Сторінка
3
При здійснені помірної фінансової політики граничними значеннями рівня ризиків окремих фінансових операцій по оцінці спеціалістів є:
· по фінансовим операціям з допустимим розміром втрат-0,1;
· по фінансовим операціям з критичним розміром втрат-0,01 ;
· по фінансовим операціям з катострофічним розміром втрат- 0,001.
Це означає, що непомітна фінансова операція з нестрахованими ризиками по ній ловинна бути відхилена, якщо в одному випадку із 10 по ній може бути втрачена вся розрахована сума прибутку ; в одноиу випадку із 100 – втрачена сума розрахованого валового доходу ; в одному випадку із 1000- втрачений весь власний капітал в результаті банкрутства.
8.Вибір і використання внутрішніх механізмів в нейтралізвції негативних наслідків окремпих видів фінансових ризиків. Система таких внутрішніх механізмів включає різні методи їх профілактики, міроприємства по самострахуванню окремих видів фінансових ризиків.
9.Вибір форм і методів страхування (“передачі”) окремих фінансових ризиків підприємства. В процесі такого страхування, що здійснюються спеціальнимистраховими компаніями, ризики, які страхуються з значними розмірами можливих фінансових втрат “передаються” частково або повністю другим суб’єктам господарювання.
10.Оцінка результатів нейтралізації і організації моніторинга фінансових ризиків. Система показників результативності нейтралізації негативних наслідків окремих видів фінансових ризиків включає рівень можливих фінансових втрат, що нейтралізуються; економічність нейтралізації ( співвідношення витрат на її здійснення до розміру можливих втрат ); оцінку сукупного ризику фінансової діяльності підприємства з врахуванням міроприємств по їх нейтралізації та інші.Поточний нагляд за фінансовими ризиками включається до загальної системи моніторинга фінансової діяльності підприємства.
Розроблена на підпиємстві політика управління фінансовими ризиками може бути оформлена у вигляді спеціального докумннта –“бізнес-плана ризик-менеджмента”, в якому відображаються наступні основні розділи:
· фінансова ідеологія підприємства в частині прийняття ризиків, що відображається в фінансовій стратегії і фінансовій політиці по основним аспектам його діяльності;
· основні види ризиків, що властиві фінансовій діяльності підприємства (портфель фінансових ризиків підприємства, який складений за результатами їх ідентифікації в розрізі видів фінансової діяльності і основних фінансових операцій );
· групування видів фінансових ризиків за степенем ймовірності їх винекнення і можливого розміру фінансових втрат при настанні ризикового випадку;
· рекомендовані форми нейтралізації ризиків окремих напрямів фінансової діяльності і основних фінансових операцій;
· проект бюджету по нейтралізації фінансових ризиків з розрахунком ефиктивності витрат;
· проект мироприємств (з вказанням терміну їх здійснення і відповідальних осіб ) по забезпеченню нейтралізації фінансових ризиків і їх моніторингу [1].
Аналіз ризику проводиться у такій послідовності :
1. визначення внутрішніх та зовнішніх чинників, що збільшують чи зменшують ступінь певного виду ризику;
2. аналіз виявлених чинників;
3. встановлення допустимого ступеня ризику;
4. аналіз окремих операцій щодо обраного ступеня ризику;
5. розробка заходів щодо зниження степеня ризику.
Узагальнену блок-схему процесу управління ризиком зображено на мал.2
Від якості оцінки ризику залежить ефективність управління цим ризиком. Використовують широку систему методів оцінки ймовірності виникнення окремих видів ризиків. Усі ці методи можна поділити на 4 групи :
1. економіко-статистичні ;
2. розрахунково-аналітичні ;
3. аналогові;
4. експертні.[7]
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Контроль за дотриманням бюджетного законодавства та шляхи його удосконалення
Фінансування санації за рахунок акціонерного (пайового) капіталу
Фінансування видатків з місцевих бюджетів
Бюджетна система. Дефіцит державного бюджету, причини та економічні наслідки
Необхідність та елементи впровадження єдиного соціального внеску