Сторінка
2
Пересувна флюсова подушка має наступні параметри:
Довжина зварних швів, мм до …………………… 10 000
Колія візка, мм …………………………………………6 000
Габаритні розміри, мм:
Довжина …………………………. 10 600
Ширина …………………………… 670
Висота …………………………… 535
Вага, кН…………………………… 30.04
Флюсові подушки для зварювання кільцевих швів в основному можна розділити на три групи: подушки з нескінченим пасом, дискові і шнекові.
Флюсові подушки з нескінченим пасом бувають пересувні, переносні, стаціонарні, із пневматичним, механічним або гідравлічним підтиском паса. Одна з цих подушок подана на рис. 4. Вона складається з нескінченого паса 1, надягнутого на барабани рами 2. Рама розташована на візку 3. Візок переміщається під виробом по швелерах. Притискання подушки здійснюється пневматичним циліндром 4.
Рис. 4. Флюсова подушка із нескінченим пасом.
1 – нескінчений пас; 2 – рама з барабанами; 3 – візок; 4 – пневматичний циліндр; 5 – натяжний пристрій.
Натяг паса здійснюється натяжним пристроєм 5. У процесі зварювання виріб, що обертається, захоплює за собою пас із флюсом и за рахунок сил тертя забезпечує постійну подачу в зону зварювання свіжої порції флюсу.
На рис. 5. показана пересувна пасова флюсова подушка У-177-350 для зварювання кільцевих швів зсередини обичайки. Подушка складається з візка 1, на якому розташований пневмоцилиндр 2 із шарнирно закріпленою рамою 3. На барабанах рами натягнута замкнута стрічка 4 із бортами. Натяг стрічки забезпечує натяжний пристрій 6. Подушка може пересуватися по рейковому шляху, розташованому між роликоопорами зварювальної установки. Для пересування раму подушки встановлюють уздовж поздовжньої осі зварювального стенда. Перед зварюванням раму повертають поперек стенда й опускають у нижнє положення. Після установки виробу раму піднімають і стрічка разом із насипаним на неї флюсом притискається пневмоциліндром знизу до стику, що зварюється. При обертанні виріб завдяки тертю захоплює стрічку, яка, переміщуючись на барабанах рами, безупинно подає свіжий флюс до місця зварювання.
Рис. 5. Пересувна пасова флюсова подушка
для зварювання кільцевих швів.
Чергові порції флюсу надходять на стрічку з бункера 5, а відпрацьований флюс зсипається у флюсоприймач.
У ряді випадків доцільно встановлювати флюсові подушки, монтуючи їх разом з устаткуванням для обертання виробів, що зварюються. На рис. 6. наведений приклад компонування флюсової подушки з роликовим обертачем при зварюванні кільцевих швів барабанів зсередини. На рамі 1 встановлені холості 2 і приводні 3 роликоопори. Приводні роликоопори з'єднані поперечним валом діаметром 50 мм і приводяться в рух за допомогою електроприводу, що складається з електродвигуна 9, фрикційного варіатора 7 і черв'ячного редуктора 5. Між приводними і холостими роликоопорами встановлена флюсова подушка 12 з нескінченим пасом. Флюсова подушка має можливість переміщення по кутках 13 для більш точного її розміщення під стиком. Щільне підтискання флюсу до поверхні виробу, що зварюється, здійснюється за допомогою штурвалу натяжного механізму.
Рис. 6. Флюсоподушка для зварювання кільцевих швів барабанів.
Дискові флюсові подушки (подушки з кільцевим еластичним лотком) призначені для зварювання кільцевих швів. Основним елементом такої подушки є кільцевий еластичний лоток, закріплений на диску.
Один із варіантів дискових подушок наведений на рис. 7. Подушка складається з візка 8 , диска 3, пневматичного циліндра 5 і п'яти 7.
Рис. 7. Дискова флюсова подушка із пневматичним притиском .
1 – камера; 2 – ложемент; 3 – диск; 4 – планка; 5 – пневматичний циліндр;
6 – пружина; 7 – п’ята; 8 – візок; 9 – флюс; 10 – зварюваний виріб.
Флюсова подушка виконана пересувною і при необхідності пересувається від стику до стику по рейковому шляху. Флюс 9 знаходиться в камері 1, закріпленої в ложементі 2. Камера виконана з товстої гуми. Під дією пневмоцилиндра 5 флюсова подушка упирається в виріб що зварюється. У цей час спрацьовує пружинна підвіска 6 і пневмоциліндр 5 опускається, а закріплена на ньому п'ята 7 упирається в рейковий шлях. Цим досягається фіксування положення візка. Обертаючись, виріб 10 захоплює за собою диск 3, який за рахунок сил тертя також починає обертатися навколо своєї вісі. Флюс, що знаходиться в камері, постійно притискається до стику, що зварюється.
Різновидом цієї групи пристроїв є флюсова подушка Т-93, притиск якої до виробу, що зварюється, здійснюється вантажем, а не пневмоцилиндром. Флюсова подушка 2 укріплена на балансирі 4, що вільно хитається навколо вісі 5.
Рис. 8. Дискова флюсова подушка Т-93 із вантажем.
Вантаж 6 підтискає диск 1 із гумовим ободом 3 до циліндричного виробу 7, що зварюється. Подушка встановлена на чотирьохколісному візку 8, що пересувається по швелерах 9.
При зварюванні спіральних стиків труб застосовують подушки зі шнековою подачею і притиском флюса. Шнек беззупинно подає флюс у спеціальну голівку, що притискається до стику. Флюсові подушки такого типу - стаціонарні.
Прикладом такої стаціонарної флюсової подушки спеціального призначення є подушка зі шнековою подачею та підтисканням флюсу, що вона представлена на рис.9. Подушка складається з основи 7, шнека 3 з корпусом 4 і привідом 6, бункера 5, голівки 1 із коробкою 2 та роликами 9. Подушку встановлюють таким чином, що ролики 9 упираються у виріб, забезпечуючи мінімально можливий зазор між ним і коробкою подушки. Коробка притискається до виробу пружинами 8, а флюс беззупинно подається до виробу обертанням шнека.
Інші реферати на тему «Технічні науки»:
Потоково-механізовані і автоматичні складально-зварювальні лінії
Матеріально-енергетичні баланси промислового виробництва і шляхи вирішення еколого-виробничих проблем
Системи технологій металургії і перспективи поліпшення її екологічних характеристик
Розрахунок прибутку і рентабельності трикотажного виробництва, яке спеціалізується на виготовленні полотна інтерлочного переплетення. Потужність виробництва 104 од. обладнання
Загальна економічна та екологічна характеристики сучасних систем галузевих технологій економіки