Сторінка
4

Сучасна банківська система і порядок створення комерційних банків

У загальнонаціональному масштабі України слід вказати на ті фактори, які негативно впливають на розвиток даного процесу.

По-перше, це недостатній розвиток усіх елементів грошової маси (грошових агрегатів), що є наслідком незавершеної приватизації (відсутність достатньо розвинутого ринку цінних паперів), недостатній розвиток ринку казначейських зобов'язань.

По-друге, недостатньо висока ефективність функціонування підприємств і високий рівень податків, що не заохочують підприємства активно використовувати можливості співробітництва із комерційними банками (ефект фінансового важеля у таких умовах наближається до нуля або набирає від'ємного значення).

По-третє, низькі доходи громадян не дають змоги у повній мірі розвивати споживчий кредит, який посідає значне місце у кредитному портфелі комерційних банків за кордоном.

По-четверте, впровадження в дію мереж електронних платежів із використанням пластикових карток, які є домінуючими у країнах Заходу, пов'язане із великими капітальними вкладеннями й потребує забезпечення стабільних і досить високих доходів громадян, що, у свою чергу, пов'язане із ефективністю функціонування економіки в цілому.

По-п'яте, як свідчать результати аналізу розвитку народного господарства та доходів населення у даному регіоні країни, то рівень його економічного розвитку суттєво відрізняється від інших регіонів, що при подальшому розвитку фінансового ринку зумовлюватиме нерівномірність розподілу попиту на фінансові послуги на всій території України.

По-шосте, у зв'язку з недостатнім розвитком ринку фінансових послуг структура активів і пасивів, а також показники діяльності банків України суттєво відрізняються від аналогічних західних стандартів і нормативів банківської діяльності, що не дає змоги орієнтуватися на них при прийнятті рішень. Ізрозвитком фінансового ринку в Україні, природно, спостерігатиметься зближення цих характеристик.

Список використаної літератури

1. "Про банки і банківську діяльність". Закон України від 20 березня 1991р. №872-ХІІ.

2. "Про Національний банк України". Закон України від 20 травня 1999р. №679-ХІV.

3. Вступ до банківської справи / Відп. ред.Савлук М.І.-К.: Лібра, 1998р. -344с.

4. Вступ до економічного аналізу комерційного банку. Навчальний посібник.- Тернопіль: "Економічна думка", ТАНГ, 1998р. — 111с.

5. Голубович А.Д., Клопотовский А.В., Наумов А.В. Создание системьі кредитних карточек для коммерческих банков". М.: Менатеп-информ, 1992г.-420с.

6. Гриценко О. Гроші та грошово-кредитна політика: Навч. Посібник.- К.: Основи, 1997р.-180с.

7. Гроші та кредит: Підручник / За ред. проф. Б.С. Івасіва.- К.: КНЕУ, 1999р.-404с.

8. Деньги, кредит, банки. Учебник под. ред. проф. Лаврушина О.И.- М.: Финансы и статистика, 1999г. -448с.

9. Дзюблюк О. До питання про суть комерційного банку і специфіку банківського продукту // Вісник НБУ №4,1999р.

10. Мирун Н.И., Герасимович А. Банковское обслуживание предприятий и населения.- К.: Национальная академия управления, 1996г. -278с.

11. Національний банк і грошово- кредитна політика. Підручник / За ред. д-ра екон. наук, проф. А.М. Мороза та канд-екон.наук, доц. М.Ф. Пуховкіної.- К.: КНЕУ, 2001. -368с.

12. Савченко А., Дяченко Б. Національна система масових електронних платежів. // Вісник НБУ №4, 2003.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Банківська справа»: