Сторінка
2
Варто знати, що більшість коктейлів містить багато калоpій, що тому дотримує дієту коктейлями краще не зловживати.
2. Види коктейлів
Шербет — прохолодний напій із фруктово-ягідних соків, лимонаду з морозивом. Напій не збивають, а заливають їм морозиво; не перемішуючи. Подають із соломкою.
Фліп — готують з жовтків, фруктово-ягідних сиропів, молока, лимонаду. Фліп збивають тільки 1 хвилину. Подають у келихах для шампанського.
Джулеп — напій, у складі якого обов'язково повинна бути м'ята перцева.
Коблер — як і шербет, готують прямо в склянці. Дві третини склянки наповняють товченим льодом (бажано кольоровим), зверху наливають відповідні компоненти. Прикрашають фруктами. Подають із соломкою і фруктовою вилкою.
Фіз — шипучий напій. Склянку наповняють газованою водою. Подають сильно охолодженим (прямо з холодильника) із соломкою.
Боуль (крюшон) — охолоджений малоалкогольний напій, що готується із суміші різних легких вин, шампанського, гристого напою зі свіжими чи консервованими ягодами і фруктами. Готують також і безалкогольні боулі із суміші фруктово-ягідних морсів і соків.
Пунш — алкогольний напій, що готується з 5 компонентів: рому, вина, лимона, цукру, різних фруктово-ягідних чи соків фруктів. Пунш можна готувати як гарячим, так і холодним.
3. Які бувають коктейлі
Коктейлі-аперитиви: це досить міцні напої з великим змістом спирту, пити їх через соломину не рекомендується. Основними компонентами таких коктейлів є джин, скроні, ром, горілка, коньяк. Їх змішують з вермутом, хересом, портвейном, додають лікери, сиропи, сухе вино.
Коктейлі змішані: Так називається будь-який алкогольний напій, розведений содовою чи мінеральною водою, або базовими алкогольними газованими напоями, соками й ін. У склянку хайбол кладуть 3-5 кубиків льоду. Потім уливають 50-75 мілілітрів алкогольного напою і розбавляють його безакогольним, заповнюючи склянку майже цілком. Перемішують, прикрашають скибочкою лимона, чи апельсина одними-двома вишеньками. Для зручності вживання подають із соломинами.
Коктейлі-сауер: Ці напої відрізняються кислим смаком, тому що одним з компонентів коктейлю є цитрусові соки. Рецептура коктейлю не дуже строга, є простір для фантазії. П'ють ці коктейлі через соломину.
Коктейлі з сливками і молоком: Це привабливі зовні, смачні, м'які напої. Коктейлі з вершками, як правило, мають ніжні кольори. Їх прикрашають пишними білими "шапками" збитих вершків. Готувати такі коктейлі дуже просто, тому що можна використовувати усього лише два компоненти в рівних частинах: лікер і вершки. Збийте вершки за допомогою електроміксера до густої консистенції, а потім з'єднаєте їхньою ложечкою з лікером. Коктейль готовий. П'ють його через соломину. Коктейлі з вершками і молоком готують і в шейкері, але рецептура їх небагато складніше. У їхній склад, крім вершків і молока входять різноманітні алкогольні напої, сироп, мед.
4. Пунші, крюшони, ег-ноги
Пунші були принесені в Європу з Індії в XVII в. Слово «панч» переводиться з давньоіндийского як «п'ять», що означало п'ять обов'язкових компонентів: ром (арак), вино, фруктовий сік, цукор, чай і вода. Пунші бувають гарячі й охолоджені. Найбільша кількість гарячого пуншу наготовлювали в XVIII в. у спеціально призначеному для цього басейні. Туди виливали 1200 пляшок рому, 1200 пляшок вина, 400 літрів гарячої води, висипали 500 кг цукру і гори спецій, вичавлювали 1600 лимонів, і людина в човні зі слоновій кісти плавав і розмішував пунш спеціальним веслом. Свято продовжувалося доти, поки 600 запрошених гостей не випивали весь уміст басейну.
Крюшони, як і пунші, готують звичайно великими порціями з легень вин, лікерів, сиропів фруктових соків з додаванням газованих чи напоїв шампанського.
Ег-ноги — змішані напої, що відбуваються із Шотландії, з молоком і яйцем. У якості алкогольної складової може бути лікер, але чи міцний спиртний напій. Як і пунш, ег-ноги бувають гарячі й охолоджені.
5. Фізи й інші газовані напої
Фіз — довгий напій з лимонним чи іншим цитрусовим соком, содовою чи водою іншим газованим напоєм і цукром, що подається в низьких циліндричних склянках у стародавньому стилі з льодом. Цей напій схожий на колінз, але, на відміну від останнього, дозволяє застосовувати утримуючі цукор алкогольні напої.
Відмінна риса цих напоїв полягає в тім, що усі вони містять у своєму складі безалкогольні газовані чи напої гристі вина типу шампанського, що наливаються в останню чергу і не розмішуються. Це дозволяє зберегти розчинений у них вуглекислий газ і додати змішаному напою додаткові тонізуючі властивості.
6. Поради по приготуванню коктейлів Газировка і заморожування келиха
Існує три види газировки. Для готування «заморожених» напоїв остудите келих у чи холодильнику занурите його в струганий лід. Для газировки сіллью, що вимагають, наприклад, такі напої, як Маргарита (Margarita), натріть верхню крайку келиха лаймом і занурите келих у сіль грубого помелу. Для газировки цукром варто зволожити верхню крайку келиха за допомогою скибочки чи лимона лайма і занурити в цукрову пудру.
Додавання цукру
Цукор варто класти в змішувальну склянку в першу чергу, і лише потім додавати спиртний напій. Можна використовувати цукрову пудру, що розчиняється з алкоголем краще при низьких температурах, чи охолоджений цукровий сироп. Для готування сиропу розчините 200 грамів цукрового піску в 100 грамах гарячої води.
Використання льоду
Лід у келих завжди кладеться першим. Для готування багатьох стародавніх напоїв, наприклад, напоїв типу хайбол, використовується лід у формі кубиків. Для напоїв, що чи розмішуються збиваються, використовуються чи кубики колотий лід. Струганий чи дрібно колотий лід використовується для напоїв типу фраппе, довгих напоїв і коктейлів, що п'ються через соломину Взагалі, лід використовується дуже часто, тому завжди тримаєте напоготові достатню його кількість.
Інші реферати на тему «Технічні науки»:
Стіл однотумбовий щитової конструкції
Компонування комплексно-механізованих робочих місць
Організація сушіння деревини та ТзОВ на базі камер СПЛК-2
Розрахунок прибутку і рентабельності трикотажного виробництва, яке спеціалізується на виготовленні полотна інтерлочного переплетення. Потужність виробництва 104 од. обладнання
Наука вимірювання: становлення і сучасність