провели дослідження, і виявилось, що на організм дівчинки тютюн діє набагато сильніше: «в'яне шкіра», швидше сипне голос.
За останні десятиліття учені з'ясували, що у людей тих, що не палять стали виявлятися хвороби, властиві курцям. Причина? Люди, що не палять, тривалий час знаходилися в приміщенні разом з курцями. При курінні в організм людини проникає 20-25% отруйних речовин, а 50% разом з димом, що видихається, поступають в повітря. А їм дихають люди, що оточують курця. Виходить, ті, що не палять «палять». З'явився навіть спеціальний термін -«пасивне» куріння.
Навіть в США, при всьому засиллі тютюнової реклами, десятки мільйонів американців кинули палити. Теж саме відбувається і в Англії, Швеції і Фінляндії. Норвегія твердо вирішила стати некурящою нацією до нового століття. У багатьох країнах прийняті закони, що забороняють підліткам палити.
Інші реферати на тему «БЖД, охорона праці»:
Організаційна структура цивільної оборони підприємства, установи і організації
Служба охорони праці на підприємстві, її права та обов’язки; пил і шкідливі гази та їх вплив на організм людини; призначення і будова вуглекислотного вогнегасника
Природне середовище і його основні компоненти. Кругообіг речовини і енергії в біосфері
Виробниче середовище та методика викладання даної теми
Пожежа